Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Bildiğim kadarıyla numara 30’dan sonraki kitaplar ciltsiz gelmeye başladı. Martin Eden biraz daha sonra çıktığı için karton kapak var. Geriye dönük basımlarda ilk olarak çok satan ve kalın hacimli eserlerden gidilirse Martin Eden’ı da görebiliriz. Çok da güzel olur.

2 Beğeni

Eski cltliler gibi bez cilt mi mukavva sert cilt mi?

Koyu Lacivert bez ve gerçekten çok kaliteli cilt, keşke devamı gelseydi, Martin Eden için hep ümit beslemiştim, insallah ciltli olarak basılır…

1 Beğeni

Mukavva cilt. HAY’dan her yönüyle farklı olmuş.

1 Beğeni

Neyse belki de en iyisi bu cilt yapısını tercih etmeleri olmuştur. Bez cilt vs. kafamız karışacaktı. :slight_smile:

Kitap size de bugün geldiğine göre siparişleri bugün yarın göndermeye başlarlar.

@theaydin Orhan Veli ciltli baskı geldiyse rica etsem onu da fotoğraflayıp şu başlığa fotoğrafını yükler misiniz? Bir de cilt malzemesi hakkında bilgi yazar mısınız?

4 Beğeni

Bu iş kitaplığı büyütmeme kadar gider benim.

2 Beğeni

Orhan Veli bugün gelecek sanıyordum ama yarına kaldı sanırım. Kapağını atabilirim ama.

7 Beğeni

Ben karton kapaklar ile birlikte ciltlileri de almıştım ama siparişimi az önce iptal ettim. Beklediğim gibi değilmiş ciltliler.

1 Beğeni

Valla senin için hayırlı olmuş. Ben alırım gibi duruyor :slight_smile:

1 Beğeni

Bez veya deri ve dikişli ciltler daha güzel, daha ağırbaşlı daha kitap gibi kitap geliyor bana, eskilerin Altın Kalem Klasikler serisini hatırlatıyor. Yeni nesil pürüzsüz sert kapakları her zaman yapay, soğuk ve itici bulmuşumdur.

1 Beğeni

Çok şık görünüyor . HAY klasiklerinin ciltli baskısı ile aynı boyutta mı ? Ciltli HAY baskıları ile yan yana koydunuz mu ?

1 Beğeni

Alper, bugün bir kitabevinde İş-Kültür Modern Serisinden çıkan 1984 ve Hayvan Çiftliği kitaplarının ciltlisini inceleme fırsatım oldu, kâğıt kalitesine sözüm yok ama cilt kapağı hiç sevmediğim ‘sert sıvama kapak’ türünde yapmışlar, hiç yapmamış olsalardı keşke. Kesinlikle dikişli-ciltli kitap havasını vermeyen sadece kapağının sert oluşundan ibaret kötü bir cilt, heyecana kapılmaya bile değmez.

1 Beğeni

Evet bende çok beğenmediğim için yeni kitaplarda da seriyi karton kapaklar ile toplamaya devam edeceğim. Aradaki fiyat farkına bu baskı değmez diye düşünüyorum. Eski ciltli bez baskılar çok daha güzeldi. Keşke onlara devam etselerdi.

4 Beğeni

Bu baskı çeşidini ben de hiç sevemiyorum. HAY klasikleri gibi bez olur diye düşünmüştüm . Karton kapakları almaya devam edeceğim.

2 Beğeni

Bugüne kadar karton kapak aldım. Bundan sonrası da o şekilde devam edeceğim.

3 Beğeni

Zweig’ın Günlükler’i ne zaman burada yayımlanır acaba? Bir duyum alan, bilgisi olan var mı? Can’dan almayı hiç ama hiç istemiyorum.

Ve bir de Bir Yazarın Günlüğü hakkında bir gelişme var mı? Bunu da İletişim’den almayı hiç ama hiç istemiyorum.

Hocam hiç ama hiç haber yok valla bekliyoruz biz de :smile:

3 Beğeni

Modern klasiklerde bahadır bir hareket yok. Neden acaba.

Geriye dönük tekrar baskılar başlıyor.

18 Beğeni

Martin Eden’i kesin alacağım bendeki karton kapak kopya da hediye gider. :slight_smile:

5 Beğeni