Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

Problem sadece saramago da değil aslında en eski eksik o ama john dos passos un yayın haklarını da kaybettiler tekrar baskıları yok şimdi onun dışında katherine mansfield çocuksı bir şey virginia woolf bir yazarın günlüğünün yeni baskıları yok birinin çevirisi tekrar yapılıyo bildiğim kadarıyla ama diğerinin baskısının planlarında olmadığını söylemişlerdi mail attığımda. Bunlar bendeki eksikler onun dışında tam şuanda bütün kitaplar ben de ama muhtemelen ben de olup şuan baskısında sıkıntı olan vardır bir iki tane daha. Modern klasikler çok kaliteli ve toplamaktan ve okumaktan aşırı zevk aldığım bir seri ama bu kadar uzun soluklu bir seride keşke telife özen gösterseler de eksiksiz tamamlayabilsek

5 Beğeni
9 Beğeni

Acaba diyorum bu seri ne zaman sona erecek. :blush:

2 Beğeni

Bizi batırdıktan sonra galiba :smile:

4 Beğeni

Çocuk Klasikleri ve Türk Klasiklerine adım atmaya korkuyorum ama ne olur bilemiyorum ustam :smile:

Elinde serinin ciltli baskılarından olan biri fotoğraf atabilir mi özellikle sırt kısmını merak ediyorum bir kaç eksiğim var bulabildiklerimin ciltli baskılarıyla eksikleri azaltmak istiyorum ama diğerleriyle yan yana koyunca nasıl duruyo, sırt kısımlarında numara var mı merak ediyorum

Ciltli baskılar çok daha güzel, şömiz olmadan keşke bu şekilde basmaya devam etselermiş. Ama genel anlamda serinin bütünü ile birlikte ele alınca uyumsuz. Bir kaç tane daha var ama onlar biraz arkalarda kalmış. sadece bunu fotoğrafladım.

Bu seriden benim 3 kitap eksiğim var. İkisi Jose Saramago kitapları, 3. eksik olan kitap da Virginia Wolf’un bir yazarın günlüğü. 2-3 sene önce Jose Saramago kitaplarının ikisi 150 TL civarına bulunuyordu ama zaten seri ile kapakları uyumsuz diye almak istemedim. Uyumsuz kapak alacaksam Kırmızı Kedi baskıları daha ucuz. Seride ciltli olanlar serinin ilk 25-30 kitabında basılmış. Sonrasında hem kapaklar değişmiş hem de ciltli olan baskılardan vazgeçmiş iş kültür.

10 Beğeni

Teşekkür ederim. Benim onlara ek olarak john dos passoslar da eksik böyle bi saçmalık olcağını tahmin etmediğim için üçüncü kitabın çıkmasını bekliyodum şimdi karton kapak hallerini bulamıyorum maalesef. Çocuksu bir şeyin yeni baskısının 2019 planlarında olduğunu söylemişlerdi mail attığımda. Bir yazarın günlüğü de ayrı bir muamma basım planlarında yokmuş bu sene sorun ne belli değil virginianın diğer kitaplarının baskısı var onun olmaması enteresan. Saramagodan ümidimi kesip külliyat olarak kırmızıkedi den aldım ben de çoktan.

1 Beğeni

Babil satışa açmamış daha açılınca güncellerim linki;

9 Beğeni

8 Beğeni

Daha önce Gençlik Klasikleri içinde bastıkları Peter Pan’in çevirmeni (Betül Avunç) değişmiş. Araştırınca o çevirinin başka yayınevinden basıldığını gördüm. Yeni Modern Klasik hayırlı olsun diyelim.

8 Beğeni

Dün aklımdan geçirdim Peter Pan neden bu seriye eklenmiyor diye bugün haberi düştü. Başka bir kitap mı düşünseydim acaba? :smiley:

7 Beğeni

Haftalardır neden bu seride Peter Pan yok, diye düşünüyordum. Bunu görmek harika oldu :smile:

3 Beğeni

Hocam merhabalar bu görsele nereden ulaşabiliriz ?

1 Beğeni

http://www.telifhaklari.gov.tr/kitap-bandroller

Yukarıdaki görsel bandrol kaydı yalnız. Yayınevi dağıtıma açınca satış linklerini ekleyeceğim buraya. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Çok teşekkürler :slight_smile:

2 Beğeni

Rica ederim. İyi forumlar :slight_smile:

1 Beğeni
11 Beğeni
17 Beğeni

Kapak çok güzel duruyor

3 Beğeni