Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Türk Tarih Kurumu olabilir…

TTK’nın yayınladığı eski basım olduğu için dili zor ve baskı pek iyi değil ama Yusuf Hikmet Bayur’un Türk İnkılabı Tarihi kitap serisini tarihe ilgi duyan her arkadaşa öneririm.

Sürpriz tahminlerim de var…

Türkiye Taş Kömürü
Türk Ticaret Kanunu
:slight_smile:

1 Beğeni

Türk Tarih Kurumu. Fuarlarda tek tatmin eden indirimleri yapan kurum.

1 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Örneğin önceki hafta Hepsiburada iade talebimi reddedince direkt Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yaptım. THH eğer gerçekten haksız değilseniz, tüketici lehine karar veriyor genelde. Bazı siteler çoğunlukla tüketicinin, haklarını bilmemesinden faydalanmak istiyor.

1 Beğeni

THH’nin bildirimi gidince bütün firmalar titrer, hayat durur ve bu işe odaklanırlar. Bu hep böyle olmuştur. Ben de çalıştım müşteri hizmetlerinde THH’den bir bildiri gelince ibre ona döner ve yaptırım uygulanmadan hemen işi halledilir. Ülkenin işleme şekli bu.

2 Beğeni

Aynen öyle. firmalar ‘müşteri haklarını biliyor’ diyerek iyi hizmet sunmaya başlar.

Şimdi şöyle bir sıkıntı var. İlknokta beni son 3 siparişimde mahvetti. 3 kargom Karabük yerine İzmir’e gitti. İlknokta tam adres mi veremiyor yoksa Aras kargo mu devamlı yanlış gönderiyor anlamadım. Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar varmı? İlknoktadan korkmaya başladım alışveriş için.

Hocam Aras Kargo’nun adres sistemi bildiğim kadarıyla çok kötü. Bizim kargoları da sürekli yanlış şubeye yolluyorlar.
Bir de sanırım Aras Kargo’da şöyle bir şey vardı: sistemde sizin isminize kayıtlı bütün adresleri tutuyorlar ve sitenin yollansın diye verdiği adres yerine ona yolluyorlar. Mesela bir arkadaşım arada bir ablasının iş yerinin adresini veriyordu, daha sonra oraya istemediği kargolar bile oraya gitmeye başladı. Sebebi de şu, kargo sisteminde ilk o adres çıkıyor diye ona yolluyorlar. Arayıp sorunca da sildirmeniz lazım falan diyorlar.

2 Beğeni

Sağ olun cevap için fakat şöyle bir durum var. :smiley: ben hiç bir zaman izmir’de bulunmadım.Hiç bir şekilde İzmir ile bağlantım yok. :smiley:

Türk Tarih Kurumu çok kullanılan bir kısaltma olduğu için açılımını yazma gereği duymadım. Fiyatları indirim olmadan da uygun bir de fuarlara özel yüzde 50 indirim yapıyorlar.

2 Beğeni

Anladım , yukarıda zaten cevabı almıştım @alper @eleutheiros teşekkür ederim beyler.

1 Beğeni

Eganba fiyatları İlknoktaya çok yakın. Daha önce Eganbadan alışveriş yapan varmı yoksa öğrenci bütçemle İlknoktanın kapısını arşınlıcam yine :disappointed_relieved::sob::sob:

1 Beğeni

İyi dediğimiz 3 gün yaşamıyor :slight_smile: ama Eganba genelde stoklu satış yapıyor, kargolama ve teslimat süresi iyidir.

stoklu satış yapması iyiymiş. açıkcası acelem yok bakalım ucuz olduğu sürece problem değil. teşekkürler cevabınız için.

2 Beğeni

Eganba’dan çok memnunum tavsiye ederim. En azından kusurlu gelse bile sizi yıpratmayacak bir satış sonrası destek bölümü var.

1 Beğeni

Eganba ve Babil aynı firmalar ikisini karşılaştırıp hangisi daha uyguna geliyorsa ondan alın derim. Kampanyaları değişiyor sürekli bazen bu ay Eganba’da indirimde olan yayınevi diğer ay Babil’de oluyor. Ve alışverişte önemli olan kargo hasar vs. değil (bu tip durumlar her yerde olabilir garantisi yok) önemli olan sorun yaşadığınızda sitenin bunu nasıl çözümlediği diye düşünürsek memnun kalacağınızı düşünüyorum.

1 Beğeni

Beni hiç üzmedi. Kargolama, minik defter hediyeler çok iyi idi deneyimlerim.
Babil-eganba-odakitap bildiğim kadarıyla aynı gruba ait. İndirim oranları farklı olabiliyor sadece. Stokları aynı sanırım.

Az önce Fantastik Işık ve Büyünün Rengi kitaplarını Eganba’dan sipariş ettim. Baya indirimli diğer sitelere göre. Kitapların ikisi de 17.40 orada idefix vs. de ise 22 24 arası değişiyordu. Bakalım ilk deneyimim olacak bu sitede :sweat_smile: Askere gitmeden önce disk dünyaya bi giriş yapmak istiyorum :blush:

1 Beğeni

En fazla vade farksız taksiti hangi site yapıyor? Aydınlatırsanız sevinirim.

Babil’e karşı sempatim her gün biraz daha artıyor. 3-5 gün önce 5-6 kitabı iade ettim. Neden diye sormadılar. (baskıları sorunluydu) Bugün gelen bir kitabın iç sayfalarında okumaya engel bazı sıkıntılar vardı. Bugün değişim için gönderdim ve kargo numarasını e-posta ile ilettim, onlar da aynı kitabı hemen paketlemişler.

@Wind Babil bazı kartlara vade farksız 6 taksit yapıyor. Daha çok yapan var mı bilmiyorum.

5 Beğeni

İade veya değişim yapmak istediğimde sebep sormayan, zorluk çıkarmayan siteler kesinlikle İdefix ve Dr. İlginçtir şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım, sebep bile sormadılar. Alışveriş yaptığım diğer sitelerin her biriyle (BKM, Hepsiburada, İlknokta, hatta Kidega) ‘sebep nedir, fotoğraf gönderin, form doldurun’ vb küçük/büyük sorunlar yaşadım. Sanırım bu biraz da şans işi. Babil’den ise alışveriş kısmet olmadı. Bu kez Babil’i deneyeceğim

2 Beğeni