The Witcher Serisi

Merhaba,

Fırtına mevsimi 2020’nin ilk iki ayı içerisinde yayımlanacak.
Bir harita var ve Witcher Evreni adlı kitabımızın içinde olacak.
Bir şey biter, bir şey başlar canon değil ve bu yüzden yazarı basılmasını pek istemiyor ama bakalım.

6 Beğeni

Sadece bir art book değil. Çizimlerle birlikte witcher evreninin detaylı tarihi, canavarları vs. de anlatılıyor.

Kısa hikayeler konusunda şu anda kesin bir şey yok.

2 Beğeni

Yes. No. Maybe. It’s classified.

(Güneş gözlüklü Obama başkan gifi)

8 Beğeni

Estağfurullah. Sorun değil. Yayınevleri soru hattından da sorabilirsiniz. Er geç dönüş yapıyorum oradan da.

1 Beğeni

Witcher serisinin başka kapakla basılma ihtimali mi var? Böyle mi anlamalıyız :slight_smile:

Üstat okuma sırası senin yazdığın şekilde mi ilerliyor ve altta bahsettiğin iki kısa hikayenin kitabı mevcut mu ?

Okuma sırası konunun ilk mesajında yazdığı gibi. Season Of Storms ana seriye dâhil bir kitap değil; daha çok bir yan görev… ay, şey… yan macera havasında geçiyor. :slight_smile:

Bunlara önümüzdeki sene yedinci ve son kitap olan Lady Of The Lake eklenecek ve ana seri tamamlanmış olacak.

Bahsettiğim diğer iki hikâyenin hayran çevirileri sitemizde mevcut.

Geralt ile Yennefer’ın nikah töreni:

Geralt’ın annesi ile babasının tanıştığı macera:

10 Beğeni

Evet, değil. Sapkowski’nin evlenen iki arkadaşı için yazdığı bir öykü.

3 noktaya basarsanız kalem işareti olacak orada.

Oyunun hikayesi bittiğinde Triss’i nerede bulabilirim ?

Season Of Storms o evrene ait değil demedim zaten. Ana hikâyeyle (Geralt-Ciri-Yennefer üçgeni, Vahşi Av ve Kader meselesi) alakası yok sadece. Kıtanın başka bir köşesinde geçen, ayrı bir macera.

Eğer Yennefer yerine Triss’le olmayı seçerseniz ve Blood and Wine ek paketini bitirirseniz son sahnede Corvo Bianco malikânesinin bahçesinde bulabilirsiniz Triss’i. Yennefer’ı seçerseniz gelmiyor ama.

2 Beğeni

Peki hangi sahnede seçim yapıyoduk hatırlayamadım da.

Oyunun başından itibaren Yennefer’la değil, Triss’le olmak istiyormuş gibi konuşun. Novigrad’ta, ana görev bittikten sonra da Triss’in gemiye binip gitmesine izin vermeyin.

1 Beğeni

İkinci kitabı yeni okudum. Üçüncü kitapla ilgili kısa bir soru sormak istiyorum:

İkinci kitapta çok kısa da olsa Soddendeki savaştan büyücülerin olduğu savaştan bahsediliyor. Üçüncü kitapta(Elflerin Kanı) bu savaş detaylandırılıyor mu yoksa böyle yüzeysel mi bırakılıyor? Flashback yapıp tekrar mı anlatılacak çünkü bu denli önemli bir savaştan kısacık bahsetmek hevesimi kursağımda bıraktı.

Detaylı olarak savaş anlatılmıyor ya da flash back olmuyor diye hatırlıyorum. Bir kaç kere bahsi geçiyordu ve kitabın başlarında “spoiler vermek istemediğim için” birisi tarafından biraz anlatılıyor diyeyim. Kitap başlayınca zaten kim olduğunu öğrenmiş olursunuz.

Teşekkür ederim oysa dizide en can alıcı sahnelerden biriydi :slightly_frowning_face:

Gölün Hanımı’ndan haber var mi çıkış tarihine dair?

3 Beğeni

En son Gölün Hanımı için barkod alınmıştı diye hatırlıyorum.

2 Beğeni

Kesin bir yayın tarihi açıklanmadı sanırım. Siz bu bilgilere nereden ulaşıyorsunuz arkadaşlar? Ekimden beri bekliyoruz, artık çıksın yetti gerçekten. :slight_smile:

Bazen ben söylüyorum, bazen de benden önce internetteki çeşitli mecralardan hemen öğreniyorlar :slight_smile: Biz barkodu alır almaz öğreniyorlar mesela, o süper :smiley:

14 Beğeni