Taht Oyunları, Resimli Özel Baskısıyla Raflarda

Olayı bu kadar germesek mi arkadaşlarım, abilerim?

Kitap çıkmadı diye sallamadan önce Google a bakmak bu kadar mı zor ?

2 Beğeni

Işığı gören geliyor. Sallamak mallamak. @alper 5000 doğru yaparsın, ilk hatanda böyle binerler adamın üstüne. Burası kurtlar vadisi :rofl:

1 Beğeni

Hoşgeldin @fox Zor değil tabi , tarihleri karıştırmışım. Sonraki mesaj benim yazdığımı düzeltmiş.

1 Beğeni

Kendi hatanızı kendiniz düzelmeniz daha doğru olur… Google’a bakmak zor değilse özür dilemek de bu kadar zor olmamalı. Neyse.

2 Beğeni

Başka söyleyecek bir şeyim yok. Yukarıda cevaplarım var.

1 Beğeni

Valla ben Harry Potter gibi her yıl bir kitap basıldı diye düşündüm,kitap elime ulaşınca aklıma dank etti kitaplar arası uzun yıllar olduğu :smiley: Benim elimde patladı,20 yıla kim öle kim kala :smiley:

Arkadaş yerine ben özür dilerim.

Bugün yine başkası yerine utandık çok şükür.

1 Beğeni

Yılda bir tane çıkacağını tahmin etmişti yayınevi yetkilisi yanlış hatırlamıyorsam. 2020 yılında 2. Cilt geleceği gibi, inşallah yaza kadar “a knight of the seven kingdoms” da gelecek.

Tekrar ediyorum, benim tepkim, özellikle bu seri özelinde saygın bir çalışma yürüttüğünü düşündüğüm yayınevi için kitabın elde patlaması gibi sözler sarf edilmesiydi.

Diğer tartışmanın da içine çekiliyorum özür beklenerek ama işte…

Yok hocam burası forum sonuçta kafanıza göre yalancı muamelesi veya troll muamelesi yapabilirsiniz insanlara @alper e göre sorun değil yani.
Özür dilemeniz gerekmiyor forum sonuçta. Kendiniz yanlış bilgi verip doğru bilgi verene yalancı diyebilirsiniz.

1 Beğeni

Alper’in yanlış bilgi vermesi ve düzeltmemesi benim subjektif yorumum kadar neden rahatsız etmiyor sizi? İnsanlara kafanıza göre yalancı deyip çekip gitmek oldukça normal bir şey mi sizin için?
Benim yorumuma tepki veriyorsanız, bu kadar duyarlı bir insansanız. Alper’in bana yalancı deyip özür dilememesine de bir tepki vermelisiniz.

Sözde ayda onlarca kitap okuyan “entellektüel”, “kültürlü” insanlarsınız ama “özür dilerim kusura bakma” demekte ne kadar zorlanıyorsunuz. Benim bildiğim kültür arttıkça kibir azalır insan mütevazi olur ama burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz maaşallah. Alper’in kendi yanlış bilgisi üzerinden benimle kendince dalga geçtiği mesajı silmesini ve özür dilemesini istedim. Burası forum silmeye gerek yok özür dilemiyorum dedi. Kültürlü olmak bu değil.

Kendi aranızda bir de benimle dalga geçiyorsunuz. Çok kültürlü elit insanlarsınız ya sözde. Yanlış bilgi üzerinden dalga geçerken sorun yok ama sıra özür dilemeye gelince ölü taklidi…
Aynen böyle devam edin.
Hatanı kabul edip özür dileyemedikten sonra basılan tüm kitapları çıktığı gün satın alıp okusan ne fayda.

Benim için forum bitmiştir. Bu hareketlerden çok kırıldım. Bir daha gireceğimi sanmıyorum. İnsanları kırmaktan zerre çekinmeyen ve bundan rahatsız olmayan üstelik bununla dalga geçip eğlenebilen insanların olacağını sanmazdım burada.

Ben şahsen Alper Dayı’nın hiç birebir tartışmalara girdiğine ya da bir konuyu ısrarla uzattığına denk gelmedim. Onu yapan genelde benimdir. Sesi çıkmayan adama, bir şey söylemediği halde yüklenmeniz garip duruyor. Hoş bir şey değil ama çok umrumda da değil. Bakalım bu durum daha ne kadar uzayacak.

5 Beğeni

“N’oldu elinizde mi patladı kitap ehehe” gibi kışkırtıcı ve provakatif bir cümle kurduktan sonra böyle alıngan bitirmeni anlayamadım?

Tamam. Arkadaşımız biraz alıngan davrandı evet ama aramızdan ayrılmasına gerek olacak kadar büyümesine hiç lüzum yok durumun. Bence hepimiz derin bir nefes alıp konuyu kapatalım. Kimse birbirini tam anlamıyor.

2 Beğeni

(gönderi yazarı tarafından silindi)

Tartışma iki yıl öncesinin tartışması, ortada mevzu bile yok. Sizin amacınızı da anlayamadım açıkçası. Rahatsız olduğunuz kişileri engelleyebilir, beğenmediğiniz başlıkları takip etmeyebilirsiniz. Burası bir sosyal medya platformu. Herkes her platformu sevecek diye bir durum yok. Youtuber genç arkadaş bile hâlâ aramızda ve espriler yaparak tatsızlığımızı giderdik. Yazılı bir ortamda birbirimizi yanlış anlamamız veya kendimizi yanlış ifade etmemiz kadar doğal bir şey yok. Mesele bunu uzatmayacak olgunlukta olmak. En büyük aşklar kavgayla başlar, denir. Eğer bir şeyden rahatsız oluyorsanız bunun uygulayıcısı olmazsınız. Aksine düzelticisi olursunuz. Dünya hiçbirimizin etrafında dönmüyor. Hepimiz insanız anlık yükseliyor, yanlış anlıyor, alınganlık ediyor, depresyonda olabiliyoruz. Kişilerin mekaniklerini bilmeden ön yargılı olmaya gerek yok.

6 Beğeni

Bu arkadaş bilmem kaç tane diploması olmasına rağmen bir süredir işsizmiş. Anladığım (tahmin ettiğim) kadarıyla özel hayatındaki zorluklar sebebiyle içinde biriktirdiği kini buraya kusarak rahatlamaya çalışıyor.

Umutsuz vaka değil bana göre, hala umut var. Ama onun da birkaç adım atması gerek. Bekleyip, görelim.

Rıhtım çok fazla kişiyi iyileştirmiştir ama tedavi de aramak gerekli diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Epsilon bu seriye gereken değeri verip şu resimli özel baskı serisini devam ettirecek mi acaba, bilgisi olan var mı? Zira ben yayınevleri bir heves serilere ve baskılara başlayıp yarım bıraktıklarında çok fena tetikleniyorum. :clown_face:

Hocam bu kitaplar 20.yıl özel edisyon, şu an kaç kitap çıktı bilmiyorum ama her bir kitabın 20. yılını doldurması gerekiyor. Son kitap (5.kitap yani) yanılmıyorsam 2011 yılında yayımlandı. Bu hesapla söz konusu kitabın resimli özel edisyonu 2031 yılında yayımlanacak.