The Matrix 4 ­čĽÂ

├ť├žlemenin felsefi derinli─čini bir kenara b─▒rakm─▒┼č, nostalji duygumuzla da alay edip, ÔÇť├žok da tak─▒lmay─▒nÔÇŁ diyen bir film. ─░lk yar─▒s─▒nda anlat─▒lanlar, bir saat de─čil neredeyse 10, 15 dakikada i┼členebilecekken, uzun uzun anlat─▒l─▒p sonunda pek bir ┼čey olmay─▒nca ÔÇťne yani, bu buhranlar bu y├╝zden miydiÔÇŁ dedim. Yeni bir film de─čil de, iki film aras─▒nda bir HBO dizisi, belki bir animasyon filmi olarak de─čerlendirilebilecek bir konu. Sonlara do─čru, No Way HomeÔÇÖda ya┼čad─▒─č─▒m hypeÔÇÖ─▒ ya┼čamak i├žin kendimi zorlad─▒m ama olmad─▒. D├Ârt ayd─▒r bo┼čuna White Rabbit dinleyip heyecan yaratm─▒┼č─▒z.

Hi├ž mi iyi yan─▒ yok? Matrix de─čil de aksiyon filmi olarak de─čerlendirirseniz, haftasonu e─člencesi olarak keyif alabilirsiniz. Filmde bir de post credits sahnesi var. T├╝m jenerik bittikten sonra ├ž─▒k─▒yor. Onu da uzun s├╝re bekledik. Ger├žekten t├╝y├╝ diktikleri sahne olmu┼č. Ke┼čke g├ÂrmeseydikÔÇŽ

Puan─▒m 6 / 10.

vakit kayb─▒ ve ├žile.

┼×u anda sinemadan ├ž─▒kt─▒ktan hemen sonraki ruh halime geri d├Ânm├╝┼č durumday─▒m. Bu iki g├╝nl├╝k arada sevmek i├žin bahaneler bulmaya ├žal─▒┼čt─▒m ama olmad─▒. B├╝t├╝n beklentilerimi yerle bir ettin L. W. Eninde sonunda Matrix 4ÔÇÖ ├╝ ├žekeceklerdi zaten. Sen olsan da olmasan da. B─▒raksayd─▒n da ba┼čkas─▒ ├žekseydi.

matrix-not-like-this

1 Be─čeni

O kadar heyecan yapm─▒┼čt─▒m, olumsuz yorumlar moralimi bozdu.

1 Be─čeni

Olumsuz yorumlara kulak asma bence. Gidip kendin g├Âr(ki bir Matrixsever isen kesin gidersin). Belki de seversin. Beklentilerle ilgili bir durum.

1 Be─čeni

:slight_smile:
Tamam o zaman ortal─▒k durulsun da izlerimÔÇŽ BelkiÔÇŽ

4 Be─čeni

Sinemaya ├ž─▒kmadan ├Ânce g├Ârd├╝─č├╝m yorumlardan dolay─▒ gitmekten vazge├žmi┼čtim iyi ki de ├Âyle yapm─▒┼č─▒m. :expressionless:

2 Be─čeni

├çok b├╝y├╝k hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒

Ben dayanamay─▒p maalesef ki spoiler yemi┼čtim YouTube dan. Kendi yorumumla ne hissedece─čimi merak ediyordum ama izlerken hep o yap─▒lan yorumlar akl─▒ma geldi. A├ž─▒k├žas─▒ ├žok basit buldum. Fikir o kadar k├Ât├╝ye benzemiyor ama uygulama da s─▒k─▒nt─▒lar olmu┼č. Ke┼čke ilk filmin t─▒pa t─▒p yeniden yap─▒m─▒ olsaym─▒┼č, daha ├žok e─členece─čimize inan─▒yorum.

Yeni Matrix filmi ├žal─▒┼čmalar─▒ ba┼člam─▒┼č.

Gecikmi┼č 1 Nisan ┼čakas─▒d─▒r umar─▒m. 4. Film gibi olmas─▒n bari ger├žekse de.

Resmi olarak duyuruldu. Hikaye ├╝retme s─▒k─▒nt─▒s─▒ndan dolay─▒ son zamanlarda remake ve devam filmleri artmaya ba┼člad─▒.

1 Be─čeni

├ť├žlemeyi ├žok sevsem de 4. Filmi yar─▒da kapatm─▒┼čt─▒m dayanamay─▒p. Umar─▒m 4. filmi yok say─▒p farkl─▒ bir devam filmi yap─▒l─▒r.

1 Be─čeni

Bende ilk film ve animatrixi be─čenmi┼čtim. Ke┼čke b├Âyle kalsayd─▒. 4. film neyse dedik ama 5. film ortaya ├ž─▒kt─▒ derken 6. film olur. San─▒r─▒m 2. ├╝├žleme planlar─▒ var.

1 Be─čeni

MatrixÔÇÖin ilk filmi evet ├žok ├žok iyiydi ancak genel itibariyle ilk filmin efsanesi ├╝zerinden hak etmedi─či bir paye bi├žiliyor bu film serisi veya modern zamanlar─▒n deyi┼čiyle franchiseÔÇÖa.

Uzak do─ču martial arts sinemas─▒ + ghost in the shell + neuromancer ortaya kar─▒┼č─▒k ├╝zerine zibilyon tane g├Ândermeyle dolu dolu bir paketti ilk film. 2. ve 3. filmde direksiyonu do─črudan mesianic bir y├Âr├╝ngeye k─▒r─▒p, kaderci, deterministik bir ├╝slup tutturuldu ve daha ├žok aksiyon dendi. Haliyle ortaya ├ž─▒kan i┼č belli.

Animatrix ile devam edilmeliydi edilecekse. Bunun d─▒┼č─▒nda MatrixÔÇÖten g├╝n├╝m├╝ze hitap edecek bir ┼čey ├ž─▒kmas─▒ bana ├žok zor g├Âr├╝n├╝yor, istedikleri kadar devam filmi ├žeksinler.

Kan─▒mca fragman─▒ndan bile nas─▒l bir facia geldi─či ├žok belliydi. A├ž─▒k├žas─▒ hypeÔÇÖa girmedi─čime ├žok memnunum.

Yeni bir MatrixÔÇÖe ger├žekten gerek yok ama illa ├žekilecekse 4. filmi yoksaymal─▒ diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. ─░lk versiyon MatrixÔÇÖlerden bir hikaye sunulmas─▒ daha g├╝venli olacakt─▒r.

1 Be─čeni

Animatrix gibi hikaye i├žerse ana hikaye de─činmeden spin off ┼čeklinde olsa d├╝zg├╝n yap─▒lsa yine iyi bir i┼č ├ž─▒kma potansiyeli var bence.

1 Be─čeni