The Matrix 4 🕶

Matrix hayranı olup halen izlemeyenler varsa bu videoyu bırakıyorum.

Aynı kanalda
Matrix’in Hades’i Merovingian, Kahinin Büyük Planı, Matrixde Mimar Kimdir, Ajan Smih’in Tüm Hikayesi, Martix soru cevap gibi videolar da ilginizi çekebilir.

2 Beğeni

Acaba Ajan Smith Neo tarafında parçalandıktan sonra Matrix’ e yayılmak yerine kaynağa dönseydi ne olurdu? :smiley:

1 Beğeni

Keşke Matrix gibi bir üçlemeyi devam ettirmeselerdi. Çünkü ne zaman meşhur bir serinin devam filmi vizyona girse illaki insanların beklentileri çok yüksek oluyor. Örneğin Star Wars son üçleme ile neredeyse fanları arasındaki sevgisini kaybedecek seviyeye geldi. Umudum filmin Matrix ruhuna sağdık kalması idi ama fragmandan sonra o umudumda yok oldu klasik aksiyon filmi bizleri bekliyor.

3 Beğeni

Fragmanda genç Morpheus(olduğunu düşündüğümüz kişi) Neo’ ya kırmızı hapı sunarken ‘‘Time To Fly’’ diyordu. Aklıma geldi, aynı ifade (Animatrix’ te)makinelerin ürettiği hovercraftların reklam sloganıydı. Acabalar? :smiley:

3 Beğeni

Animatrix’i bugün izledim, bunun haricinde bende şu detayı farkettim. Fragmandaki beyaz tavşan dövmesinin içinde yıldız motifi vardı. Animatrix’in bir bölümünde kedisini arayan karakterin tişörtünde ve yanağında yıldız vardı. Biraz önce Alice Harikalar Diyarında’yı okumaya başladım. Her 3-4 sayfada bir yeni bağlantılar oluşturuyor.

1 Beğeni

Ben de seyrediyordum geçen yarım kaldı başlarda. Merak ediyorum bir şeyler yakalayabilecek miyim bakalım.

1 Beğeni

Sadece fragmanın müziği bile çok şey anlatıyor.

2 Beğeni

Animatrix’ te The Kid Story vardı. Oradaki Michael Popper (Kid) matrixten kendi kendini çıkarabilen ilk kişiydi. Matrix Reloaded ve Revolutions’ ta da görünmüştü. Bana göre önemli bir karakterdi. 4’ te de olaya dahil olsa ne güzel olurdu.

2 Beğeni

Trinity, tren, red Queen geçen bir yer Animatrix’te. Fragmanda da şarkı ile gönderme var. Tren sahnesi var kurşunun geldiği. Hangisinde bilmiyorum ama birinde şey de geçiyor, gerçek ile düşü nasıl ayırt edersin gibi bir soru cümlesi var. Fragman da ise Neo’nun benzer haller içinde olduğunu görüyoruz.

Acaba diyorum, Trinity’yi bulmak için adamı kullanmışlardı bu sefer Neo’yu mu kullanacaklar?

2 Beğeni

2 gündür Matrix serisini izliyorum. Bu akşam da 3.filmi izler, hafızamı tazelemiş olurum.

Bu Matrix 4 filmi 7. Matrix versiyonunu anlatıyor olabilir.

1 Beğeni

Gece gece karşıma bu çıktı :rofl:

1 Beğeni

Filmler de ağrı kesicileri iki tane içerken Matrix’te mavi haptan neden iki değil de üç tane aldığını düşünüyorum. Gece gece derdim büyük. :smiley:

1 Beğeni

:slight_smile:

Eczanede 500 mg kalmamış 250 mg almışlar. Uyanmak için en az 750 mg yeterli oluyor. O nedenle 2 yerine mecburen 3 hap almışlardır.

2 Beğeni

Bak bu aklıma gelmemişti. :smiley: Mavi hap sanki daha çok uyutmak için. Uyku hapı alıp Matrixel seyahata çıkmak için. :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Renklerin hangisi ne işe yarıyordu hatırlayamadım. :slight_smile:

Bunları yazınca aklıma geldi. Galiba ilk film yayınlandığı zamanlardı, benim okuduğum bölümde bir arkadaş lacivert uzun palto, (filmlerde dedektiflerin giydiklerinden ne diyorlar bilmiyorum) Neo’nun gözlüklerine benzer bir güneş gözlüğü ve suratında ciddi bir ifade okula gidip gelmeye başlamıştı. :slight_smile:

(20 yıl olmuş, şimdi düşününce ismini hatırlayamadım o arkadaşın ama o halini çok net hatırlıyorum)

3 Beğeni

Benzer hikayeler duydum. :grin: Ben de yapmıştım lise son sınıfta. Artık hocalar sınav yapmıyor test çözdürüyorlardı. Başka bir sınıftı ama benim ki. Arkadaşla şakalaşırken gaza gelmiştim. Öğretmen beni görmek istemişti. Girdim herkes bana garip garip baktı, öğretmen dahil. Gözlüğü çıkarıp güldüm ama yine tepki alamadım. Hoca da bana test soruları sormuştu. Ben bilemeyince de bozulmuştu. Ne kadar gereksiz bir şey yaptığımı çok geçmeden anladım. :grin: Çekingen bir çocuk olarak macera olsun istemiştim ama pek eğlenememiştik. Yine de hatırlayıp gülmek de güzel tabi. :sunglasses:

Renkleri unutmuştum fragman da hatırladım işin doğrusu. Uzun süre geçti aradan. Beklentimi düşük tutup filmin tadını çıkartacağım. Umarım eğleniriz. :wink:

2 Beğeni

Aslında insanların kurtuluşu için(bence kurtuluş yok ama) karanlık veya aydınlık bir son hikayesi yazıp Matrix’ i bitirseler güzel olur. Yeni bir üçleme olsa ve sonunda epik bir şekilde makinelerden kurtulsalar veya makinelerden kurtuluş yok deseler ve karanlık bir son görsek. Neyse Eyl, Ekim, Kasım, Aralı eşittir doksan altı gün kalmış. :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Genel olarak ortalama denilmiş filme ama bildiğimiz Matrix seviyesinin bayağı altında kalmış anladığım kadarıyla.

1 Beğeni

Maalesef öyle olmuş gibi:

1 Beğeni

Ben de yeni izledim filmi. Maalesef olmamış diyorum. Anlamsız ve kötüydü. Ne yani her şey Trinity için miydi? Koskoca konu şu 4. Filmle aşka meşke dönüşmüş.

Matrix ile yaşadığım hayal kırıklığı artık sondu. Sanırım sinema sektörü de tıpkı 90’lar müziği gibi öldü gitti. Bundan sonra hangi film hangi dizi çıkarsa çıksın pek bir beklenti ile beklemeyeceğim.

1 Beğeni