Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Benden önce @BiblofilYouTube kitabı yazmış ama şifreli :slight_smile:

1 Beğeni

Hay Allah baya da şifrelemiştim ama :rofl:

1 Beğeni

Sıkıştırılmış şifreydi ama WinRAR ile açtım ben :slight_smile:

Sıradaki hangileri acaba

Şu an beklediğimiz Kassandra ve Küçük Kadınlar var. Bandrolü alınmış olanlar.

O zaman bir haftaya kadar çıkar

Kassandra çıkar heralde ama Küçük Kadınlar belki Şubat’a sarkar. Şubat başı. Acele etmeyin keyfini çıkarın :blush:

1 Beğeni
3 Beğeni

Bu kitabın anlaşılmasına, edebiyattaki yerinin fark edilmesine öyle çok seviniyorum ki… Çok beğendim bu eleştiriyi de, paylaştığınız için teşekkürler!

3 Beğeni

Güzel bir hikayeydi. Aldığım gün okumuştum. Editörü kimse eline sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Woolf’un telifi de bitti aslında neden basmıyorlarsa.

Bence modern klasiklerde tıkandılar. HAY ve Türk Edebiyatı tam gaz devam ama modern yavaşladı çünkü HAY 2006’da başladı, modern 2008’de.

Woolf için çalışma var diye biliyorum gelecek yeni baskısı.

Modern Klasikler yavaşladıysa ki bence öyle değil, bir çok sebebi olabilir. Birden 2-3 kitap çıkarsa (ki öyle olacak) ve biraz da hacimli olursa yine tatmin etmiş olur.

Hiç telaş yapmayın bu yayınevi bizi asla üzmez ben bundan eminim artık. Çalışanlarıyla yönetimiyle şu anda rakipsizler.

5 Beğeni

Bana da pek yavaşlamış gibi gelmiyor, her ay 1 bazen 2 kitap çıkıyor. Aralık- Ocak aylarında kitap çıkışları biraz yavaşlıyor, belki o nedenle öyle gelmiş olabilir.

2018’de çıkanlar

1. Ruth - Lou Andreas-Salome
  2. Zacharius Usta - Jules Verne
  3. Bir Kuzey Macerası - Jack London
  4. Geçmişe Yolculuk - Stefan Zweig
  5. Leonardo’nun Yahuda’sı - Leo Perutz
  6. Usta ve Margarita - Mihail Bulgakov
  7. Üç Yıl - Anton Çehov
  8. Kızıl - Stefan Zweig
  9. Bir Safdilin Hatıra Defteri - Arkadi Averçenko
  10. Kırık Kanatlar - Halil Cibran
  11. Lyon’da Düğün - Stefan Zweig
  12. Rahel Tanrıyla Hesaplaşıyor - Stefan Zweig
  13. Şeytanın Günlüğü - Leonid Andreyev
  14. Patlayan Kuyrukluyıldızlar - Ekspresyonist Öyküler
  15. Ceberut Martin - William Golding

2019’da çıkan kitaplar

1. Şeytan Tozu - Leo Perutz
  2. Bozkır (Bir Yolculuk Hikayesi) - Anton Çehov
  3. Oz Büyücüsü - L. Frank Baum
  4. Ademden Önce - Jack London
  5. İstanbul Treni - Graham Greene
  6. Ateş Yakmak - Jack London
  7. Yahuda İskariot - Leonid Andreyev
  8. Homeros’un Kızı - Robert Graves
  9. Meselenin Özü - Graham Greene
  10. Kadransız Saat - Carson McCullers
  11. Hayatım - Bir Taşralının Hikayesi - Anton Çehov
  12. Kızıl Kahkaha - Leonid Andreyev
  13. Dünyalar Savaşı - H. G. Wells
  14. Peter Pan - J. M. Barrie
  15. Uyanış - Kate Chopin
  16. Canavar (Stephen Crane)
  17. İnsanlığın Yıldızının Yükseldiği Anlar (Stefan Zweig)
  18. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah (Jules Verne)
6 Beğeni

Bu sonuca nasıl vardınız? Basımı olabilecek daha yüzlerce eser var :slight_smile:

Hiç başlamadıkları ama bu seriye dahil olabilecek yazarlar da var.

Daha hiçbir şey görmedik bence.

5 Beğeni

Basımı olabilecek birkaç eser olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Bence de basımı olabilecek yüzlerce eser daha var. Jules Verne, Mark Twain, Jack London’ın basılmayan onlarca kitabı, dahası adını hiç duymadığımız onlarca yazarın bir sürü kitapları vs.

3 Beğeni

Şimdi baktım türk edebiyatına da aynı şeyi yazmış arkadaş. Cevap verdiğim için üzgünüm bile.

1 Beğeni

İş Bankası Kültür Yayınları sizin kadar sağlam takipçi görmemiştir ya. Helal olsun:)

1 Beğeni

Basımı olabilecek binlerce kitap vardır. Hele komple dünya edebiyatı taransa neler neler çıkar. O konuda hiçbir sorun olmaz. Önümüzdeki sene sadece George Orwell’den bile kaç tane kitap girebilir bu seriye. Burada önemli olan nasıl bir yol çizmek istedikleridir o kadar. Bence senelik makul sayıda kitap çıkıyor.

Cevap yazmadan tüm cevapları okusaydım keşke bende yazmazdım. Güzel giden işlere taş koyulmaya çalışılması sinirimi zıplatabiliyor.

3 Beğeni

Hiçbir ilave amacım yok. Tamamen kişisel bir zevk ve keyifle takip ediyorum tüm serilerini.

Seri bazında benden daha eksiksiz takip eden arkadaşlarımız da var aslında ama benim avantajım 4 seri ve diğer kitapları komple izliyor olmak sanırım.

Elimden geldiğince de sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum fahri yetkili gibi :smiley:

Sıkıntı oluyorsa karışmam :frowning:

4 Beğeni