Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

O zaman 5 tamam kızmayın :smile:

2 Beğeni

Woolf bende eksik olan üç kitaptan birisi diğer ikisi Saramago. Saramagolar için yapacak bir şey yok ama Woolf basılacak dediler.

1 Beğeni

O söyleşilerin unutulup gitmediğine sevindim. :slight_smile: Epey faydalı, değişik perspektifli yanıtlar bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Evet Woolf için çevirisi yeniden yapılıyor denildi.
Daha önce bahsedilmişti. Kitapların hangi İş Kültür mağazalarında bulunduğunu nasıl öğrenebiliriz? Belki bir umut A.B.D. serisini bulurum

Ben 1-2 kez e-posta yazarak öğrenmiştim, daha sonrasında kitabın olduğu şube ile iletişim kurup, şubenin verdiği genel müdürlük hesap numarasına kitabın fiyatını gönderdim, şube çalışanın verdiği e-posta adresine adresim ve ödeme dekontunu e-posta ile ilettikten 1-2 gün sonra kitap elime geçmişti.

Ben de mailimde kitapların şubelerdeki mevcut durumunu sorup iletişime geçebileceğimi belirtmiştim. Bir yazarın günlüğü, Çocuksu bir şey, A.B.D. 1919, A.B.D. 42. Enlem için kitabevi stokları olmadığını belirttiler. Girdiğim tüm kitapçılarda klasikler bölümüne yöneliyorum, her gün mutlaka internet stoklarına bakmaya çalışıyorum ama henüz rastlamadım. (hepsine ciltsiz olarak bakıyorum) :grimacing:

1 Beğeni

Bazı ciltli baskılarını ben de aldım serinin ama farklı baskı olsun diye aldım. Seri dışı gibi oldu o ciltli baskılar benim için.

Çocuksu bir şey ve ABD iki kitabı ben yeni kapak bulamadığım için eski karton kapak bulup almıştım.

Bir Yazarın Günlüğü kitabı ise herhalde 2 yıl oldu, bulamadım. Yeni baskı gelecek dedikleri için de çok aramadım.

Eski kapakta bulamadım ben sadece “ciltsiz” olması önemli. Bir yazarın günlüğü, Çocuksu bir şey için yeni çevirileri bekliyor çok endişelenmiyorum önüme şuan mevcut olan baskıları çıkarsa değerlendiririm. O zaman güncelleme yapacak olursak 13 ve 20 numaralı A.B.D serisini arıyorum.(2. ve 8. Kitaplar dediğim gibi hayal şuan)

Yeni başlayacaklar ise basımı olmayacak eksikler:

2,8,13,20 ve 91 numaralı Anne frank. Yanlışım varsa düzeltin.

1 Beğeni

Evet şu an öyle gözüküyor, bu 5 kitabın yeni basımı olmayacak.

1 Beğeni

Dünyalar Savaşı’nı İş Bankası ve İthaki aynı anda çıkardı hangisini okumamı tavsiye edersiniz ?

İş Bankası Modern Klasikler’de HG Wells kitaplarını Celal Üster çeviriyor. Ülkemizdeki en iyi çevirmenlerden biri o yüzden kesinlikle İş Bankası’nı tercih etmelisiniz bence.

3 Beğeni

İş bankası kesinlikle.

1 Beğeni

Arkadaşlar 42. Enlem ve Çocuksu bir şey kitapları bende ciltli olarak var. Karton kapaklarına sahip olup değişmek isteyen olursa takas edelim.

Dorlion yayınevi Anne Frank’ın Günlüğünü basmış, herhalde telifin düşmesi ile ilgili yasal bir sıkıntı kalmadı, İş bankası da dizi içerisinde tekrar baskıyı yapar herhalde.

2 Beğeni

Hocam merhaba, Maksim Gorki kitaplarının arkasında da Bütün Eserleri yazıyor mu? Mesela Jack London’da olduğu gibi.

Hayır, Gorki’nin kitaplarında yazmıyor.

Ana kitabının gelip gelmeyeceği belli değil o zaman… Umarım çıkar seri içinde.

1 Beğeni

@alper şu an Anne frank’ın telif hakkı düşmedi hala babasında yani dolayısıyla Epsilonda.
Şu an için İŞ Bankası yayınları basamaz, bilgi için teşekkürler.

1 Beğeni

Anladım, bu durumda Dorlion korsan baskı yapmış.

1 Beğeni

Aynen, bilerek veya bilmeyerek.

1 Beğeni