Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

7 gün önce Eganba sitesinden “Hayır” serisinin son çıkanlarını aldım. Fakat hala temin edilecek aşamasında görünüyor ve serinin kitaplarının sayfasına girdiğimde ilginç bir şekilde önsipariş ibaresi var. Üstelik eski bir tarih ile. :frowning:

Stokta yok, muhtemelen matbaadan gelmemiş henüz.

1 Beğeni

Benim şansım işte. Halbuki alışveriş yaparken böyle bir durum yoktu. :frowning:
15 gün kitapsepeti’ni bekledik. Bunu da bekleyelim.
Amazon günlerini özledim.

1 Beğeni

:slight_smile:

Orada da başa bela AGT var, Amazon diye sipariş veriyorsun sonra 2-3 gün AGT’nin lütfunu bekliyorsun.

2 Beğeni

Muhtemelen bölgesel. Bugüne kadar benim ertesi güne sarkan tek bir AGT kargom olmadı. Kolay Gelsin’i tartışmaya zaten gerek yok. :slight_smile: Ama maalesef kitap konusunda Amazon’un fiyakalı günleri geçti gitti. Fiyatların da bir fiyakası kalmadı zaten. :frowning:

1 Beğeni

Eganba, Kırmızıkedi şu stok durumunu görmeyi kaldırdı o kötü oldu. Eskiden kitap stokta mı, kaç tane var görebiliyorduk :neutral_face:

1 Beğeni

Maasef. O bakımdan Kitapyurdu çok faydalı.

1 Beğeni

Biz zaten bazı sitelerde stokta göremiyoruz diye dert yanıyorduk. Bunlar olan güzel özelliği kaldırdılar niye yaptılarsa böyle bir şey :smiley:

1 Beğeni

AGT’de ben sorun yaşamıyorum. Aradım sordum senin durumu, bıktık o Amca’dan diyorlar. İnsan her günde bir şey almaz diyorlar.

Ben de de pek problem olmuyor. Durumun nasıl olduğunu yazmıştım. AGT benim çok yakından tanıdığım bir firma.

1 Beğeni

www.kitapsec.com sitesinden alışveriş yapan var mı? Gönderimde sorun yaşanıyor mu? Yada ödeme iadelerinde sıkıntı yapıyorlar mı?

2 sene falan önce 3-4 kere kullanmıştım. Son kullandığım da iyi bir kampanya yapmışlardı, kampanya taahhütleriyle ilgili sorun yaşadım, tarafım lehine çözüldü ama uğraşmıştım. Mecbur kalmadıkça çok tercih edilecek bir site değil bence.

İlk defa dün yaptım. Başka sitelerde olmayan kitabı bulunca denemek istedim. İlk başta tahmini teslim 22 şubat olarak gözüktü ve streslendirdi beni :sweat_smile:. Daha sonra kargolandı ve az önce teslim edildi. Paketleme oldukça iyiydi. Hem kalın jelatine sarılıydı hem de kutuya düzgünce yerleştirilmişti. Kargo olarak SendeO kullandım.

Bende iki kitap siparişi verdim. Ama benimkiler daha temin edilmedi. Bakalım süreç nasıl olacak. Bilgilendirme yaparım.

Bu Kargoist nasıl bir firmadır ya. Kargom 3 gün şubelerinde yattı, bu sabah dağıtıma çıkardılar sözde ama hala ses seda yok. Bu saatten sonra gelirler mi acaba?

Bana 23.00’te gelmişliği var ama bizim burada genelde ertesi gün dağıtıma çıkıyor.

Cevap için teşekkür ederim. Az önce teslim ettiler kargoyu. :slight_smile:

Tdk nın sitesinden alışveriş yaptım. Liste fiyatları güncel değildi kitapların. Siparişi iptal edip fiyatları güncellemişler ama sadece benim aldığım kitapları. :slight_smile:

Yani daha mağdur olacak çok kişi var. :smile:

2 Beğeni

İdefix bir tek bende mi bozuk? Yeniden-eskiye vs gibi sıralama yapmaya çalıştığımda işlem başlıyor öyle kalıyor. Yayınevi sayfasında 1. sayfadan 2. sayfaya geçmeye çalıştığımda da aynısı. Ayrıca tüm tarayıcılarda da böyle.

Dün yazdım kendilerine farklı tarayıcı deneyin falan demişler. Bugün cevap yazmaya çalışırken ana sayfadan “iletişim” linkini de kaldırdıklarını gördüm. Bir de hata devam ederse iletişime geçebilirsiniz demişler. Tarayıcı geçmişi sağ olsun döndüm kendilerine.

Fırsatı olan arkadaşlar da bir deneyebilir mi? (PC bu arada.)

1 Beğeni

Sıkıntısız değiştirdim ben sıralamayı ama yazara tıkladım ondan muhtemelen. Yayınevi sayfası açıp 2. sayfa dediğimde ekran yüklemede kalıyor geçmiyor evet. Yayınevlerinin tüm kitapları çıktığında bir sorunları var gibi.

1 Beğeni