Türkiye İş Bankası Modern Klasikler Dizisi

resim

16 Beğeni

Bu seride olması gereken bir diğer kitap daha. Gelsin gelsin… Seriyi 130 dan sonra yakaladım, geriye doğru tamamlaya tamamlaya ilerliyorum ama işbankası aman vermiyor… Adamlar hızlı.

4 Beğeni

https://www.eganba.com/kitap/peter-pan-j-m-barrie/9786052958902

6 Beğeni

resim

6 Beğeni

Arkadaş ne hızlı basıyorlar bu kitapları. Arkada banka olunca böyle mi oluyormuş.

Aman aman nazar değmesin , maşallah maşallah.

4 Beğeni

Bu seriyi takip eden arkadaşlar hangilerini tavsiye ediyor :slight_smile: ?

Sineklerin Tanrısı ya da Otomatik Portakal gibi çok iyi bildiklerimiz hariç olarak soruyorum.

1 Beğeni

büyük bi çoğunluğunu severek okuyorum ben.hepsine sahip değilim tabi :slight_smile: en son okuduklarımdan meselenin özü’nü çok sevdim. bu kitap bana google haritalara bakarak okuma alışkanlığı kazandırdı.
çehov’ları da seviyorum ben, içinde hissediyorum okurken. biraz karamsarlık için Zweig, karamsar, yavaş ama güzeller (mürebbiye’yi sevdiğim söylenemez ama)
Andreyev’leri de sevmiyorum, özel bi sebebi yok, okurken dışında kalıyorum.
Jules Verne de favorim tabi. beni çocukluğuma götürüyor.
söylenecek söz çok :innocent:
iyi okumalar.

2 Beğeni

Lord Jim, Casus, Bir Elin Sesi Var, Gog, Gorki’nin üçlemesi, bir de Jack London’ların hepsi.

1 Beğeni

Okuduklarımdan Jack London -Martin Eden, Mihail Bukgakov- Genç bir doktorun anıları, Kafka-Dönüşüm hoşuma gitmişti.

1 Beğeni

Yıldız Gezginine bayılmıştım. Hatta öve öve bitiremediğim bir yazı da yazmıştım Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz başlığında.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu da okuduğum ilk Zweig idi ve çok akıcı ve meraklandırıcı olması hasebiyle beğendiğim, ardından okuduğum diğer Stefan novellalarından zevk almamama sebep olmuştu.

3 Beğeni

https://www.eganba.com/kitap/uyanis-kate-chopin/9786052959145

Yıldız Gezginini çok merak ediyorum. Bazı yerlerde çok sıkıcı olduğuna dair bir şeyler okumuştum. Ama sanırım yine de alacağım. Tabi daha önce Jack London okumadığımı itiraf edeyim küçükken beyaz dişi okumuştum ama unuttum. Şimdi bu seriden ilk olarak Bulgakov ve London kitaplarını toplamayı düşünüyorum.

Üniversite kütüphanesinde sanırım tüm London kitapları vardı ve ben en ünlülerine az da olsa göz gezdirdim. Beyaz Diş’tir, Vahşetin Çağrısı’dır, Martin Eden’dır… Bun saydıklarım içinde hiçbiri bende Yıldız Gezgini’nin hissettirdiği heyecan ve merak duygusu yoktu. Başından sonuna salt bir macera okudum. İçinde sıkılıp beğenmediğim tek kısım sondan ikinci bölümdü ki baştan sona bir iç monolog gibiydi. Kalanı ise gayet güzeldi.

1 Beğeni

Seriyi büyük bir beğeniyle 6-7 yıldır takip ediyorum ve 3 kitap dışında serinin tüm kitaplarını topladım. Henüz okumadığım 20-25 kitap var seriden. Önerilerimi yazarken çok sayıda kitap yazdığımı fark edince sildim :slight_smile:

3-5 adetle sınırlı tutarak seriden kitap seçemedim, Sadece William Golding seri içerisinde 6 kitabı var ve aralarında seçim yapamadım, hepsini yazmak da istemedim…

Aynı şekilde

• Mihail Bulgakov
  • Carson McCullers
  • Katherine Mansfield
  • Joseph Conrad vd.

Seriden önerilecek kitap adeti olarak kendimi 3 kitapla sınırlayarak Zweig’in biyografi kitaplarını öneriyorum :slight_smile:

• Üç Büyük Usta
  • Kendileriyle Savaşanlar
  • Kendi Hayatının Şiirini Yazanları
11 Beğeni

İnsanın Esareti…

4 Beğeni

merak ediyorum…

1 Beğeni

Kesinlikle tavsiye ederim. Bana kitabı aldıran arkadaş da öve öve bitirememişti. :grimacing:

1 Beğeni

9 Beğeni

Umarım İş bankasıStephen Crane’nin " The Red Badge Of Courage" kitabını da basar.

5 Beğeni

Sonunda artık farklı yazarlar yayınlıyorlar. Zaten Zweig’ten gına gelmişti, bu seri Chopin ve Stephen Crane gibi -benim daha önce duymadığım- yazarları hakediyor. Bu sayede bende yeni yazarlar ile tanışıyorum, Zweig desen her öyküsü/kitabını her yayınevi basıyor zaten.

3 Beğeni