Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Çevirmen Oya Dalgıç’ın vefatıyla birlikte İş Kültür, onun çevirilerini basamadı. Galiba telif sorunu… Yakındır Mansfield çevirileri de bulunamayacak. Bana da keşke benim olsa dedirtti.

1 Beğeni

Evet problem telif maalesef.

@elrond bilgi için teşekkür ederim. Ben bulurum sıkıntı yok :slight_smile:

Basılmış olduğunu netleştirmek istemiştim.

2 Beğeni

Fazlasını bulursanız talibim bende :smiley:

1 Beğeni

:smiley: hayırlısı diyelim

1 Beğeni

İş Bankası Kültür Yayınların kitapları genelde çok duymadığım, fikrimin olmadığı yazarların kitaplarını oluyor…Çok yorum göremeyince başka kitaplara yöneliyorum. Acaba Türk klasikleri + modern + HAY barındıran bir başlık var mı arkadaşlar? Okuyanlar oraya yorumlasak sadece yeni çıkanları değil de kitabı beğenip beğenmediğimiz hakkında, konusu hakkında da birbirmizi bilgilendirsek.
Biraz kendim için istiyormuşum gibi oldu kusura bakmayın :slight_smile:

1 Beğeni

Tüm başlıklara buradan ulaşabilirsin.

Modern klasikler serisi eksiksiz olarak bende var ama ne yalan söyleyeyim j.d.passos’un renkli ciltlerini görünce bir eksiklik hissettim :upside_down_face:

2 Beğeni

Teşekkürler çok sık dönüp bakacağım bu mesaja.

1 Beğeni

Hanife Hanım emin misiniz bundan? Bu seride çok ünlü yazarlar ezici çoğunlukta bence çünkü.

Jack London
Stefan Zweig
Franz Kafka
Çehov
Bulgakov
Gorki
Mark Twain
Woolf
Jules Verne
Wells
Joseph Conrad
Conan Doyle

Bir solukta aklıma gelenler. Serinin yarısı bu yazarlarındır en az zaten.

Bunlar epey ünlü yazarlar. Geri kalan yazarları yazmadım da Wilde, Fitzgerald falan da var :slight_smile: bu seriyle ilgili yorum bulamadıysanız Everest, İthaki moderne falan hiç bakmayın :smiley:

Dünya klasikleri ile ilgili yorum yapmama gerekd var mı bilemedim.

4 Beğeni

Saydığınız yazarlar tabi ki çok bilindik özellikle London, Zweig, Gorki, Bulgakov sevdiğim yazarlar. Ama Mesela şöyle göz gezdirdim
A. Burgess
W. Golding
R. Graves
J. Conrad
C. Wolf
L. Perutz
Bunlar ünlü ama benim fikrimin olmadığı okumadığım yazarlar yorumumda da belirttiğim gib. Ben okumadım daha önce maalesef utanıyorum söylemeye ama fikrim yok yani.
Aynı şekilde HAY içinde de Elbette Dostoyevski, Tolstoy, Turgenyev, Balzac, Dickens gibi çok bildiğimiz yazarlar var ama mesela
Euripides, Lafargue, Peacock, Marlowe, Plutarkhos, Goldoni kitaplarını merak edip fikrimin olmadığı yazarlar.
Mutlaka hepsi çok iyi ve okuyanı çok olan yazarlardır zaten onları kötülemek haddine değil. Ancak sadece okumadığım bilgimin olmadığı yazarlardan söz etmiştim. Çok fazla bilmediğim yazar olduğu için utandım şu an :slight_smile:

1 Beğeni

Anladım. Yok estağfurullah bilmek zorunda değilsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Hani insan görmek istediğini görürmüş ya işte ben de ne kadar çok bilmediğim yazar var diye diye onların sayısını büyütüyorum gözümde :grin:

1 Beğeni

Lütfen okuyunuz, pişman olmayacaksınız. Hele ki Bulgakov seven birisine kesinlikle öneririm. Leo Perutz ismini görünce yazmak istedim. Dokuzla Dokuz Arasında’yı sipariş verdim, heyecanla bekliyorum, diğer kitaplarını okudum ve bütün eserleri yayınlanır umarım.

Söylediğiniz yazarlardan Burges Otomatik Portakal ve Golding Sineklerin Tanrısı çok bilinen eserler, bence bunlar da okunmalı.

2 Beğeni

Hocam link geri gelmiş son kitapları eklemişler sadece siz indirim talebi mesajınızı tekrar atın isterseniz :slight_smile:

Teşekkürler bilgilendirme için. Mesaj attım ama yanıt vermediler. Bu seti zaten eşime söyledim, o alacak babalar günü hediyesi olarak :slight_smile:

2 Beğeni

Güzel fikir valla :smiley:

1 Beğeni

Ben çok isterim, olursa haberleşelim

1 Beğeni
26 Beğeni

Bu kitaplarI bulmam için yardımcı olabilecek var mi?

1 Beğeni

Bu serinin Excel versiyonu var mıydı @fortknoxt? :sweat_smile: