Tiermaker Fantastik Kitaplar Sıralaması

Şablona buradan ulaşabilirsiniz. Her seri yok tabi ki ama popüler kitapların çoğu mevcut.

4 Beğeni

Erişemedim bu listeye ben.

Bunu deneyin: https://tiermaker.com/categories/books/favorite--r-fantasy-books-124583

There are no tier lists to show.

Bu çıkıyor sadece.

Rank it now! yazan yere tıklamanız lazım.

Biri beğenince konu tekrarkarşıma çıktı. 13 ayda ne değişmiş merak ettiğim için tekrar bir sıralama yaptım. Tekil kitapla seriyi karşılaştırmak tuhaf olacağından seviyelerin içinde sıralama yapmadım.

1 Beğeni

Okumam gereken pek çok harika kitap/seri olduğunu bir kere daha hatırlattınız, teşekkürler. :slight_smile:

1 Beğeni

Kitapların isimlerini yazma şansınız varmı acaba? Bazılarını göremiyorum da.

S- Hyperion, Black Company, Lions of Al-Rassan, Kadim Kanunlar
A- Shadow of the Torturer, Prince of Thorns, Red Knight, Farseer, İlahi Kentler, Curse of Chalion, Ender’s Game, Dune
B- Cradle, Riyria Revelations, Codex Alera, Guards! Guards!, Sissoylu, Amber Yıllıkları, Zaman Çarkı, Kings of the Wyld, Golem ve Cin, Kızıl Yükseliş
C- Kral Katili Güncesi, Işık Tanrısı, Yerdeniz, Efsane, Goblin Kral, Yolun Sonundaki Okyanus

2 Beğeni

Witcher hakkındaki düşünceniz nedir?

Okumadım. Oyunları güzel. Dizisi fena değil.

Okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Diziye çok “şetmeyin” :slight_smile:

Aaa, Cradle okuyan birisi varmış :grinning: Will Wight’in xianxia türündeki serisi bu değil mi? Ben de şu anda ilk kitabı okuyorum ve bitmek üzere.

1 Beğeni

Evet, o. Çok sürükleyici, 2 haftada 7 kitabı da okumuştum. :smiley:

2 Beğeni

Bunu tavsiye eden arkadaş da 1 haftada bitirmiş 7 kitabı. Zevklerimiz çok uyuyor, o yüzden seversin dedi, bayıldım :blush: Gerçi ikinci yarısı ilk yarısı kadar iyi değildi, daha iyi olmasını ummuştum. Senin düşüncelerin nasıl ilk kitapla ilgili? Sonraki kitaplar ilkine göre daha mı iyi daha mı kötü?

Bu vesileyle ben de arkadaşın önerdiği bir başka seriyi yazayım, bir sonraki kitabım o olacak sanırım: John Bierce / Mage Errant. Belki ilgini çeker :slight_smile:

1 Beğeni

Ben ikinci yarısını daha çok sevdim, ilk yarısı tahmin edilebilir ilerliyordu. Kitap olarak 3-5 favorilerim, sonra 2-6-7, en son da 1-4.

Mage Errant’ı duydum, birkaç kitabı daha çıksın diye bekliyorum.

1 Beğeni

O zaman ben de devam ederim kesin. İlk kitapta Phoenix in gelip geleceği söylemesi baya bir neşe kaçırmıştı açıkçası :slight_smile:

Tiermaker a baktım da, birkaç seri eksik gibi. Listeye ekleme yapamıyor muyuz?

Baştan bir liste yapmak gerekiyor onun için.

Böyle olması 1,2,3… diye sıralamadan çok daha iyi. En azından iki kitap arasında seçim yapmam gerekmiyor.

Bu siteden kendi tierlist’lerimizi oluşturabiliyoruz.

3 Beğeni

Zaman Çarkını henüz bitirmedim. Sıralama zamanla değişir.

1 Beğeni