Tikiniz ya da Alerjiniz Var Mı? Bunlar Nelerdir?

Onu hiç kullanmadım ama bu çok iyi. Yanında alerji ilacı da vermişti hap şeklinde ama bende asabiyet yorgunluk uyku yaptığı için bırak sadece sprey kullan dedi. Sprey bende çok işe yarıyor. Sıkıyorum 10 dakika sonra 4-5 yıl önce nasılsam öyleyim burnum akmıyor kaşıntı pek olmuyor olsa da akıntı yapmıyor o. Ancak sümbül kokusu var bana her şey sümbül olmuştu bir ara. :smiley: Ancak aynı sorundan muzdarip bir arkadaşıma aldırdım spreyi 2-3 kere de sıksa etki etmiyor onda ama ondaki genelde baharda coşan polen+toz alerjisi yani baharda benden daha kötü ama diğer zamanlar benden daha iyi.

Ancak dediğim gibi böbrek üstü bezlerinde sorun yapabiliyormuş. Güvenemeyip bıraktım alerjiyi bastıralım derken daha beter şeylere sebep olmayayım diye düşündüm.

2 Beğeni

Boynuma, belime ve sırtıma benden habersiz dokunulursa aklımı yitiririm. Haberim olsa bile pek etkilemiyor gerçi korkunç derecede huylanıyorum. Ama en kötüsü, belime kendim de dokunamıyorum :confused: her zaman olan bir şey değil ama sırf dirseğim belime değdi diye yerimde zıplamışlığım çoktur. Diğer her şeye bir anlam verebiliyorum ama bu çok saçma. :confused:

1 Beğeni

Ellerim hafif nemli olsa bile kağıda dokunmak huylandırıyor. Özellikle ellerimi yıkadıktan sonra. Ne kadar kurutursam kurutayım fark etmiyor. Nasıl anlatsam içim gıcıklanıyor. O yüzden bazen kitap okumak işkence oluyor.

3 Beğeni

Çoğu insan gibi karın bölgeme dokunulması. Tırnağımın yanlışlıkla duvara sürtünmesine, diş gıcırtısına ve çatalın tabağı çizince çıkarttığı sese dayanamam.

Kapalı bir ortamdan güneş ışığına çıktığımda (özellikle yaz aylarında) o ilk anda güneş hapşırmama sebep oluyor.

Bir de alerji mi değil mi bilmediğim bir durum var. Soğuk ve rüzgarlı havalarda gözlerim inanılmaz derecede sulanır. Gözlerimden istemsizce yaş akmaya başlar. :rofl: Bu yüzden kışın genelde insanların bu kız niye ağlıyor ya diyen bakışlarını çekerim. :rofl: :rofl:

2 Beğeni

Benim sabah uyanmaya alerjim var galiba. Yaz kış sabah uyanınca iki üç kez hapşuruyorum illaki :neutral_face:

2 Beğeni

Ben bunu peçetede yaşadığım için sinirleniyordum ama bu daha kötüymüş.

1 Beğeni

Ben de hıçkırıyorum. :smiley: özellikle sabah başlayanlar çok uzun sürüyor.

2 Beğeni

Sabaha alerjisi olan tek zavallı benim sanıyordum. Hıçkırık daha kötü sanki, beni çok sinir ediyor nedense. Allah kolaylık versin :smile:

1 Beğeni

Bundan başka bir yerde bahsettiğimde bir arkadaş D vitamini eksikliğinden kaynaklanıyor demişti. Ama doğruluğunu araştırmadım daha.

1 Beğeni

Ben seviyorum aslında sabahları. :smiley: onlar beni sevmiyor. Yada insanların kötü enerjileri yüzünden böyle oldum. Buralarda enerjik insanları pek sevmezler. :cowboy_hat_face:

Çok ilginçtir, kendimi bildim bileli çenem seğirir. Evet, bildiğiniz çene. Ağlamaya ramak kala alt dudağın titremesi vardır ya, ya da ağlarken, aynı o şekilde. Şimdilerde çok sık olmuyor ama küçükken çok olurdu. Heyecanlandığımda, bir şeye odaklandığımda, bir şeyden hoşnut kaldığımda ortaya çıkıyor, yani ben aşağı yukarı bu yüzden olduğunu fark ettim. Kas bozukluğu muhtemelen. Şimdi eskisi kadar başıma gelmediği için biraz üzülüyorum açıkçası, sevdiğim bir durumdur kendisi. Pek çok insanın garip bakışlarına da maruz kalmışımdır :slight_smile:.

Merak ediyorum, forumda bu durumu yaşayan kimseler var mı? Tik sayılır mı, bilmiyorum.

1 Beğeni

Uykumu aldığım sürece ben de severim. Enerjik insanları sevmezler deyince Le magazin des suicides’deki kasaba geldi aklıma :slightly_smiling_face:

Bazı parfümlerin kokusu ağır gelir ve nefesim tıkanır.
Mor rengi sevmem. İçim bir tuhaf olur.
Bir de karıncalara karşı aşırı tepki verdiğim zamanlar olur. Bir anda içim ürperir, bir titreme gelir ve hemen geçer.

1 Beğeni

:smiley: hissedilen gerçekten öyle doğrusu. Sabahları insanlar sadece siyah oluyor. :smiley:

İşte bunlar hep yıllarca tumblrda yapılan gece güzellemelerinin sonucu. Gece uyumayıp sabah canavar oluyoruz :smile:

1 Beğeni

Göz alerjim var 21 yaşındayım 8 yaşımdan beri bununla yaşıyorum resmen önce gözüm morarmıştı sonra kirpiklerim döküldü bir ara ilaç kullandım düzeldi ama şimdi de çok çok ağrıdığında görme bozukluğu yaşıyorum. Başıma da etki ediyor. Doktor da çok ileri olmadıkça ilaç vermiyor. En son bir doktora gittiğimde kızarıklık olmadıkça vermem falan dedi. Ben daha hiç kizardığını görmedim 13 yıldır.
Neye alerjim olduğu konusu ise değişebiliyor. Ağır kokular (özellikle kolonya, oda parfümü, hac kokusu, baharatlı parfümler, temizlik ürünleri), sigara, ışık, hava değişimi, TV’nin yakınına gelmek, rüzgar, makyaj vs. Ne zaman olacağını ya da neyden dolayı olacağını kestirmek zor.

1 Beğeni

Biyolojik olarak, polen ve toza karşı alerjim var; cildim kızarıyor ve minik kabarcıklarla reaksiyon veriyor. Bununla yaşamaya alıştım. Fakat nerede olursa olsun ciddi rahatsızlık duyduğum bir başka alerjim daha var: yemek yeme esnasında zaman zaman maruz kaldığım, ağız şıpırtısı. ^^ dayanılmaz.

1 Beğeni

Have soğuk olduğunda ellerim kızarır ve kaşınır. Özellikle de dışarıdan eve geldiğimde. Alerji değilmiş doktorların söylediğine göre. Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.

1 Beğeni

Çatal’ın uc kısmını tabağa dokundurduğumda tik yapıyor bende. :frowning::frowning::frowning:

2 Beğeni

Beyler oraya bir adet migren yazalım.
Bunun dışında köpeğimizi yakmışlardı. Hayvan yaz boyu yanık, çıplak derisi ile gezdi ve öldü.O görüntüden sonra kedi , köpek, kuş farketmiyor. Tüylü , tüysüz bir hayvan gormek dokunmak istemiyorum. Köpeklerden korkuyorum ve koşerken mutlaka bir köpek bunu sezip bana doğru bir hamle yapıyor… Alışamıyorumda… Kaldı öyle…

4 Beğeni