Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Eğer stok bulursanız en iyisi amazon. Babil paketleme konusunda gayet özenli site ara yüzü de güzel. Kitapyurdu bonus gibi bişey. 1-2 kitap alıcaksanız temin noktasından teslim alıp kargo ücreti ödemeyebiliyorsunuz. Bkm’den herkes şikayetçi olduğu için alışveriş yapmadım. İdefix son zamanların kötüsü leş gibi paketleme, hasarlı kitaplar.

Kitapyurdu daha yeni kullandım. Sitede zaten kitapların temin süresi yazıyor. Ama ben sırf kargo parası ödememek için teslim noktasından alıyorum. Yoksa Babil hâlâ favorim.

Babil ve Eganba siteleri kargo sınırını 150 TL’ye çıkarmış. Böylelikle 2 ayda bir 75 TL olarak kitap aldığım sitelere tükenecek bir kitap durumu olmadıkça 3,5-4 ayda bir uğramaya karar verdim. İdefix’in 100 TL sınırı ve indirim kodlarıyla birlikte daha uyguna alma durumu olursa favori alışveriş sitelerim olan Babil ve Eganba’ya uzun bir süre uğramam.

5 Beğeni

Daha önce maxkitap.com kullanan var mı? Aradığım bir kitap sadece orada satışta gözüküyor ama adını hiç duymadığım bir yer, sipariş versem mi vermesem mi emin olamadım.

İlk defa bir banka, kurum, mağaza vb. işletmeleri deneyecekseniz buraya göz atmanızı öneririm.
Bu mağazanın yorumlarını da yukarıya bıraktım pek olumlu görünmüyor :pensive: .

1 Beğeni

Evet haklısınız. Zaten sıfır bulunabilecek bir kitap değildi ikinci el uygulamalarından temin ettim. Çok teşekkürler cevap için. :blush:

1 Beğeni

Birkaç gün içinde yine kitap alışverişi yapacağım ama bu sefer alacağım kitaplar kitapyurdunda maalesef yok. Hızlıca tedarik eden, kitaba özen gösteren ve çok güvendiğiniz birkaç tane kitap sitesi söyler misiniz? Bu arada alacağım kitaplar zaman çarkı 2-3 ve onlar için kitapsepetini uygun gördüm. Sizin bir şikayetiniz var mı?

Amazon.com’a telefondan girip sepete tıkladığımda 2 gündür şöyle bir uyarı alıyorum. Aynı durumu yaşayan var mı?

Sepete ürün eklediğimde dahi sepete gidemiyorum bir türlü. Uygulamasını indirmediğim için tarayıcıdan kullanıyorum ve ilk defa böyle oluyor. Bilgisayar üzerinde de herhangi bir sorun yok, sadece telefonda. İlginç geldi.

Buradan Türkiye’de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Sitelerine sesleniyorum!

Kargo bedava limitini kırk lira yapanın kırk yıl kölesi olabilirim. En azından Amazon kitap stoklarını ve ürün yelpazesini genişletene kadar.

1 Beğeni

30 TL üzeri BKM var.

babil.com, eganba.com, odakitap.com, ilknokta.com ve kirmizikedi.com da pegasus yayınlarının kitapları satıştan kaldırılmış. Yeni bir gelişme mi yoksa ben mi kaçırdım, bilgisi olan var mı?

Sanırım Emek Kitap ile Pegasus çalışmayı bırakmış. Emekkitap.com’daki yayınevi listesinden de çıkarılmış Pegasus Yayınları.

Bu bayadır var aslında. Babil’de ve Eganba’da göremiyordum Pegasus’u.

Kitabist.com’dan alışveriş yapan var mı arkadaşlar? Pegasus indiriminden yararlanmak istiyorum ama site hakkında hiç fikrim yok.

Bora Yayıncılık Dağıtım firmasına ait bir site. Yeri yurdu belli, yıllardan beri faaliyet gösteren bir şirket. Aynı gün kargoya verdiklerini söylüyorlar siparişleri. Alışveriş yapmadım ama bir sorun çıkarsa muhatap bulabileceğin bir siteye benziyor.

1 Beğeni

Bir kaç yıl önce çalıştığım bir kitabevi vardı, lise öğrencileri için kitapları Bora Yayıncılık Dağıtım Şirketi gönderiyordu kitabevine. Hatırladığım kadarıyla kaliteli bir dağıtım şirketiydi. kitabist.com sitesi onlara aitse güvenerek alışveriş yapılabilir.

Merhaba,
Web sitemizde anlık olarak raflarımızda bulunan ürünlerin satışı yapılmaktadır. Saat 16:00’ ya kadar oluşturduğunuz siparişleriniz aynı gün içinde kargoya verilmektedir. Her hangi bir problem yaşadığınız taktirde WhatsApp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Kitabist.com yorumlarda da belirtildiği gibi Bora Yayıncılık Dağıtım firmasının bir markasıdır. Sektörde bir çok hazırlık yayınlarının genel dağıtımı yapan firmamız perakende satışlarını Kitabist.com’ dan yapmaktadır.

10 Beğeni

Ben pegasus indiriminden 2 kitap aldım ertesi gün sorunsuz geldi önceki mesajlarımda görebilirsiniz.

1 Beğeni

Ben de 4 tane sipariş verdim, bakalım. :slight_smile:

Kitapyurdu sitesinden alışveriş yapıyor musunuz? Paketleme ve kargodan memnun musunuz? Sitede gördüm teslim noktası diye uygulamaları da varmış. Kullanan var mı merak ettim.

Sırf teslim noktası özelliği olduğu için kullanıyorum ara sıra. Çünkü kargo parası olmuyor. Ama kargo takip diye bir şey de olmuyor. Kitapların gelince sana mesaj geliyor. Mesajda da kod oluyor. Teslim noktasına gidip o kodu gösteriyor ve alıyorsun. Eğer teslim noktası eve yakınsa çok iyi bir özellik bence. Şu ana kadar bir sıkıntım olmadı.