Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Kim dedi acaba eski sayılar da basılacak diye? Kendi düşüncense zannetmiyorum ben basılacağını.

Acaba kendi mağazalarına gelmiş midir şömizli baskıları?Ona göre Bakırköye yürüyeceğim de.

Kitabevi çalışanlarına böyle bir bilgi verildi okurları yönlendirmek için.

Gelmedi maalesef. Haftaya gelir herhalde.

Valla editörleri bilmiyor serinin, satış grubu nasıl biliyor hiç anlamadım bu işi.

@DamlaGol ne diyorsunuz bu işe?

1 Beğeni

Sosyal medya üzerinde yapılan açıklamada da “her kitabın” diye belirtilmiş zaten. 1984 ile birlikte başlıyoruz denilmiş. Sadece yeni gelenler basılacak olsa farklı bir ifade kullanılırdı diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Geriye dönük baskı durumuyla ilgili verilmiş net bir tarih, kesin bir zaman dilimi yok. Kesin hepsi basılacak diye bir durum da yok. Çünkü bunlar kendi içimizde konuştuğumuz şeyler aslında ama madem konuşuluyor şu kadarını söyleyebilirim: Evet, böyle bir düşünce var… Ancak her kitaba uygulanabilecek mi, mesela incecik kitaplarımızda aynı yöntemi uygulayacak mıyız, kaldı ki eksik numaralar var, çevirisi yenilenenler var… İnanın bunu ben de bilmiyorum. Bilmiyoruz. Zaten ben burada “yayınevi yetkilisi” olarak bulunmuyorum. Forumda daha önceden beri varım, kendi istediğim için. :slight_smile:
Yani kısacası, evet 1984’ten sonraki kitaplarda böyle bir durum var, ciltli, kaliteli kâğıt basım olacak. Fakat geriye dönük olarak net cümlelerle konuşmak çok zor. Hepimiz zaman içinde göreceğiz. Çoğunluğun evden çalıştığı şu günlerde kesin, net zamanlar, tarihler vermek çok zor. Bekleyip görmek en iyisi. Zaten çoğunuz sadık takipçilersiniz, çoktan aldınız karton kapaklıları. Hedef kitle diziye yeni başlayacak genç okurlar dahi olabilir. Bakalım…

16 Beğeni

Yani açıklamadan çıkardığınız anlam bu öyle değil mi? Tıpkı bizler gibi, kendi fikriniz olduğunu anlıyorum ben. Çünkü bir önceki mesajınızda bununla ilgili size bilgi geldiğini söylediniz.

Neyse fark etmez zaten. Ben de geriye dönük peyderpey basım yapılacak diye düşünüyorum açıkçası.

Damla Hanım’ın da söylediklerinden dolayı ben bekleyip görmenin en sağlıklısı olacağını düşünüyorum. Net bir şey yok gibi ancak büyük ihtimalle ince kalın ayırmadan basılacak, eksik sayılar da eksik kalacak gibi gibi.

3 Beğeni

Bize yapılan açıklamada geriye dönük basımların olacağı söylendi okurları bilgilendirmemiz için ama sürecin nasıl işleyeceği (hangi kitaplar, ne zaman vb.) söylenmedi tabii ki. Sosyal medya üzerinde yapılan açıklamayı bize yapılan açıklamadan bağımsız yorumladığımda da aynı sonuca ulaştığım için o açıklamaya atıf yaptım.

Seri çok büyüdüğü için sürecin işleyişi konusunda Damla Hanım’ın düşüncelerini paylaşıyorum ben de.

5 Beğeni

Valla inşallah güzel bir şey olur. Kağıt kalitesi de farklıymış galiba, öyle olursa bir görmekte fayda var :smile:

2 Beğeni

Sizce ABD 42. Enlem ve ABD 1919 üçüncü kitapta dahil tekrar çeviriye girer mi?

İş Kültür 1984 ve Hayvan Çiftliği ciltli baskı siparişi olanlardan kitapları gelen oldu mu? Babil ve BKM ciltli baskıları henüz temin edememişler.

Merak edenler için, ciltli baskılar bugün geldi. Şömizi tırtıklı ve HAY’dan farklı olarak şömizle sert kapak aynı. Kağıt kalitesi de çok iyi. :partying_face:

18 Beğeni

13 Beğeni

Çok güzel olmuş. Gelmesini bekliyoruz.

Sanırım eldeki tüm seriyi bozacağım ben de :sweat_smile:

Bu tam olarak nasıl bir şey anlayamadım daha detaylı gösterebilir misiniz?

Edit: ilk fotoğrafa yaklaşınca gördüm tamamdır. Valla benim çok hoşuma gitti sonumuz hayrolsun.

Ben de en azından bu ikisini sipariş ettim. Görmek açısından mecburdum :smile:

Bir de sayfa kalitesi daha iyi derken daha pürüzsüz bir kağıt mı var, daha ağır mı, daha parlak mı, ne fark hissettiniz?

Sıradan bir ciltli olsaydı seriyi bozmayı düşünmezdim ama kağıt kalitesi başımı döndürdü. Can’ın çok satanları ciltli bastığı kitapları bilirsiniz. Onların sayfa kalitesinde. Ömürlük yapmışlar resmen.

3 Beğeni

HAY’ın ciltli kapağına elimi sürünce huylanıyordum, o yüzden almıyordum. Bu cilt tam istediğim şekilde, duruma göre bazı kitapların ciltlisini alırım.

1 Beğeni

Arkadaşlar, İş Bankası Modern Klasikler serisinden Jack London’un elimdeki bu üç kitabını ciltli olarak basmış fakat Martin Eden bunun dışında bırakılmıştı, ne dersiniz Martin Eden de hak ettiği değeri görür de ciltli baskısı gelir mi?

1 Beğeni