Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Mobil uygulamada ara ara “KitSort” isimli bir uygulama kullanıyorum. Bakmak isterseniz önerebilirim. Bildiğim kadarıyla genç bir yazılımcının çalışması. Baya bi sitede arama yapıyor. Hatta nadirkitap’ı bile dahil ettiği oluyor.

7 Beğeni

kitapbulut.com hakkında ne düşünüyorsunuz. Arada sorun yaşayan oluyormuş. Site kitapyurdu.com’a ait. Alışveriş yapmış olan varmı ?
Amazon’a göre kitap fiyatlarında sepette 15-20 TL daha indirimli oluyor. Can Yayınları bir çok kitabı %47 indirimli görünüyor.

Önemli olan sitenin dolandırıcı olmadığına emin olmak. Emin olduktan sonra alışveriş yapılabilir bence.

En güvenilir siteler arasında gösterilebilecek idefix, kitapyurdu, amazon dahil hemen hemen her kitap sitesiyle problem yaşadım. Kitapyurdu ve amazon aldığım kitaplardan alakasız kitaplar gönderdi mesela yakın zamanda.

Sorun yaşayıp yaşamamanız biraz şansa kalıyor ne yazıkki.

1 Beğeni

Bir arkadaşım sürekli alışveriş yapıyor, çok memnun.

1 Beğeni

Anlamadığım nokta zaten kitap siteniz varken ikinci bir site açıp ilk siteden biraz düşük ücretle oradan neden satış yapılıyor? İlk siteyi kapatmak mı istiyorlar acaba? Zaten Arasta’nın da sekiz site ile aynı kitapları aynı fiyata sattığını da anlamış değilim.

kitapyurdu - kitapbulut olayı başka bir şey ama arasta da durum şu internet yayıncılığı ve SEO ile ilgilenenler dediğimi daha iyi anlayacaktır.Bir SEO taktiği olarak bunu çok sık yaparız. Sektörde rakip çıkması ve onlarla yarışmak yerine sen kendine rakip olursun bu hem seni yarışta tutar, rakip yokken bile rakipsiz kalmazsın hem de örneğin müşteri a’dan kaçıyorsa b’ye gelir. b’den istediği fiyatı bulamadıysa c’ye gelir vs.vs ve ayrıca su da başka havuzları doldurmaz dönüp dolaşıp yine senin havuzunu doldurur.

12 Beğeni

Aslında dedikleriniz bu ikisine de uyuyor. Belki Kitapyurdu’nu Arasta konumuna çıkartıp altta farklı siteler açmak istiyor olabilirler. Sonuçta kitap alanların kaçı ikisinin aynı site olduğunu biliyor ki?

Önce şunu belirteyim de es kaza adı geçen site ilgilileri mesajları görürseler yanlış anlaşılma olmasın. Onların misyonu, amacı bu anlamında yazmıyorum internet yayıncılığında bu taktik kullanılır ve ben de uyandırdığı intiba bu olduğu için o düşüncedeyim.

Kitapyurdu kitapbulut ilişkisi biraz şöyle kitapyurdu kendi sitesi kitapyurdu.com üzerinde satış yapıyor. Kitap bulut olarak ise n11, amazon gibi sitelerden de satış yapıyor. Babil, eganba, odakitap gibi değil de daha çok Arastanın kırmızı kedi kitapevi markası ile yaptığı gibi yapıyor.

1 Beğeni

Idefix son günlerde teslimat konusunda nasıl acaba? Geçen sene çok hasarlı kitap gönderiyorlardı. İthaki kitapları alacağım ama İlknokta ve Idefix arasında kaldım. Idefix daha uygun ama hasar konusunda kafamda soru işareti var.

Bu biraz da şans işi. Bazen hasarlı geliyor, bazen de çok temiz. Çoğu site böyle. Amazon bile. Hız olayı da değişiyor. İdefix siparişlerimden bazısı 2-3 gün içinde gelirken, bazısı 10 günü bulabiliyor.

2 Beğeni

Amazon hızı için “deli manyak” kısmına katılıyorum. Siparişten 9 saat sonra kargo teslim etmişliği vardır.

Babil “teminat” kısmına katılmıyorum. :slight_smile:

3 Beğeni

Babil hızlı ya. İlk kez alışveriş yapmıştım geçen akşam sipariş vermiştim. Geçen dediğim en son alışverişim :smiley: Ertesi gün paketlenip kargolandı ve diğer gün elimdeydi. 2 gün iyi bence hız olarak.

1 Beğeni

Kitapseç bana sahte takip numarası vermişti.

1 Beğeni

Amazondan hiç yapmadım. Burada bazen oradan gelen çok hasarlı kitapları görünce pek ısınamadım. Aşkımız başlamadan bitti :smiley:

Ben genelde babil’den memnunum. Arasta siteleri çoğu kitabı stoklu sattıkları için genelde 1-2 günde kargı çıkışı yapıyorlar.

Yazdığım yorumda, Twitterde bunu paylaşan “temin” demek isterken galiba klavyenin otomatik tamamlama olayından kaynaklı “teminat” diye yazılmış, onun şakasını yapmıştım. :slight_smile:

1 Beğeni

Kitapyurdu hakkında her türlü kitap bulursunuz yorumuna katılmıyorum, birçok yayınevi şu an kitapyurdunda bulunmuyor.

1 Beğeni

Kitapseç sitesine oldum olası hiç güvenmem. Bir tane siparişim bile yok ama güven vermiyor hiç.

Güvenmemekte de haklısınız. Ben bir kez hata yapıp sipariş verdim, haftalarca gönderim bekledim. Müşteri hizmetleri diye bir şey duymamışlar zaten. Ama sonuç olarak kitapları eksiksiz teslim ettiler yani haklarını yemeyeyim şimdi.

1 Beğeni

En basitinden Alfa yayın grubunun kitapları Kitapyurdu sitesinde satılmıyor. Birkaç yayınevi daha vardı Kitapyurdu’ndan satışlarını çeken, aklıma gelmiyor şimdi.

1 Beğeni