Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Ben şimdi denediğimde girebiliyorum ama Alfa’nın sitesinde ara ara sıkıntı yaşanıyor.

1 Beğeni

Ben halâ giriş yapamıyorum sıkıntı benimle alakalı o vakit. Deneyip yazdığınız için teşekkürler.

Benim dünkü siparişim de aynı durumda. 16sındaki siparişimde önsiparişli kitap olduğu için ayın 20sini bekliyor enaz. İlknokta kampanyayı uzatınca beni zarara soktu, dün ikinci siparişi geçtim. Halen “Yeni Sipariş” durumunda. Aylardır beklenen %50 indirim ve kampanyayı ekstra uzatmaları sonucu oluşan yoğunluktur diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Çok ilginç aslında. Kendi yayınları olan 2 tane Watchmen di aldıklarım. Muhtemelen çok az personel çalıştırdıkları için 2 gündür veremiyorlar.

Kart bilgilerinizi benimle paylaşırsanız, size yardımcı olabilirim :slight_smile:

1 Beğeni

Tebrikler kol saati kazandınız gibi birşey mi :slight_smile:

1 Beğeni

Bankadan Havale ile çalışan siteler var mı acaba?Bir kitaba ihtiyacım okul için var ama bankadan havale ile almam lazım çünkü kredi kartımın limiti doldu.

Bankadan havale yerine bankomat kartınızı hemen hemen her sitede kullanabiliyorsunuz diye biliyorum. Kitap alacağınız siteye kredi kartı yerine bankomat kart bilgilerinizi girin. Kitap ücreti havale yapılır gibi hesabınızdan düşecektir. İşlemden önce bankomat kartınızın internet alışverişine açık ve hesapta yeteri kadar ücret olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Kitapyurdu ve ilknokta haricinde teslim noktası hizmeti sunan başka kitap sitesi var mı?

İlknokta’nın böyle bir hizmeti var mı ki? Bilmiyordum.

Var ama şuanda sadece tek nokta İstanbul’da. Yani yok gibi aslında.

Nerede peki? Kadıköy’deki Penguen Kitabevi mi?

Hatırlamıyorum. Sipariş verirken kargo seçim aşamasında gözüküyordu.

Kitap-Çizgi roman sektörü özelinde site-fiyat karşılaştırması yapan bir site var mı? Tüm sektörlerde fiyat karşılaştırması yapan sitelerde belli başlı 3-5 satıcı dışında hiçbir site yer almıyor.

Akakçe diye bir site var.Sana bütün fiyatları döküyor tek tek kitapların.

1 Beğeni

Ben bu siteyi kullanıyorum.

2 Beğeni

Google arama alışveriş sonuçları daha çok sayıda siteden sonuç gösteriyor.

2 Beğeni

Akakçe de tüm sektörlerde listeleme yaptığı için yeterince detaylı seçenekler sunmuyor. Çok popüler ürünler dışındaki ürünlerde yine 2-3 çok bilindik satıcıyı listeliyor.

Zaten şu an onu kullanıyorum ama araya sık sık alakasız ürünler sıkıştırıyo ve birkaç kez ürünün gösterillen fiyatı ile siteye gittiğim zaman karşıma çıkan fiyatının aynı olmadığını gördüm.

Evet olabiliyor dediğiniz durum ama ben hep Google’dan bakıyorum.

Örneğin Gülün Adı fiyat bilgisi sonuçları. İlk sayfa dan sonra “Diğer Magazalar” dahil edilince 40-50 mağazanın fiyat bilgisine ulaşılabiliyor. Daha iyi sonuç verebilecek bir uygulama olacağını zannetmiyorum.

Kitap için sonuçlar daha sağlıklı evet ama filmi, dizisi, figürü olan çizgi romanlar için o 50-60 sonucun çoğu dvd, figür, anahtarlık, yapboz, çocuk kitabından ibaret.

1 Beğeni