Tuhaf Kitap İsimleri

Enteresan :smiley:

6 Beğeni

Saksı Olmanın Faydaları :joy:

1 Beğeni

image

3 Beğeni

Üvercinka/Cemal Süreya

1 Beğeni

Biliyorsunuzdur belki ama kitabın ismi "güvercin kanadı"ndan geliyormuş.

Evet biliyorum. Bu tarz isimler koymasını sebevı 2. Yenide yazıyor olması. 2. Yenide cidden çok tuhaf tamlamalar var mesela;Mevsimölçer,aparthan gibi

1 Beğeni

“Bozbozuk” muydu neydi, favorimdir.

1 Beğeni

Merkez İstasyonu’nda Oturup Ağladım

Muhtemelen metroyu kaçırdığı için değildir :slight_smile:

8 Beğeni

:flushed:

images%20(2)

https://www.amazon.com.tr/Keloğlan-Masalları-ile-Beli-Kırılan/dp/9944760617

1 Beğeni

Sadece ismi değil konusu da ilginç :slight_smile:

resim

Ama sorun şu ki tam bir pırt kafalar! Kelimenin tam anlamıyla. Kafalarında popoları var ve pırt şeklinde konuşuyorlar. Kabalar, mide bulandırıcılar ve Dünya’yı o kadar seviyorlar ki 70 milyar arkadaşlarını daha buraya çağırdılar.

https://www.babil.com/uzaydan-gelen-pirt-kafalar-kitabi-jerry-mahoney

4 Beğeni

Abooov.

(Aklıma"Yirmi sene dağda yaşayan çoban " geldi.)

Bu nedir böyle yahu

3 Beğeni

Aşk bol safranlı pilav yemiş.

1 Beğeni

“Kurtlara Söyle Eve Döndüm”
Kitap bir ara baya popülerdi. Herkes okuyordu falan. Ben de okumuştum. Çok sevdiğim bir kitap olmadı ama kitabın ismi kitapta çok güzel açıklanmıştı. Hiç o tarz bir şye bağlayacaklarını düşünmemiştim.
Aslında bu isim çok da tuhaf sayılmaz. Ama benim okuduğum kitaplar arasındaki en tuhaf isimli olanı.

1 Beğeni

2 Beğeni

0000000357166-1

0001697119001-1

2 Beğeni

Kitabın adı tuhaf içindekiler daha da tuhaf. :kudur: :kudur:

2 Beğeni

images%20(25)

2 Beğeni

6tırtbeş’in yayın politikasına uygun bir kitap olmuş.

2 Beğeni

Yine eski baskının azizliğine uğramış bir eserimiz.

Shirley Jackson’ın tekinsizliklerle dolu hikâyesi Tepedeki Ev, bilin bakalım zamanında hangi isimle yayınlanmış?

Artık editörün mü, yayıncının mı kararıdır, bilinmez; “Bence kitapta yaşanan her şey sinirsel…” diyerek mi, yoksa “Ismi dikkat çekici olsun…” diyerek mi seçmişler, sebebi anlaşılmaz; kitabı zamanında “Deli Kız” olarak yayınlamışlar. Yetmemiş, kapağa da şu slogan iliştirilmişler: “Yılın en esrarlı aşk ve macera romanı”

Yani… Hafızamı zorluyorum. Macera, belki; karakterlerin gizemli eve yolculuğu ve başlarına gelenler, pekala macera kategorisine girebilir. Lakin “Aşk” mevzusu… Aşk nerde? Aşk! Aşk! Tina Turner’ın dediği gibi “Aşkla ne alaka…” (ya da onun gibi bir şey).

8 Beğeni