The Witcher Serisi

The Last Wish okuyorsunuz sanırım, o kitap öyle ama o öyküler ana seride çok önemli yer kaplıyor. Bir ön hazırlık kitabı gibi düşünün. Bütün o karakterler olaylar vs ana seriye temel atıyor.

Oyunları da oynamadıysanız kitaplardan sonra kesinlikle oynayın, çok zevk alacağınıza eminim :slight_smile:

3 Beğeni

Dün ilk kitabı okumayı bitirdim. Çok bilindik bazı masalların karanlık yorumlanması dikkatimi çekti. Hem anlatım hem de hikaye akıcı okunuyor. İlk kitap üzerinden devamının da böyle olacağını umarak seri ona edilen tüm övgüleri hak ediyor.

@Zack @ilteriskagan cevaplar için teşekkürler, oyunları oynamayı düşünüyorum.

3 Beğeni

Oyun olarak Witcher 1 oynaması alışması zor ama alışınca oynanışa sarıyor. Zaten hikayesi falan çok güzel.

Witcher 2’ye daha çabuk alıştım ama bir yerden sonra çok zevk alarak oynamadım.

Witcher 3 zaten mükemmel baya bir ödül aldı. Ben tam çözüme yakın oynamıştım 3. oyunu, buna rağmen hiç sıkılmadım. Gwent kısmı ise ayrı zevkli Gog’da ki Gwent oyununa da bulaştım bu yüzden :slight_smile: Gog Gwent’i bence mantık gelişimi, taktik, strateji gibi alanlarda gelişim isteniyorsa eğitim için bile kullanılabilir :slight_smile:

Ek: Witcher 1 41 saat, Witcher 2 22 saat oynamışım. 3. oyunu Gog’dan oynadığım için saat bilgisini bulamadım. Gwent ücretsiz Alper severde öğrenirsen seninle karşılıklı oynamak zevkli olur :slight_smile:

3 Beğeni

Ps4te efsane gwent decki yapmıştım. Deli gibi scrap var halen.:sweat_smile: Ama aylar oldu oynamayalı. Mobile gelse, birde account birleşimi olsa ufff…:sweat_smile::sweat_smile::grin:

2 Beğeni

Pc’de başla oynarız :slight_smile:

Ben de bekliyorum gwenti androidde görmeyi, pc de oynamayı denedim ama ne zaman oyun başına geçsem daha ciddi bir şeyler oynamak için gwent kalıyor öyle. Tam mobillik oyun da getiremediler bir türlü. Expansion bile geldi çok geri kalacağım mobile gelene kadar.

1 Beğeni

Pc kullanmıyorum. Yoook keşke o da olsa ama hem pc hem ps4 israr geliyor. Mobile gelirse oynariz ama kesin.:sweat_smile:

1 Beğeni

Oyunları oynayıp kitapları okuyanlara bir sorum olacak. wild hunt ta emir ciriden kızım onu bulmalıyım edasında. Kştaplarda ise evlenmek istiyor. Benmi yanlış anladım olayı ? Oyunda yada kitapta kaçırdığım bir yer mi var acaba ? Bu arada kırlangıç kulesi çok güzeldi :slight_smile:

1 Beğeni

Oyunların sıkı bir hayranı olarak seriyi uzun zamandır okumak istiyorum.n11 üzerinde 150 tlye satılıyor set halinde. alayım diyorum ama bir yandan da kararsız kalıyorum acaba son kitabın da çıkmasını mi beklesem diye. Ne yapsam bilemedim.

Toplu halde alacaksan dişini biraz daha sık derim.

En mantıklı olan bu gibi ama n11de kuponlarla falan da baya indirimli olacak o yüzden kafam karışmıştı.biraz daha bekleyeyim en iyisi.

1 Beğeni

Kitapların isimlerine parantez içinde İngilizce hallerini de ekleyebilir misiniz acaba sevgili @fortknoxt?

1 Beğeni
  1. Son Dilek (The Last Wish)
  2. Kader Kılıcı (The Sword of Destiny)
  3. Elflerin Kanı (Blood of Elves)
  4. Nefret Çağı (Time Of Contempt)
  5. Ateşle İmtihan (Baptism of Fire)
  6. Kırlangıç Kulesi (The Tower of Swallows)

Böylece çok daha hoş bir rehber oldu. Ellerinize sağlık.

Bu arada, acaba JBC Yayıncılık’tan çıkan iki çizgi romanın ardından kalan üç çizgi romanı da yayınlama ihtimalleri hakkında bir bilginiz var mı?

1 Beğeni

Malesef o konuda bilgim yok. Sosyal medya üzerinden JCB Yayınlarına sorarsan daha sağlıklı bilgi alabilirsin.

1 Beğeni

Yayımlanacak hocam, yakında demişti Ertan Bey.

1 Beğeni

Hah sevindim. Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bugün itibariyle 4. kitabı okumuş bulunmaktayım. Araya bir şey koymazsanız, vaktiniz varsa bu seri bir solukta okunuyor.

14 Beğeni

Tesadüfe bak ya, ben de bugün bitirdim Nefret Çağı’nı.

1 Beğeni

Serinin tüm kitapları çıkınca okumayı planlıyorrdum, meraktan ilk kitabı bu ayın başında okudum. Neyse devam kitaplarını her ay 1 kitap okurum, 7 ve 8.'in çıkışına kadar çok ara olmaz diyordum ama daha ilk aydan planım tutmadı :slight_smile:

4 . Kitap ilk 3 kitaba göre daha olaylı bir hikayesi varmış. İlk 3 kitaba göre çok fazla gelişme ve olay oldu.

6 Beğeni