Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

ABD üçlemesi, basılmayan 3. Kitap nedeniyle serinin en olumsuz durumu.

Çocuksu Bir Şey ben de eski kapak olduğu için yeni kapakla gelecek baskıyı alacağım.

Çocuksu bir şey bende de ciltli olarak var. Ciltli olarak birkaç tane daha buldum arayan olursa bakayım.

Serinin ben de olan ciltli baskılardan birisi bu. Yeni kapak bulamıyoruz ama ciltli buluyoruz :slight_smile: normalde ciltli bulmak zor olmalıydı.

A.B.D. 1919 ciltli olarak temin ettim ben de ancak böyle uzun soluklu bi seride çok göze batıyo :slightly_smiling_face: @BiblofilYouTube ben de yeni kapağı bekleyeceğim muhtemelen ama ciltsiz olarak görürseniz eski kapak yeni kapak farketmez benim için

1 Beğeni

Şu seri karıştı gitti ya üff eski karton eski ciltli yeni karton… eksikler vsvs…

Moralim ağrıyor.

2 Beğeni

Saramago kitapları ve ABD üçlemesi, 3. kitabın olmayacak olmasının çözümü yok ama diğer eksikleri basacaklar çok aranan 3 kitap
Çocuksu Bir Şey
Bir Yazarın Günlüğü
Anna Frank
yeniden çevirisi yapılıyor. Bu dizi ve benzeri (ben takip etmiyorum ama) Everest modern güzel diziler.

1 Beğeni

Anne Frank’in de telifi değişti diye biliyorum son durumundan haberim yok.Onu da küçük bi kitapçıda gezerken kazara bulmuştum :grin:
Fuarda da iş kültür standında bi umutla belki depodan falan cıkmıştır diye hepsini tek tek sormuştum ama mevcut değildi.

Epsilonda Anne Frank. Artık kaldırdı İş Kültür kitabevlerindekini bile. Telifini kaptırdılar onun.

1 Beğeni

Anna Frank telifli mi?

Evet telifliymiş. Rafa bile koyamıyolarmış artık.

O zaman seriye eklediğim için şanslıyım. Bende bi obsesyon durumu söz konusu muhtemelen ama hepsi mutlaka ciltsiz olmalı gibi bi düşünce içerisindeyim :sweat_smile:

2016 tarihli haberlere göre tartışma konusuymuş, Anna Frank vakfı telif baba Otto Frank’ın diyormuş. Demek ki mahkeme süreci bitti, telif vakfın oldu.

2 Beğeni

Fransız bir milletvekili ve bir akademisyenin, Anne Frank’in ölümünün 70. yılında eserin kamuya mal olacağını söyleyerek internet üzerinden yayınlama planı, Anne Frank Vakfı’nın söz konusu telifin Anne Frank’in babası Otto Frank’e ait olduğunu ve en erken 2037 yılında kalkacağını söylemesi yüzünden yasal yaptırımlarla karşılaşacağa benziyor

Bir haber bile yapılmış.

2 Beğeni

Bu konu galiba sonuçlanmamış, sonuçlandığına dair bir şey bulamadım. Yayınevleri ileride uğraşmayalım diye basmıyorlar.

İş bankası Can Yücel çevirisini 2017’de basmış

Sel başka bir çevirmenden 2016’da basmış

Epsilon da başka bir çevirmenle bu sene basmış.

2 Beğeni

Babası bazı eklemeler/değiştirmeler yapmış ve bu yüzden bir noktadan sonra telifli eser kategorisine girmek zorunda kalmış diye biliyorum. O arada da haklar Epsilon’da kaldı sanırım.

Sel’den çıkan Arka Evden Hatıralar bambaşka bir kitap @alper.

1 Beğeni

Ben Anne Frank meselesini İş Bankası’na sormuştum. Editöründen bilgi alıp dönüş yapmışlardı. Gelen cevap şöyle oldu;

Anne Frank’ın babasının bu kitap üzerinde telif hakkı yaratacak nitelikte değişiklikler yapmasından dolayı kitabın telif hakkı Uluslararası Anne Frank Vakfı’ndadır. Vakıf, Can Yücel’in çevirisini yaptığı edisyonun yayımlanmasına izin vermediği için söz konusu edisyonu yayımlayamıyoruz

2 Beğeni

Aynı içerik farklı isimle baskı zannediyordum, sizin çevbir de söyleşiniz varmış çevirmenle, az önce okudum.

Seri toplamaya yeni.başlayanlar için yeni baskısı gelmeyecek 5. Kitap Anna Frank oldu o zaman.

1 Beğeni

2 saramago, 1 woolf, 2 passos, bence 6. :slight_smile:

Woolf çeviride demişlerdi :thinking: (Bir yazarın günlüğü)

1 Beğeni

Woolf - Bir Yazarın Günlüğü yeniden çeviride diye biliyorum.