Tartışma Köşesi

İsterseniz ücreti mukabilinde göndereyim. Bunlara bir şey diyorsanız gerçekten ciddi sorunlarınız olmalı.
Gerçekten yok mu yani? Yazık.

1 Beğeni

Agresiflik içeren her mesajımdan örnek verecektiniz ne oldu?
Sizler ilknokta çalışanımısınız?

1 Beğeni

Teşekkür ederim almak istediğim kitaplar olurlarsa alırım ben ve muhtemelen de buna yakın kondiyonlarda gelir. Daha iyisi için elden almanızı öneririm ki o şekilde bile zorlanabilirsiniz.

@darrow2111 engelleme özelliği sitede mevcut.

image

1 Beğeni

Forumda yeniyim ve belki kurallardan da habersiz olabilirim.

Konuya firma hakkında yazılan bir şey neden 2-3 arkadaşımızı tilt etti acaba?
Forum bunları yazmanın yeri değil mi, yazımda hakaret vs de yok, neden rahatsız oldunuz?

1 Beğeni

Sayın @Rwenzori forumumuz kuralları gereği bu tarz cümleler kurmak yasaktır. Otuz yaş üstünde olduğunuzu yazmışsınız önceki mesajlarınızda, bu bağlamda sizden olgunluk ve oluşturduğumuz mesajlarda da itina bekliyorum.

Rıhtım Kuralları

1. Öncelikle forumda düzgün Türkçe kullanımına dikkat ediniz. Israrla bozuk kelimeler kurmak uyarı alınmasına sebep olur.

2. Forum içerisinde açılan başlıkla alakasız ciddi kişisel tartışmalar yürütmek yasaktır.

5. Çok gerekli değilse art arda mesaj atmayınız (flood yapmayınız). Düzenle butonunu kullanınız. Bunun ısrarla suistimali halinde ceza uygulanır.

7. Argo ve küfür kullanımlarını forum içi sohbetlerinizinden yok ediniz. Israrla kullanımı cezalara sebep olur.

3 Beğeni

PES! Akıl tutulması resmen.
Sözün bittiği yer. Bedava göndereyim kargo ücretini ödersen. Yırtık gelse, sayfaları eksik gelse yine kabul edersiniz.

Böyle kitapları sizler yüzünden alıyoruz aslında, bunları kabul ederek adamları bu kalitesizliğe alıştırmışsınız.

Bizim verdiğimiz para bu kitabın ederi değil mi? Neden 0 kitap alamıyoruz, indirimli olduğunu düşündüğünüz için mi bu hizmeti kendinize layık görüyorsunuz.
Anladım bu kitaplar size çok bile ama herkes sizin gibi kötüyü kabul zorunda değil.

2 Beğeni

Haklısınız özür dilerim, keşke aynı hassasiyeti beni tahrik eden, hakaret içeren mesaj/kişi içinde gösterseydiniz.
Ayrıca yaş ne alaka, kuralları hatırlatın ve işinize bakın, haddinizi aşıyorsunuz.
Yaptığınız şeyin çirkinliği size yeter bence.

1 Beğeni

Benim yüzümden böyle kitaplar aldığınız için üzgünüm. Ama ne yaparsınız kitap bu işte, kitaplıkta dururken bile yamulup ezilebiliyor ya hani satıcıda her kitabı sıfır yollayamaz diye halden anlayayım demiştim. Yaşadığım akıl tutulması yüzünden sanırım.

Dipnot ; forumda yeniyim demişsiniz o yüzden yazıyorum, biz forumda üst üste mesaj yazmıyoruz. Son yazdığımız mesajı düzenliyoruz bir şey daha dememiz gerektiğinde.

2 Beğeni

Arkadaşım sorun yok, sizİn için kozmetik önemli olmayabilir ama benim için ve parasının hakkını almak isteyenler için önemlidir.
Ben sizin kabulünüze bir şey demiyorsam, sizde şu saçma sapan polemikte “kitaplarda çok iyiydi” zaten diyemezsiniz.
Ayıptır, utanç vericidir şu yaptığınız iş.

2 Beğeni

Arkadaşlar kişi ayırt etmeden soruyorum. Şu dünya ortamında dert edecek şey mi bulamadınız?

26 Beğeni

Öğrendiğim harika oldu, çok teşekkür ederim. :pray:t2::pray:t2:

2 Beğeni

Öncelikle bu mesajınızın yeri burası değildir. Bunun için forum arama çubuğunu kullanarak uygun başlığa gitmeliydiniz.

İkincisi şikayet ettiğiniz konuyu anlıyorum fakat konuştuğunuz kişi bir emir kulu ve ona Aras Kargo talimatı veriliyor. Bu durumda çözüm üretecek olan üst yetkililerdir. Beyaz yaka çalışanların çoğu da virüs sebebiyle evden çalışmaya gönderildiği için açıkçası buna şu noktada çözüm bulunamayacaktır.

Biraz sakinleşip okuduğunuz zaman sizin de mesajınızın biraz saldırgan olduğunu kabul edeceğini görebileceğinizi düşünüyorum. Zamanın da ben de sinirden ve iş stresinden dolayı bu gibi durumlarda çıldırıp öfke kustuğum olmuştu fakat böyle kritik bir durumda-özellikle- daha sakin olmalıyız diye düşünürüm. Toplum olarak hepimizin sinirleri bozuk zaten.

Haddinizi aşan sizsiniz. Bu size ikinci uyarım. Yaşınızın forum genelinden fazla olduğu için sizden olgunluk bekleyerek haddimi aştıysam özür dilerim. Ben burada gönüllü bir denetmenim. Bir çalışan değilim. Kelimelerinizi doğru seçip konuşun. Çirkinleşmenize gerek yok. Herkes sizin gibi konuşursa bir adım öteye gidemeyiz. Bana saygınız yoksa kendinize saygınız olsun.

Üçüncü defa uyarmayacağım. Benzer içerikli mesajınızda uzaklaştırma vereceğim.

Saygılar.

27 Beğeni

Siz yaş katarak imalı mesaj atamazsınız, ben bunu yaparsam sizde üzülürsünüz emin olun, bu nedenle gönüllü işiniz ne ise onu yapın lütfen.
Hala yaşınıza göre olgunluk beklediysem diyerek yanlış yapıyorsunuz. Konuşmak yazmaktan bu kadar mi habersiniz?
Kimsenin kimseye yaş ile imada bulunmaya hakkı yok.
Mesajım yanlış yerde olabilir, uyarıp taşıyabilirsiniz.
Agresif görüp uyarabilirsiniz.
Ama benim sadece uyarı gerektiren mesajıma karşı saçma sapan saldırılara, polemik, hakaret, alay içeren mesajlara benden önce müdahale etmeniz gerekirdi, tarafsız olduğunu düşünüyorsanız.
Ek olarak beyaz yakalısına bir şey demedim, kimseyi üzmedim.
Ayrıca benim moralim filan gayet iyi ya, burada ona buna sataşan da ben değilim.
İsterseniz uyarı 3 olsun uzaklaştırma verin, sorun değil, kolay gelsin.
Herkes ne yaptığını, ne dediğini biliyor, gerisini vicdanlarınıza bırakıyorum.

1 Beğeni

Corona’dan dolayı mı bilmem ama 3-4 gündür forum biraz gerginleşti.En ufak şeyden tartışma çıkıyor.

Ben 5 gündür 7 yaşındaki kızımla evde kapalıyım. Gayet sakinim. Herkes öyle olmalı bence.

12 Beğeni

Aman dikkat edin hocam. Kendinize,yavrunuza…

Zor zamanlar… Gerçekten zor.

8 Beğeni

Bugüne dek yazdıklarımda kimseye imada bulunmadım. Bu sizin niyetinizle alakalı. Sizinle şahsi bir problemim yok, neden size imada bulunayım? Ben lafımı doğru dürüst yazan ve esirgemeyen bir insanım.

Ben size yardımcı olmaya çalışıyorum. Söylediklerim bakış açınızı belki değiştirmeyi düşünebilirsiniz çünkü konuştuğunuz kişi emir kulu, bu sebeple size yardımcı olamamış olabilir.

Diğer arkadaşlara da şunu demek isterim:

Konuyu tatlıya bağlayabilir ve sınırlarımızı belirleyebilirsek sorun olmayacaktır. Bu konuda “buradan alalım, şansı tükendi” gibi yorumlarda bulunmayalım arkadaşlar. Gergin günler geçiniyoruz bu sebeple bir tık daha anlayışlı olabiliriz diye düşünüyorum. Böylece herkese örnek olmuş olabiliriz. Özellikle kemik kitleden biraz daha özen istiyorum bu noktada beni kırmazsanız. :slight_smile:

Hepimiz zor günler yaşıyoruz. Şahsi olacak ama beni yanlış anlamazsanız bazılarınıza göre belki ben daha zor günler içindeyim. Bence bunu hep birlikte dayanışarak atlatabiliriz. Forumdaki gerilimleri mümkün olduğunca aşağı çekelim arkadaşlar. Kişisel tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınalım.

Hepinize sevgiler. :buyucu:

11 Beğeni

Aynen bizde kendimizi eve kapadık bakalım.Dediğiniz gibi herkes sakin olmalı.İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden dolayı devamlı bir tartışma çıkıyor.

2 Beğeni

Çok teşekkürler :pray:

1 Beğeni

Benim çocuk 3.5 yaşında ve hiç durmuyor. Barbie bebeklerle evcilik oynamaktan beynim durdu :confused:

13 Beğeni