Türk Edebiyatı Klasikleri Okuyanlar Cemiyeti

Felatun Bey ile Rakım Efendi malesef bende bulunmuyor. 26 Temmuz da 4-5 kitap siparişim olacak. Bu kitabı da ekledim. Umarım 31 Temmuz dan önce elimde olur.

2 Beğeni

@DenaroForbin @Emerald @MeanMachine @Haruka @saitamasensei @Erdogan @valarrr @hayaloglu

Arkadaşlar! Yarın etkinlik için son gün. O akşamdan itibaren konuyu hazır olanlar ile burada veya yeni konu üzerinden (yeni konu açarsam üyeleri etiketlerim) tartışıp konuşmaya başlayacağız fakat bayramın ilk günü olduğu için süreyi 3 Ağustos Pazartesi günü saat 20.00’ye kadar uzatıyorum. O zamana kadar görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Ayrıca 4 Ağustos’tan itibaren geçerli olan yeni kitap duyurusunu yapıyorum. Yine temin edip okumak için 15 gün geçerlidir. 19 Ağustos Çarşamba günü yeni kitap ile görüşmek üzere.

Yeni kitabımızın adı:

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat

Güzel bir aşk hikayesinin anlatıldığı bu kitap, Batı tarzını yansıtan ilk romanlardandır.

6 Beğeni

@saitamasensei @Emerald @Haruka @MeanMachine @Orhan_Kolibandi @DenaroForbin @alper @hayaloglu

Değerli arkadaşlar!

Etkinliğimizin bugün konusunu açacağım 9. etkinliğini Ocak ayı sonuna kadar ertelemeyi düşünüyorum. Nedeni ise son 2-3 etkinliğe katılan kişi sayısının azlığıdır. Burada sizi de suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın. Bazı kişilerin iş temposu gibi nedenlerle, bazı kişilerin de kitap temini açısından zorlanması gibi durumların etkili olduğunu düşünüyorum. Verdiğimiz ara içinde bu seriyi okuyan arkadaşlar belki eksiklerini tamamlayıp okumalarını yapabilir diye düşünüyorum. 2021 yılı içerisinde Ocak sonu veya Şubat başı gibi etkinliğimizi yeniden başlatabiliriz. Tabi ki bir aksilik olmaz ve buralarda olursak. Bir anket açacağım. Ona göre yol haritası çizeriz artık.

Etkinlik bir süre ertelensin mi?
  • Evet
  • Hayır

0 oylayanlar

@alper Herkesin şartları uymuyor Abi. Yeni yıl başında yeni bir planla devam etmeyi düşünüyorum.

@Gelu Yeni yılda yeni planla etkinliklere geri dönmeyi düşünüyorum.

@Orhan_Kolibandi Orhan Abi 1 hafta değil de 1 ay ara verelim diyorum. Seriyi biriktiren ve okuyan arkadaşlar için iyi olabilir.

@saitamasensei ve @Haruka Ankete göre erteleme kararı çıktı zaten. Ocak ayı gibi yeni planlar ile ortak bir karara varacağımızı düşünüyorum.

2 Beğeni

Ben bir süredir Türk edebiyatı klasikleri kitaplarını okumaya başladığımda devam edemedim. Bu aralar “aksiyonlu” kitaplar dışında okuma yapamıyorum, o nedenle etkinliğin önceki kitap okumalarına da iştirak edememiştim.

2 Beğeni

Ben de yakın zamanda ilk 23 kitabı almıştım. 1.kitap ile okumaya başladım-Kuytukluyıldız Altında Bir İzdivaç. Son 25 sayfadayım ve şuana kadar beğendiğimi söyleyebilirim.
Ocak sonu gibi denk gelirse katılım sağlayabilirim seçilecek kitaba göre.

2 Beğeni

Etkinliği seviyorum ama şu son ikisine katılamadım. Sergüzeşt alakamı cezbetmedi ve Mavi ve Siah’tan sonra Halit Ziya’ya uzun bir ara ve resim geldi. Buna katılacaktım ama, Gulyabani’yi ikinciye okumak için fırsat arıyordum. Belki bir hafta sonraya erteleyebiliriz.

2 Beğeni

Ben genelde katılım göstermeye çalışıyorum ama geçen ay neredeyse hiç okuma yapamadım, içimden gelmedi bir türlü. Biraz toparlanıp devam edeceğimi düşünüyorum.

2 Beğeni

Bizim aileyi covid vurdu maalesef, kafayı toparlayıp okuyamıyorum kitap. Üzerine de hastaneye yatmam gerekti maalesef hocam. Neredeyse 1 aydır vaziyet bu. Bir atlatırsam devam edeceğim ben :slight_smile:

3 Beğeni

Çok geçmiş olsun @MeanMachine

2 Beğeni

Sağlık her şeyden önce gelir Erman. Ailene ve sana geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Hele bir durumunuz düzelsin daha ne kitaplar okuruz. Sağlıcakla kalın.

2 Beğeni

@alper @fatihcetin çok teşekkürler güzel dilekleriniz için arkadaşlar.

3 Beğeni

@saitamasensei @Emerald @Haruka @MeanMachine @Orhan_Kolibandi @DenaroForbin @alper @hayaloglu @DogaCan

Arkadaşlar merhaba. Etkinliğimize 1 ay sonra devam etme kararı aldım @Orhan_Kolibandi Abi’nin mesajı üzerine. Ayrıca aramıza @DogaCan arkadaşımız da katıldı.

Etkinliğimizi 9. ve 10. kitap olarak aynı anda 2 kitap okuma ve konuşma etkinliği olarak planladım. Bu etkinlik, serideki Namık Kemal kitapları olacaktır. Böylece yazarı 2 kitabı üzerinden değerlendirip konuşabileceğiz.

Okuyacağımız kitaplar: İntibah ve Vatan Yahut Silistre

Kitaplar çok uzun olmadığı için süre olarak yine 2 hafta uygun olacağını düşünüyorum. Etkinliği uygun görenler katılacağım diye mesaj yazarsa sevinirim. Etkinlik listesindeki 9 kişiden 5 kişi uygun görürse etkinliği yapmak istiyorum. Bunu yazma nedenim ise etkinliğe katılımın sonlara doğru azalması. 1-2 kişi olarak konuşuyoruz ve fikirler sınırlı kaldığı için zevk almamaya başladım sonlara doğru.

Etkinlik olursa kitapları okumak için başlangıç ve bitiş tarihlerimiz: 23 Ocak - 8 Şubat arası

@BiblofilYouTube Hocam kitapları belirledik. Denk gelme durumunuz varsa haberiniz olsun.

3 Beğeni

@saitamasensei @Emerald @Haruka @MeanMachine @Orhan_Kolibandi @DenaroForbin @alper @hayaloglu @DogaCan

Arkadaşlar! Listede bir karışıklık olmuş. Şair Evlenmesi değil Vatan Yahut Silistre okunacaktır İntibah ile. Bir üstteki mesajı da düzenledim bu sayede. Haberiniz olsun.

3 Beğeni

Ben 2020’de iki kitabı da okudum. Eğer izniniz olursa tartışmalara katılabilirim. Yakın zamanda okuduğum için çok net hatırlıyorum ikisini de. Hatta Şair Evlenmesi’ni de okudum.

2 Beğeni

İzin ne demek hocam. Eğer istenilen kişi sayısına ulaşırsak 2 hafta sonra görüşmek üzere.

1 Beğeni

Tamamdır yazın beni de :slight_smile: Kişi sayısına da faydamız olsun :smiley:

2 Beğeni

Ben katılacağım
20 karakter

2 Beğeni

Ben de katılacağım. Herkese iyi okumalar.

2 Beğeni

Katıldığımı iletmek için beğeni atmıştım, buradan da belirteyim o zaman.

2 Beğeni

Benimle birlikte 5 kişi oldu ve etkinlik başlamıştır. İntibah ve Vatan Yahut Silistre kitaplarını 8 Şubat’a okuyabilirsiniz. 8 Şubat’tan sonraki ilk gün konular açılacaktır. Herkese iyi okumalar.

Not: Diğer arkadaşların haberdar olup olmadığını bilmiyorum. Haberi olan yorum atıp katılacağını belirtebilir.

1 Beğeni