Türkiye İş Bankası Modern Türk Edebiyatı Klasikleri

Yeni gelen kitaplar harika. Bu seriyi de toplamak elzem oldu galiba.

Umarım Türk Edebiyatı Klasikleri gibi istikrarlı gider.

2 Beğeni

5 Beğeni

Mevcut kapakları değiştirmemişler. Buna sevindim çünkü gerçekten çok güzeller.

3 Beğeni

Ben beğenmedim maalesef. Diğer kitaplar ile uyumluluk sıfır resmen. Bej tonlarında gelmesini isterdim. Sağ köşeye seri/dizi ismi yazmak yetmiyor bence.

Bez cilt falan mı acaba? Şömizsiz bez cilt gibi görünüyor fotoğrafta.

Keşke öyle olsa ama sanmıyorum. Muhtemelen şömizli olarak serinin diğer kitapları gibi çıkacaktır. Şömizleri komple ortadan kaldırmaları lazım bence. Özellikle yeni serilerin şömizleri HAY klasikleri gibi sert kartondan değil ve çok çabuk yırtılıyor.

1 Beğeni

Keşke kapak seriye uygun olsaydı. Evet kapak güzel ancak seri uyumu yok malesef.

1 Beğeni

Maalesef yetiyor. Seri takip ediyorsanız kitabı almaya mecbur ediyor o köşe. :slight_smile:

Bana mı öyle geldi yoksa 3. kitaptan 9. kitaba mı atlamışlar? İlginç gerçekten. :grin:

Çok sayıda Sait Faik bandrolü alındı. Boiluk komple SFA sanırım.

Bence bu kitap resmi serisi bosmus niye böyle bir şey dusundulerki acaba diğer iki seri türk edebiyatı ve modern klasikler tasarımı süper mesela

Kitap kapağı ile ilgili yayınevine mail attım bakalım ne cevap gelecek. Atmak isteyen olursa mail adresi

bilgi@iskultur.com.tr

Vakıf mı izin vermedi acaba veya nasılsa ilk kez olmayacak iş kültür bu serininde tasarımını mı sıfırlayacak.

Türk Klasiklerinde ilk 3 kitapta sırt numarası yoktu, 4. Kitapla başladı ve ikinci baskılarda ilk 3 kitap içinde yaptılar. 50. Kitap sonrası yeni bir karar verdiler. Modern klasikler malum. 3 kez farklı kararlar aldılar.

16-17 yıldır HAY için bunları yapmadılar. O ilk tutarlılık sadece HAY’da devam ediyor ama yine de iş kültüre bu konularda çok güvensizim ve seri toplamak konusunda devamında beni ne bekliyor emin olamıyorum.

3 Beğeni

Keşke kapak tasarımı ilk 3 kitap gibi olsaydı şevki kırılıyor insanın :frowning:

2 Beğeni

Sait Faik seriyi bozdu bana göre

1. Kitap

7 Beğeni

Boşver iş kültür olunca alıştık. :slight_smile: Seri toplamaz seçme toplarız bizde ama şu sırt rakamlarını yazmasalar keşke.

5 Beğeni

Katılıyorum keşke kapak tarzları bu şekilde devam etseydi.

1 Beğeni

Serinin aynı kapak tarzıyla devam etmesini isterdim ben de. Umarım en azından kitap boyları aynı kalır Sait Faik basımlarında.

Neden İş Bankası neden? Ne güzel sarı şömiz mor kapak gidiyorduk. Neden? Bir de Son Kuşlar’a “Bütün Eserleri 1” ibaresi de nerden çıktı? Madem öyle, bir yazarın eserlerini kronolojik olarak numaralandırmak hiç mi aklına gelmedi?

7 Beğeni