Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Muhtemelen matbaa kaynaklı bir gecikme var. Çalışma sistemi yarı yarıya azalmış olabilir. Eğer öyle ise tek tek çıkabilir. Tabi yayınevi hepsini aynı anda çıkartın da diyebilir.

Hatta Benjamin Button, Ollala ile çıkacaktı. Çünkü Ollala kitabının son sayfasındaki listede Benjamin Button’u yazmışlar 147 diye ancak daha çıkmadı.

1 Beğeni

Benim de kafamı karıştıran bu olmuştu. Teşekkürler :slight_smile:

22 Beğeni
10 Beğeni
15 Beğeni

13 Beğeni

Bu çıkacak kitaplar listesi hiç bitmeyecek galiba 4 kitap oldu yine

1. Karanlığın Yüreği (Joseph Conrad)
  2. Dokuzla Dokuz Arasında (Leo Perutz)
  3. Kızıl Veba (Jack London)
  4. Aşkın Sonu (Graham Greene)
12 Beğeni

@fortknoxt ne güzel işte yüce rabbim verdikçe veriyor :smiley: Şu serinin yavaş gittiğini düşünen arkadaşlarımız vardı, müsterih olmuşlardır artık heralde. Ben en baştan okuyup güncele yetişme hayali taşıyordum ama heralde ancak 300 numarada falan nasip olur :smiley:

Bu arada Jack London çok iyi olmuş. Levent Cinemre röportajı çok eğlenceliydi ama yüksek bir ego hissettim :slight_smile: iyi çevirmen yine de. Yeni bir tarz benimseyeceğini söylemişti. Kitabın sonuna yazarın hayatından kısa kısa notlar yazacakmış.

2 Beğeni

Bende memnunum haftalarca aylarca ne çıkacağını beklemektense böyle olmasını tercih ederim. :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Aynen. Tek sıkıntım yeni çıkan tüm kitapları sipariş etmiştim İstrati dışarda kalmıştı. Yanına arkadaşlar geliyor birlikte sipariş ederiz tekrar.

1 Beğeni

Bende yeni çıkanlar stoğa girsin sipariş ederim diyorum hooopp yine yeni kitap bu sefer o stoğa girsin bekliyorsun.

Böyle yaparsan sonsuz bir döngüye girip hiçbirini alamazsın :rofl:

4-5 tane birikince pat alıyoruz süper. Yanına biraz türk klasiği biraz Hasan Ali Yücel klasiği, kültürleniyoruz :smiley:

3 Beğeni

Öyle yapıyorum genelde zaten. Ancak eve tek kargo gelince sorun yok ama her hafa gelince sorun yinemi kitap yine mi kitap mevzusu :joy: :joy:

3 Beğeni

O büyük problem ya. Eskiden iyiydi de şimdi hanım da evde oluyor çoğu zaman. Eskiden kütüphanede kayboluveriyordu gelen yeniler, ara ki bulasın :rofl:

5 Beğeni

bende eve kaçak kitap okuyorum resmen.
çaktırmadan kitaplığa dahil etmeye çalışıyorum. :joy:

4 Beğeni

Aşkın sonu daha önce Zor Tercih adı ile Oğlak Yayınları’ndan basılmıştı. Ancak çevirmeni Mehmet Harmancı’ymış. O çeviriyi kullanmamakla iyi yapmış İş Bankası. Kızıl Veba da kısa bir öykü, ince bir kitap olacaktır.

2 Beğeni

Modern klasikler akıyor maşallah. Bu dönem iyi modern klasik yaptı:)

Kitaplar çıkıyor ama İş Bankası dükkanı kapatmış alamıyoruz, dağıtımda yapılmıyor galiba.

Şeytan tozu’nu okuyup hayran kalmıştım, leonardo’nun yahuda’sı ve kıyamet günü ustası da bayramda okuyacaklarım arasında. Keşke çok daha fazla kitabı basılsa leo perutz’un.

Kızıl veba’ya ise çok sevindim. Bildiğim kadarıyla postapokaliptik distopya. Demir ökçe ile başarılı bir distopya çizen jack london’dan post apokaliptik bir senaryo da okumak çok güzel olacak (bir iki yayınevinden halihazırda baskısı var ama ben modern klasikleri iş bankası kültür yayınlarından seviyorum açıkçası). Bu iki kitabı beklemeye başladım bile.

3 Beğeni

Anne Frank’ın hatıra defterini sonunda buldum. tam tamına 132 liram gitti. ama yapacak bişey yok. :stuck_out_tongue:

1 Beğeni