Türkiye İş Bankası Türk Edebiyatı Klasikleri

Bulduğum bir kaynakta yazarın birkaç eseri bir kitapta toplanmış. 100 temel eser yazıyordu kitabın üstünde. Bunun dışında birkaç eseri günümüz türkçesine çevrilip basılmış.

1 Beğeni

Yalnız bahsettiğiniz Seyahat Jurnali adlı eser bir günlük. Günlükler ve anı kitapları başka bir seriden çıkıyor. Serinin adı ney, bilmiyorum ama bu seriye ait elimde bulunan kitaplar ve kapakları şöyle:

1 Beğeni

Ahmet Haşim’in kitabı da seyahat kitabı ama bu seriden çıktı. 24. Kitap…

2 Beğeni

Bakalım hangi taraftan çıkaracaklar.
(Bu arada Bize Göre deneme değil miydi ki? Edebiyat derslerinde seyahatname veya günlük değil de, deneme olduğu öğretilmişti.)

2 Beğeni

Kapakta “Bir Seyahatin Notları” yazıyor. Kitaba biraz göz gezdirdim ve seyahat kitabı gibi duruyor.

2 Beğeni

Benim yerime @Kenan bey , yazmış. Sizin bahsettiğiniz eserler tarihi belge niteliği olabilir. İçeriğini bilmiyorum. Bu bahsettiğim eser normal seyahat kitabı, kitap dünyası yayınlarının eski türkçe ile baskısını yapmış olduğu kitabı inceledim. Gezdiği şehirleri kısa şekilde anlatmış. İş bankası yayınlarına Facebook’ta yazdım ama dönüş yapmadılar.

1 Beğeni

Bu eser de bir seyahat kitabı. Eğer ayrım devlet adamlığıysa ve tarihi belge niteliğiyle alakalıysa, Ali Bey’de Hindistan’a Düyûn-ı Umûmiye Müfettişi olarak gitmiş.

2 Beğeni

Türk klasikleri dizisinden çıkıcakmış.

9 Beğeni

9 Beğeni
4 Beğeni

Ne kadar da güzel bir kapak :heart_eyes:
Her kitabını heyecanla bekledigim, 1 günde bitirdiğim, bırakmak istemediğim seri.

3 Beğeni

resim

16 Beğeni
7 Beğeni

Müjdeyi ben vereyim dedim ama maşallahınız var.

4 Beğeni

Güzide Sabri’nin eserlerinin de yayın planında olması sevindirici.

10 Beğeni

Bilgi için teşekkürler. Güzel bir seri oluyor gerçekten.

1 Beğeni

9 Beğeni

Umarım seriden yakın zamanda Ziya Paşa Terci-i Bend (Terkib-i Bend) baskısını görürüz.

7 Beğeni

Rahmi Gürpınar’a doyurdu seri maşallah.

6 Beğeni

Anlaşılan gürpınar bu serinin zweig’i olacak

8 Beğeni