Türkiye'de Kitap Yayını ve Satışı Yapan İnternet Siteleri

Emek kitap ve Kırmızı Kedi duruyor hala, dijital alanda mı battılar acaba?

Niye battılar bilmiyorun. Sektordeki bir yayıncıdan duydum. Emekkitap sitesi de iptal. Kırmızı kedi kendi devam ediyor artık.

2 Beğeni

Emekkitap 2022 temmuz ayı gibi B2B satışı durdurmuştu zaten, kitap dağıtımından çekildiler. Sadece Kırmızı Kedi markası ile yayıncılık ve mağazacılık olarak devam ediyorlar.

1 Beğeni

Arasta/EmekKitap’tan son 2 senede piyasada baskısı bulunmayan çok fazla kitap almıştım, aklınıza ilk gelen İthaki’den tek baskı yapan o meşhur kitap dahil.
Gittiklerine çok üzgünüm.

Trend Kitap
(https://www.trendkitap.com.tr/) adlı sitede stok bulunmayan bazı çizgiroman ve kitapları ucuza buldum. Bu site güvenilir mi ?

Kvkk metninde sitenin perseus yayınlarına ait olduğu yazıyor. Yayınevi ile iletişime geçip teyit edebilirsiniz.

2 Beğeni

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama idefix tasarım değişikliğine gitmiş. Radikal bir karar olmuş. Ben şahsen biraz gezindim ama alışamadım.

1 Beğeni

Tasarım berbat olmuş. Şu ana kadar beğenene rastlamadım, rastlama olasılığı da çok düşük.

Her şeyi geçtim 1999 yılında kurulan bir internet sitesi alışverişin yeni adresi olarak sloganlaşmaları ayrı komik. Muhtemelen siteyi pazar yerine çevirdikleri için bu sloganı kullanıyorlar ama olmamış, hiç bir tarafı olmamış.

Hele favori listesinin sıfırlanması (ileride almaya bıraktığım tüm kitapları burada listeliyordum) her ay en az kitap siparişi veren bendeniz müşterisini kaybettirdi. Telefondan uygulamayı bile sildim. Çok şükür kitap alacak alternatif site çok.

3 Beğeni

Siteyi ben de hiç beğenmedim. Sıralama ve filtreleme kriterleri özellikle çok kötü. Favori listesi olayı için dün beni aradılar müşteri hizmetlerinden ve favori listelerini tekrar yüklediklerini bildirdiler. Siteyle ilgili anket yapmak istediler ama müsait olmadığım için istemedim.

İdefix’ten çokça alışveriş yapan biri olarak yeni tasarımı ben de hiç beğenmedim ve alışamadım. Eski siparişlerin hepsi silinmiş en basitinden.

En kötü yönü ise artık değişim yapılmaması, bunun yerine sadece iade yapılması olmuş. Bir başka olumsuz nokta ise uygulama üzerinden aldığımız iade kodu ile kargo firmasına gittiğimiz zaman gönderim yapamıyoruz. İdefix ile kargo firması arasında iletişim problemi var. Bilgilendirme yapılmamış.

Güvenli miymiş, deneyiminiz oldu mu?

Eski siparişler geri gelmiş. Siparişlerim menüsünde “eski siparişlerim” alt başlığı var.

1 Beğeni

Evet, iyi olmuş artık eski siparişleri görebiliriz.

Kidegadan bu ayın 9unda sipariş vermiştim. Dün ve bugün kontrol için siteye girdiğimde yeni ve geçmiş siparişlerimin kaybolduğunu gördüm. Telefonla aradım ama, o yolu kapamışlar. Mail gönderdim, dönen yok.
Kapandımı acaba?

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama bence geçen aylarda yaptıkları kampanyalarla (ki bence eldekileri çıkarmak için yaptıkları nakit operasyonuydu) depoları boşaltıp kapattılar tüydüler

2 Beğeni

Geçen ay yaptığım alışveriş çok sancılıydı ve yaşadığım durumu burada da belirtmiştim. Onlarca arama, mail, e-posta üzerine -ancak o da farklı bir kargo firmasıyla- gönderdiler. Ancak bu süreçte harcamanı kredi kartıyla yaptıysan bankana harcama itirazı yapabilirsin. Umarım buna gerek kalmaz ve e posta yoluyla dönüp sorunu çözerler. Ancak çok acil değilse biraz daha beklemeni tavsiye ederim.

2 Beğeni

Maddi olarak moralimi bozacak bir meblağ değiş. Eşimin aradığı iki kitabı stokta görünce, siparişi verdim. Sevindirip puan toplamaktı niyetim, kısmet değilmiş. Önümüzdeki maçlara bakıcaz artık :smirk:

1 Beğeni

İlknokta önceden 300 TL olan kargo sınırını buharlaştırmış :grinning:. Bunu bile kampanyaymış gibi duyuruyorlar bir de.

3 Beğeni

Nasıl yani? Sepet tutarı fark etmeksizin tüm siparişlerden kargo ücreti mi alacak İlknokta?

Bu durumda KARGOYU KİTLEDİK deseler daha uygun olurdu. Bu nasıl bir açgözlülüktür yahu.

5 Beğeni

Aynen öyle olmuş. :grinning: Denemelik 800 TL’lik sepet oluşturdum, o tutarda bile kargo ücreti kesti.

1 Beğeni