Temeraire Serisi - Naomi Novik

Hayır Malazan serisinde ki bir karakter.

1 Beğeni

https://horrorfreaknews.com/wp-content/uploads/2017/11/57_by_25kartinok-dbjh91o.jpg
http://cdn.miscellaneoushi.com/1778x2700/20121023/guns%20artwork%20dark%20tower%20the%20gunslinger%20roland%20deschain%20ravens%201778x2700%20wallpaper_www.miscellaneoushi.com_60.jpg

Bunlar daha güzel değil mi? :rofl::rofl::rofl::sweat_smile: Umarım doğru karakterdir tabii. :smiley:

Malazan için de önerim şu:

:rofl:

1 Beğeni

İngilizcen o kadar iyi mi? Ağır bir seri olduğunu söylüyorlardı. İngilizceyi geliştirmek için tavsiyelere açığım.

@Agape O fotoğrafları ilk defa görüyorum ama beğenmedim. Seriyi okumadınız galiba.

1 Beğeni

Bu aşağıdaki Drizzt ve Invoker karışımı bir şey olmuş.

1 Beğeni

Okumadım evet. Stephen King olması lazım. Kendisiyle nedense pek şey yapamadık.

Okusaydınız benim fotoğrafımı daha anlamlı bulurdunuz, o yüzden dedim. Seri herkese göre değil ama Vakıf ile birlikte en sevdiğim finale sahip seri.

Seriyi okumadim. Michael Komarck in illüstrasyonlarına bakarken denk geldim sadece, Beğenip profil resmim yaptım.

1 Beğeni

Mutlaka öyledir. :slight_smile: Benim genel olarak sanırım pek şey yönüm yok. Nasıl denir? Serideki karaktere hayranlık gibi bir durumum. Hani kendi içlerinde severim ama öyle fazla bir hayranlığım olamıyor genel olarak. Mesela bir başlık vardı. Tanışmak istediğiniz kitap karakteri gibisinden. Düşünüyorum ama hiç bir cevap veremiyorum. :smiley: Yine de şu an düşündüğümde Merricat olabilir galiba. :thinking: Yine de profil resmini daha içsel düşüncelerime göre belirliyorum sanırım. :thinking:

1 Beğeni

Ejderha çok kötü. (20 karakter)

1 Beğeni

Bunu dedikten en fazla yarım saat sonra falan siparişi de verdim hehe. :joy:

2 Beğeni

ben aldığıma pişman oldum, öyle bir yerde kaldı ki, bu yapılır mı pegasus diye isyan edesim var, 5.kitabı ingilizce okumaya çalışacağım artık

1 Beğeni

Şu yorumumu afiyetle yedim. Yazdığımda fazla sevmediğim ve zorla uzatılmış olduğunu düşündüğüm 2.kitabın deniz kısmındaydım. İki hafta önce falan okumaya geri döndüm. Yeşim Taht sonlara doğru toparladı ve hızlıca 3.kitaba geçtim. Ve 3.kitabın olay örgüsüne kesinlikle basit diyemem, tahminlerimden sadece birini tutturabildim diyeyim. Merakla seriyi okumaya devam ediyorum.

Bu yorumu da Temeraire serisi konusuna taşısam iyi olurdu ama nasıl taşınıyor bilmiyorum :neutral_face:

1 Beğeni

Buradaki birkaç yoruma göre seri güzel gibi. Hazır pegasus diğer iki kitabı da çıkarıyorken alayım diyorum ama okuyanlar arasında başka yorum yapacaklar olursa çok güzel olur.

6 kitap olarak alınıp okunabilir mi? Yoksa 9 kitabın tamamlanmasını mı beklemek lazım?

Yazarın Uprooted kitabını okuyup bayılmıştım. Spinning Silver’ı da okuyacağım. Nebula ödüllü olduğunu da yeni öğrendim.

İlk 4 kitabı okuyalı neredeyse 2 sene oluyor, çok kötü bir hafızam vardır ama 5.kitabı okudukça bahsedilen herkesi ve her olayı çok net hatırlayabildim.

Kitaplar boyunca Napolyon ile devam eden bir savaş var, her kitapta kahramanlarımız savaşla alakalı farklı bir işle iştigaller ve 4.kitap hariç bu farklı boyut bir şekilde kendi kitabının içinde sonlanıyor, 6.kitap sonuna göre de serinin tamamlanmasını beklemeye gerek yok bence

3 Beğeni

Kitapyurdu’nda hazır %50 varken seriye başlamayı düşünüyorum ama daha önce Naomi Novik okumadım hiç. Yazarın ve serinin çokça övüldüğünü gördüm. Genç/Yetişkin tarzda mı kitaplar bunu merak ediyorum. Gördüğüm kadarıyla ilk kitaplar 2010 gibi çıkış yaparken 5 ve 6 daha bu sene yayımlanmış umarım kalan kitaplar içinde uzun zaman bekletmezler.

1 Beğeni

Aynı şekilde Kökler’le başladım ama okuduktan sonra yazardan ümidi kesmiştim. (Bence) Ana karakter çok anlamsız hareketler yapıyordu. Tamerarie serisine başlamadım ama beklentim düşük.

Kökler’i ben de hiç beğenmedim, önce onu okusaydım temeraire serisine asla bulaşmazdım ama iyi ki öyle yapmamışım, benim en sevdiğim seriler arasına girdi.

1 Beğeni

Temeraire 7 ve 8 çıkmış kimsenin haberi yok.

2 Beğeni