The Walking Dead Çizgi Romanlar ve Romanlar

The Walking Dead dizi ile ilgili forumda onlarca haber başlığı var ama The Walking Dead çizgi romanlar ve romanlar hakkında forumda başlık yok, okuma rehberi olarak daha iyi olur düşüncesiyle okuma rehberine açtım başlığı.

ÇİZGİ ROMANLAR.

Çizgi romanlar toplam 32 cilt yayınlandı ve ülkemizde Marmara Çizgi tarafından yayınlanıyor, henüz ülkemiz de son 5 cilt yayınlanmamış olsa da seri bitti.

Cilt 1 : Günler Sonra (Days Gone Bye)
Cilt 2: Miller Sonra (Miles Behind Us)
Cilt 3: Parmaklıklar Ardında (Safety Behind Bars)
Cilt 4: Yaşama Arzusu (The Heart’s Desire)
Cilt 5: En İyi Savunma (The Best Defense)
Cilt 6: Acı Hayat (This Sorrowful Life)
Cilt 7: Fırtına Öncesi Sessizlik (The Calm Before)
Cilt 8: Acı İçinde Doğanlar (Made To Suffer)
Cilt 9: Geriye Kalanlar (Here We Remain)
Cilt 10: Neye Dönüştük? (What We Become)
Cilt 11: Avcılardan Kork (Fear The Hunters)
Cilt 12: Aralarında Yaşamak (Life Among Them)
Cilt 13: Dönüş Yok (Too Far Gone)
Cilt 14: Çıkış Yok (No Way Out)
Cilt 15: Kendimizi Bulduk (We Find Ourselves)
Cilt 16: Daha Geniş Bir Dünya (A Larger World)
Cilt 17:Korkulası Şeyler (Something To Fear)
Cilt 18: Sırada Ne Var? (What Comes After)
Cilt 19: Savaşa Doğru (March To War)
Cilt 20: Büyük Savaş 1. Kitap (All Out War - Part One)
Cilt 21: Büyük Savaş 2. Kitap (All Out War - Part Two)
Cilt 22: Yeni Bir Başlangıç (A New Beginning)
Cilt 23: Fısıltıdan Çığlığa (Whispers Into Screams)
Cilt 24: Yaşam ve Ölüm (Life And Death)
Cilt 25 - Dönüşü Olmayan Yol (No Turning Back)
Cilt 26: Silah Başına (Call To Arms)
Cilt 27: Fısıldayan Savaşı (The Whisperer War)
Cilt 28: Kıyamet (A Certain Doom)
Cilt 29: ---- (Lines We Cross)
Cilt 30: ---- (New World Order)
Cilt 31: ---- (The Rotten Core)
Cilt 32:----- (Rest In Peace)

Çizgi Roman Kapakları

1_128x200 2_128x200 3_128x200 4_128x200 5_128x200
6_128x200 7_128x200 8_128x200 9_128x200 10_128x200
11_128x200 12_128x200 13_128x200 14_128x200 15_128x200
16_128x200 17_128x200 18_128x200 19_128x200 20_128x200
21_128x200 22_128x200 23_128x200 24_128x200 25_128x200
26_128x200 27_128x200yuruyen-oluler-cilt-28-kiyamet-yuruyen-oluler-marmara-cizgi-0-967-49-b

HENÜZ TÜRKÇE BASKISI ÇIKMAYAN CİLTLERİN KAPAKLARI

29_128x200 30_128x200 31_128x200 32_128x200

The Walking Dead: The Alien

1

Kısa bir hikaye ve Rick’in kardeşi Jeffrey Grimes’i ve İspanya’nın Barselona kentindeki salgını anlatıyor. Türkçe baskısı yok.

ROMANLAR:

JAY BONANSİGNA ROMANLARI

Jay Bonansigna tarafından yazılan romanlar toplam 8 kitap ve REN yayınları tarafından yayınlandı.

1- Yürüyen Ölüler - The Walking Dead: The Road to Woodbury
2- İsyan - The Walking Dead: Rise of the Governor
3- Valinin Düşüşü - The Walking Dead: The Fall of the Governor (Parts 1)
4- Miras - The Walking Dead: The Fall of the Governor (Parts 2)
5- Çöküş - The Walking Dead: Descent
6- İstila - The Walking Dead: Invasion
7- Bul ve Yok Et - The Walking Dead: Search and Destroy
8- Eve Dönüş - The Walking Dead: Return to Woodbury

Bildiğim kadarıyla 1 ve 2 kitap arasında geçen “Just Another Day at the Office” isimli bir kısa hikaye daha var ama onun galiba sadece kindle versiyonu var. Türkçe baskısı yok.

1_128x200 2_128x200 3_128x200 4_128x200 5_128x200
6_128x200 7_128x200 8_128x200

WESLEY CHU ROMANLARI

The Walking Dead: Typhoon (Türkçe baskısı yok)
TWD_Typhoon_Cover

10 Beğeni

Ben dizisinin mayorlu bölümlerinde bayılmışım devam edemedim. Çizgi romanı farklı birşey sonuyor mu yoksa yine 1 kişi ölsün 3 sayı draması olsun. Tam yerleştik zombi bastı, kötü adam çıktı gibi mi gidiyor?

Çizgi romanı bence diziden çok daha iyidir. Dizi olay odaklı ilerliyor ama çizgi roman karakter odaklı ilerliyor. Zaten ilk cildin sonunda hikaye de ayrı noktalara gitmeye başlıyor.

2 Beğeni

Ben diziyi galiba 2-3 sezon izledim, sonrasını izlemedim. Dizi ve Çizgi roman hikayeleri benziyorsa da hem hikaye hem karakterler aynı şekilde ilerlemiyor.

Diğer dediğiniz tam anlamadım ama anladığım kadarıyla ölüm, kötü adamlar, (gerçi bu seride kim iyi kim kötü biraz tartışmalı) tam huzura ermişken huzursuzluk çıktı vs. bunlar var. Ama bunlar olmadan galiba hikaye ilerleyemezdi.

1 Beğeni

Çizgi romanlarını hep alma niyetinde oldum kısmet olmadı. Ama eni sonu alacağım.

1 Beğeni

Romanlar çizgi romanlardan uyarlanmış, diziden farklı yani. Tek farkı; romanlar Vali ve Lily gibi karakterlerin bakış açısıyla yazılmış. Vali’yi, kitapları okuyunca kesinlikle seveceksiniz.

1 Beğeni

Sadece ilk kitabı okudum ve Vali’yi pek sevmedim. Çizgi romanlarda yaptığı onca şeyden sonra sevebileceğimi düşünmüyorum.

Sevmek değil de Vali’nin nasıl valileştiğini anladık diyelim.

Cilt 21: Büyük Savaş 2. Kitap’tan sonra çizgi romanları toplamayı bıraktım. Diziyi de sanırım 6. sezonun başında bırakmıştım izlemeyi. Kitapları hiç okumadım ve okumayı da düşünmüyorum.
Esasen çizgi romanları da diziyi de çok beğeniyordum. Dizi izlemek için artık zamanım kalmamıştı. ÇR için de 21 cilt ile uzun zamandır süren büyük olay sonlandı. Ara vermek için iyi bir noktaydı. Seri içinde o kadar çok olay oldu ki artık şaşırtacak bir şey kalmamış gibiydi, olaylar da bir noktadan sonra tekrara sarmış gibi geldi. Ayrıca çizgi roman piyasasında eskiye nazaran takip edecek onlarca çizgi roman olunca beklemeye aldım bu seriyi.

Geçen hafta yeni cilt ile ilgili soruma gelen cevap. Kalan 5 cilt için 5 sene bekleyeceğiz gibi.

mc

@Akahige ve @alper teşekkür ederim cevaplarınız için.

Haklısınız aslında ama kısır döngüye girdiğinden bahsetmeye çalışmıştım aslında. İlk sezon iyi gibi kalmış aklımda ama sonrasında hatırladığım kadarıyla 40 dk bölümün son 5 dk’sı bi olay oluyor heyecan. Sonraki bölümün ilk 5 dk’sı önceki bölümdeki gizem çözülür ve yarım saat bomboş muhabbet, drama ve yine son 5 dk’ gizem. bu düzen baymıştı dizide beni.

Genel olarak da. Çifliğe yerleştiler zombi bastı. Hapishaneye yerleştiler yine zombi mi bastı bir şeyler oldu. Hep aynı şey oluyormuş gibi geliyor böyle olunca da. Sonsuza kadar gider böyle gibi geldi bana. Bir sonu yokmuş gibi.

1 Beğeni

walking dead i ilginç kılan şey veya diğer zombi filmlerinden farklı kılan şey insan doğasına yüklenmesi. yanılmıyorsam dizide görülen insan ölümlerinin (zombilerin ölümünü saymayın) büyük çoğunluğu zombilerden değil insanlar tarafından yapılıyor. farklı kurgu hikayelerinde (salgın-uzaylı istilası gibi) böyle bir olay olduğunda insanlar birleşip hep beraber karşı koyar ama burda öyle değil. herkes kendi dünyasını kurmanın derdinde. ve belki diğer bir husus kanun koyucu bir güç olmadığında insanın sınırının da çok geniş olabileceği. ben 7 sezonu seyrettim 8 ve sonrası yok. en hoşuma giden bölüm cezaevini ele geçirdikleri bölümdü. gerçekten heyecanlıydı aksiyonu iyiydi. araya katılan bazı ilginç ara hikayeler de güzeldi (yamyam insanlar gibi). sonuçta yapılmış en iyi zombi dizisi diyebilirim bence. kendini tekrar düşürmesi bir yerden sonra normal diye düşünüyorum.

1 Beğeni

İlginç olan şeylerden biride serinin 193. sayı ile sonlanması. Hikayenin nasıl neticelendiğini bilmiyorum ama yazarın seriyi 200. sayı ile taçlandırarak sonlandırmasını umardım.

Yaa acil biri bana yardımcı olabilir mi? Ben 13. cildi almak istiyorum. Yani too for gone almak istiyorum ama benim okuduğum baskıyla almak istediğim aynı değil. Biri bana bu sitede gözken too for gone un kısaca konusunu verebilir mi? Yani daha doğrusu kitabın konusu hapishaneye girmeleri mi? Değilse hangi kitapta hapishaneye giriyolar?

:woman_zombie:

Bi’ şey sorucam. 13. cildin konusu tam olarak ne?

Merhaba. Hızlı bir şekilde göz attım cilde. Cilt 13 Dönüş Yok, orijinalinde Too For Gone, bizim ekibin Ütopyada -adı buy muydu emin değilim- olduğu bir dönemde geçiyor. Çok hareketli bir bölüm değil. Zombi olayı genelde yok. İç çekişmeleri, Rick’in hezeyanları, oranın yöneticisi ile atışmalarını falan gösteriyor. En sonunda birileri buraya baskına geliyor. o şekilde bitiyormuş cilt.

1 Beğeni

13 . Cilt mekan olarak Alexandria 'da geçiyor. Rick ve ekibi 12. Cilt de Alexandria geldiler. 13" de olaylar olaylar. 14 biterken Alexandria eski Alexandria değil.

1 Beğeni

Peki hangi cilt hapishanede geçiyor biliyor musunuz?

Bi’ şey sorucam. Peki hangi hapishaneye giriyolar? Vali ile savaşıyolar ve hershel ölüyor ya, o hangi kitapta?

Hapishane dediğiniz Vali ile çatıştıkları dönem mi?

Hapishane Vali olayları vs. 3 cilt başlıyor 8 . Cilt bitiyor.

1 Beğeni