Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Gelecekmiş;

Not: Bana göre ülkede gelmiş geçmiş en iyi iki seri İş Bankası Modern ve Dünya Klasikleri. Yok diye bir şey yok adeta…

7 Beğeni

Everest Modern, Alfa Klasikler ve Alfa Bilim gibi güzel başka dizilerde var.

İş Kültür Modern klasikler benim takip ettiğim dizilerden. Modern klasikler dizisi hakkında fikrim olmayan birçok yazarla tanışmama aracı oldu. Hasan Ali Yücel Klasikler dizisi ise hem baskı kalitesi, hem fiyatları hem de çevirisi ile özel bir dizi. Her iki dizi için de fikirlerinize katılıyorum.

6 Beğeni

Alfa bilim dizisi bence çok önemli bir dizi. Bilim kitapları, klasikler gibi değil. Bilim kitabı okumak isteyen birisi hangi kitabı, hangi yazarı okuyacağını bulmakta daha fazla zorlanıyor. Okuduğun kitabın zamanına deyip değmeyeceğini araştırması da daha zor klasiklere oranla. Alfa yayınlarının bilim dizisi, okumak isteyenler için çok önemli çünkü dizideki kitapları alıp rahatlıkla okuyabilir okumak isteyen kişi. Klasik serilerinin hangi yayınevinden okunacağı, hangi çevirmenden okunacağı gibi soruların cevaplarını bulmak daha kolay sıradan bir okuyucu için. “Bilim kitapları okumaya nereden başlayacağım” diyen birinin işi çok daha zor olduğu için, alfa bilim bence çok önemli bir dizi. Belki de Umberto Eco Ortaçağ kitaplarından beri favori yayınevim olduğu için taraflı davranıyorum, bilmiyorum.

3 Beğeni

Evet aynı şekilde Metis bilim, Ginko bilim ve say yayınları da takip edilebilir. YKY’nin bilim ve felsefe güzel kitapları var. Onlar da takip edilebilir.

2 Beğeni

Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi
Türkiye İş Bankası Türk Edebiyatı Klasikleri
Hasan Ali Yücel Klasikleri Dizisi
Bilgi Yayınevi Türk Klasikleri Serisi
Ayrıntı Yayınları Türkçe Klasik Dizisi
Everest Yayınları Klasikler Dizisi
İlgi Kültür Sanat Klasikler Dizisi
Everest Yayınları Modern Klasikler Serisi
Can Yayınları Klasikler Serisi
Alfa Yayınları Bilim Dizisi
Ötüken Neşriyat Dünya Klasikleri Serisi
İletişim Yayınları Klasikler Serisi
Dost Kitabevi Kültür Kitaplığı
Kapı Yayınları Ölümsüz Klasikler Serisi
Kırmızı Kedi Yayınları Klasikler Serisi
Alfa Yayınları Klasikler Serisi

Yukarıda paylaştığım seriler ile aslında yayınevleri kendi serileri içerisinde bir kitle oluşturmuş durumdalar. Kimi bu serileri fiyatından, kimisi de daha önce yayımlanmamış eserlere yer verdiği için takip etmekte. Okuyucular aslında her zaman bir arayış içerisinde olmakta. Hangi seriye başlasam yada karışık almalımıyım, hangi seriden acaba hangi kitap çıkacak gibi sorunlarla da karşılaşılmakta. Forumda takip ettiğim kadar okuyucular belirli ana başlıklara bakmakta bu konuda. Fiyat, Yayınevi, Çevirmen (Çeviri) ve kapak dizaynı gibi konular ön planda.

Kısacası yayınevleri inşallah böyle devam ederler. Bizler de yeni kitaplar ile buluşmaya devam ederiz.

11 Beğeni

Küçük Kadınlar gözden kaçtı sanırım. Ya da forumda paylaşıldı ben göremedim. 17 Ocak’ta bandrol alınmış. İş Gençlik Klasikleri serisindeki ile aynı çeviri, sadece editörlük değişikliği vardır tahminim.

4 Beğeni

Yeni bir editör, satır satır üzerinde çalışmış diyorlar. :buyucu: :smiley:

13 Beğeni

Gel de alma şimdi :smiley:

1 Beğeni

Ellerinize sağlık o zaman :slightly_smiling_face: Peki devam kitabı İyi Hanımlar’ı da Modern Klasikler serisi altında düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

Teşekkürler :buyucu: Evet düşünüyoruz, ama ne zaman hazır olur, ne zaman gelir hiç bilemiyorum. Gündem yoğun. :slight_smile:

3 Beğeni

O zaman bu ay sonu çıkacak iki kitabın ismini öğrenebilir miyiz :slight_smile:

Öyle kesin ifadeler kullanmamak gerekiyormuş ne yazık ki, matbaalar çok yoğun, dağıtımlar çok sıkışık. “İlk fırsatta kavuşacağımız” iki kitabın biri Küçük Kadınlar olacak. :slight_smile:

7 Beğeni

O zaman kısmet diyelim. Emeğinize sağlık , kolay gelsin :slight_smile:

2 Beğeni

Eyüp öksüz, Kadıköy süslü, Moda kurumlu,
Adada rüzgar, uçan eteklerden sorumlu.

Bunu andırdı :blush:

Diğeri? :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Küçük Kadınlar’dan birkaç gün önce de onun bandrolü alındı… :zipper_mouth_face:

1 Beğeni

Ne kadar kassan d®a bulamadım :rofl:

3 Beğeni

Kassandra - Christa Wolf mu?

4 Beğeni

Baktım şimdi kesinlikle doğru cevap bence.

2 Beğeni

Seri çok yavaş ilerliyor neden acaba

Yavaş mı :thinking: Bence gayet iyi ya. Ayda 2-3 ortalamayla çıkıyor. Bazen daha bile fazla. Bu aylar yavaşlaması da yıl sonu iş yükünün ağırlaşması sebebiyle. Az soluklansınlar bi bırakalım da :slight_smile:

2 Beğeni