Teknoloji Forumu | Sorular, Öneriler, Haberler

Windows 11 resmi tanıtımı yapılmış. Başta kendim ve forumun Windows kullanıcıları olmak üzere çeşitli milliyetlerden tüm dünya halkları için Windows 11 hayırlı olsun.

Ayrıca söylemeden geçmeyeyim Windows 11’in tüm aşılar ile ve özellikle BionTech aşısı ile uyum problemleri olmayacakmış.

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun. :slight_smile:
https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-11

6 Beğeni

Teknoseyir’ in aşağıdaki rehberi(genel anlamda da) işe yarayabilir.

2 Beğeni

…henüz kesin olmamakla birlikte günümüzde kullanılmakta olan cihazların çoğu için 2022 yılının ilk aylarında hazır olacağını öngörmekteyiz…

Ben heyecanlandım ya. Oyunlar için güzel teknolojiler ve kullanım kolaylıkları yoldaymış. Tam anlamadım ama Android uygulamalar da gelecekmiş galiba artık. Aracı olmadan .apk kurabilmek harika olur.

2 Beğeni

Galiba her hangi bir aracı uygulama olmadan doğrudan Microsoft Store üzerinden Android uygulamalar kurulabilecek.

3 Beğeni

Bu şahane bir şey olur cidden.

4 Beğeni

Şöyle bir video buldum. Dizüstü bilgisayarlar için pratik bir soğutma. :smiley:

2 Beğeni

PC’de OCR yazılımı kullanan var mı?

ABBYY Fine Reader güzel bir yazılım ama ücretsiz veya daha uygun fiyatlı kullandığınız alternatif bir yazılım var mı?

1 Beğeni

Tesseract var ücretsiz. Windows’ta da çalışıyor olması lazım. Ama ABBYY kadar başarılı değil haliyle.

Online araçlar da var ama hiç denemedim, başarımları nasıl bilmiyorum. Onları da deneyebilirsin.

2 Beğeni

Mobil cihazda Youtube Premium “Dinleme kontrol düğmeleri” gelmiş. (veya ben yeni gördüm :slight_smile: ) Çok da güzel iyi olmuş. Youtube Music yerine çoğu zaman Youtube 'dan müzik dinleyenler için kullanışlı olmuş.

1 Beğeni

Windows 11 güncellemesini yaptım. Özellikle merakla beklediğim bir yenilik vardı. Android uygulamalar Amazon market üzerinden yüklenebilecek denilmişti ama galiba henüz aktif değil.

2 Beğeni

Youtube Premium mobil de olan indirme özelliği. Tarayıcı üzerinden masaüstüne de gelmiş. İndirilen videolar masaüstünde internet yokken izlenebiliyor.

2 Beğeni

Photoshop web tarayıcı üzerinden çalışacak haberini okurken güzel bir gelişme diye düşündüm ama bunu zaten web tarayıcı üzerinden yapan bir uygulama varmış.

Arayüzü PS çok benziyor.

PS web tarayıcı haberi şurada:

2 Beğeni

Arkadaşlar evde kendiniz fotoğraf çıktısı alıyor musunuz?

Yazıcıda fotoğrafları basmadan önce renk, parlaklık vs için kullanımı kolay kullandığınız ücretli veya ücretsiz program var mı? ( Win PC olursa iyi olur, olmazsa İOS - Android de olabilir)

1 Beğeni

Arkadaşlar bu aralar maalesef her şeye çok çok az vaktim kaldığından ve yetişemediğimden yakın zamanda tercübe eden arkadaşlar vardır diye sormak isterim, çamaşır makinası öneriniz var mıdır?

Yaklaşık 2-3 haftadır annemin tetkiklerinin sonuçlanmasını bekliyorduk, cuma günü biopsi sonucu ile beraber kanser teşhisimiz kondu maalesef. Tam üstüne de aynı gün çamaşır makinamız bozuldu, şu an en uğraşamadığım iş bu lanet makina işi. Yeni bir tane alıp geçicem ama bizim banyodaki yer açısından sıkıntımız var gibi.

Bozulan makinamız 50 cm derinlikmiş, şimdiki makinaların çoğu 60 cm ve üzeri gibi. 50-55 derinlikli kaliteli bir şey bulmam lazım :smiley: İzmirde sıca iklimde olduğumuzdan 800 devirde kullanıyoruz biz. Makina 6 kg mış. 7-8-9 kg max bir şey alıcam. Son dikkat ettiğim şey de min enerji tüketimi.

Bilgisi olan varsa çok makbule geçer, cuma günkü ameliyattan önce alıp yerine koydurmaya çalışacağım.

1 Beğeni

Anneniz için geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Umarım tez zamanda sağlığına kavuşur.

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim, sürece başladık bakalım bundan sonrası mücadele. Maksimumu vereceğiz, bende sürekli her boş vaktimde pc den bir şeyler araştırıyorum. Şu lanet makina işi olabilecek en ters zamanda geldi.

Gerçi emektar 19 yıl olmuş, sırf bu performansından Bosch alasım var :grinning_face_with_smiling_eyes: BSH group cazip geliyor ama biraz pahalı gibiler. Bu arada 4000-6000 arası bir şeyler düşünüyorum dostlar eğer tavsiye varsa, malum masrafımız çok şu an.

3 Beğeni

Üstat çok geçmiş olsun. Kendi ailemde yaşadım. Tıbbın yanında sizin yapacağınız en önemli şey moral motivasyon ve huzuru yüksek tutmaktır.

Makineler için ufak boyutta makineler bilmiyorum. Ömrünü makine imalat sektöründe geçiren biri olarak söyleyeyim, bsh ve arçelik fiyat performans olarak aşağı yukarı aynıdır.

3 Beğeni

Geçmiş olsun hocam. Makine konusunda bir tüyom maalesef yok.

2 Beğeni

Teşekkür ederim dostlar

2 Beğeni

Soracağım sorunun yeri burası mı bilmiyorum ama soralım bakalım…

Oyun bilgisayarı alacağım tercihen laptop. Masaüstü hiç kullanmadım o yüzden tercih etmiyorum. Bütçem en fazla 15 milyar. Bu bütçeye uygun alabilceğim en iyi laptop nedir öneriniz var mı?

1 Beğeni