Uefa Euro 2020

Fransa payitahtında Paris’te hesap beraberleşir.

2 Beğeni

Ruanda ve Cezayir’de 1.5 milyon insanı katleden Fransızlar şu görüntüyü ekrana getirmedi.

3 Beğeni

Ben Şenol Güneş’in yerinde olsam çıkmayı neredeyse garantilediğimize göre sonraki andorra maçında Orkun Kökçü(Feyennordda düzenli oynayan 18 yaşında orta saha ve Türkiyeyi seçti), Ahmed Kutucu(Schalkede ara sıra oynuyor geçen sezon 15 maça çıkmış ve U21de türkiyede oynamış 20 yaşında forvet) Halil Dervişoğlu(Sparta rotterdam’da düzenli oynuyor U21de Türkiyede oynuyor devre arasında championship takımı forvet brentford’a transferi kesinleşti), gibi ilerde başka ülke seçme ihtimali olan gençleri oynatıp bize bağlardım. Yeni bir Kerem Demirbay, Suat Serdar, Mesut Özil, İlkay Gündoğan veya Emre Can olmasınlar.

1 Beğeni

Beklediğimden çok daha iyi oynuyoruz, Az becerikli olsak 2-3 yapmıştık skoru.

Sonradan Ekleme:
2020 Avrupa futbol şampiyonasındayız. Büyüksün Şenol Hoca.

2 Beğeni

Öldük öldük dirildik ya. Zor oldu ama garantiledik çok şükür.

3 Beğeni

Ne pozisyon verdik ne pozisyona girdik. İyi savunma yaparız ama kesinlikle hücumumuz vasatında altı.

Burak’ın birisi kafa diğeri sol ayakla 2 kötü vuruşu var, Cengiz’in vuracağı topa vurdu 3, Zeki’nin vurduğu savunmadan seken top var. Cengiz’in iyi vuramadığı sağ çaprazdan bir pozisyon var. Aslında tehlikeli 2-3 pozisyon da verdik, en tehlikelisi çizgiden Merih’in çıkardığı toptu. Bence iyi oynadık.Hücum değil de son vuruşlarda becerikli değildik. Belki az daha becerikli olsaydık 2-3 yapabilirdik.

2 Beğeni

İzlanda son dakikalarda neredeyse atıyordu. Çizgiden çıkardık. Takım iyi değildi, nedensr bu izlanda bize ters geliyor

%67 topla oynadık. Tutmamız gereken maçtı. Bence olması gerektiği gibi oynadık. Burak müthiş oynadı. Defansa geldi, rakip defansı çok yordu, top tuttu. Oyunu dengede götürmek için çok adamla ileri çıkmadığımız için belki de çok net pozisyona giremedik. Ama kesinlikle bu oyun çok çok umut verdi. Umarım şampiyonada da üstüne koyarak ilerleriz.

2 Beğeni

Sen yürürsün rüzgar yürür
Bir sevinç boylanır dünyada
Çocuklar korkusuz büyür
Kan boğulur susar
Dokunup geçtiğin her kuraklık
Yemyeşil bir vadiye dönüşür

Sen yürürsün rüzgar yürür
Bizi bu deprem günlerinde
İnan ki bir şiirsiz yaşamak
Bir de sensiz savaşmak öldürür

3 Beğeni

Hakan ve burak oynadıkça biraz zor gol atarız. Bütün topları eziyorlar, nazar değmesin.

1 Beğeni

Turnuvada burak yerine cenk oynar yüksek ihtimalle. Bence milli takımda 3-4-3 oynanmamız lazım. Stoperlerde çağlar, merih, kaan, ozan, mert arasında seçim yapılabilir. Sağ kanat-bek zeki(lille de 3-4-3 oynuyor yani tecrübesi var) sol kanat-bek umut. Orta ikili irfan ve okay olmalı. İleri üçlüde sağ kanat yusuf(lille’de bu pozisyonda oynuyor), santrafor cenk, sol kanat cengiz(hakan yedek). Şenol Güneş’in bunu deneyeceğini pek sanmıyorum ya 4-2-3-1 ya da 4-3-3 oynatır ama elimizdeki oyunculardan en iyi faydalanabileceğimiz sistem bu.

1 Beğeni

Ben Mahmut’un da orta sahayı toparlamak açısından çok iyi iş yaptığını düşünüyorum. Okay’dan daha verimli bence.

Bir nevi 3 stoper oynadık dün. Okay hep stoperlerin arasına girdi. Fenerbahçenin sistemi gibi. Ayrıca net 3 stoper ile oynamak bize pek uygun düşmüyor, beceremiyoruz. Hücumda 3-4-3, defansa çekilince de 5-4-1 taktiğine dönmek (kağıt üzerinde 4-3-3) bu oyuncu grubunda en mantıklısı bence. Okay-ozan banko oynamalı ve yusuf-cengiz ikilisi kanatlarda olmalı. Hakan kadar balon bir oyuncu var mıdır bilmiyorum, hiçbir şey yapmıyor ama her maçta oynuyor.

Hakanı çok iyi kitlediler. Ayrıca takım hücum odaklı oynamadı. Hakanın bu takımda yeri kesinlikle olmalı.

2 Beğeni

Hazır turnuva yaklaşmışken başlığı hortlatayım dedim. Bence Türkiye en azından çeyrek final görür. Eğer şanslıysak yarı final hatta final bile görebiliriz ama düşük bir ihtimal. Kazananın İngiltere olacağını düşünüyorum.

2 Beğeni

Türkiye’nin ben de iyi sonuçlar alacağını, en kötü çeyrek final göreceğini düşünüyorum. Şampiyonun Belçika olacağını düşünüyorum.

İlk maçı nasıl sonuçlandıracağımız çok önemli gerçekten. Genç ve potansiyeli olan bir ekibimiz var. Eğer galibiyetle başlarsak takımın morali ikiye katlanır ve çok pozitif bir profil sunarız futbol severlere. Umarım kazanırız.

2 Beğeni

Şarkı biraz tepki gördü, sözlerine tepki gösterenler haksız değil gibi.

İlk maçı kevgir olarak sonlandırmak uzereyiz…