Underrated Diziler

Arkadaşlar çok güzel diziler paylaşmışlar, aralarında benim de paylaşmak istediklerim vardı. Onların yerine farklı yapımlar ekledim. Umarım beğenirsin.

The Wire
The BlackList: Pek kaliteli bir dizi değil ama sıkılmadan izleyebileceğinizi düşünüyorum. Arka arkaya izlendiği taktirde sıkabilir.
Castle
Mad Men +18 sayılabilir.
Firefly ne yazık ki devam etmedi, Serenity 2005 yapımı film ile damağınızdaki tadı uzatabilirsiniz.

+18 yaş gurubu için uygun olanlar.

Nip/Tuck
Rome
Ballers
Hannibal
Power
Sopranos

4 Beğeni

Benim için “The Knick” olduğunu söyleyebilirim. 20. yüzyılda geçen dizi, tıp biliminin o zamanlardaki acziyetini çok güzel bir şekilde anlatıyor. Konuya meraklı olanlar ve 20. yüzyıl Amerikası’nı izlemek isteyenler için tavsiye edebilirim.

2 Beğeni

Brooklyn Nine-Nine 2. Sezon 5. bölümdeyim, üşenmedim ve bütün arkadaşlarıma bu diziyi izlemediyseniz izleyin diye mesaj attım :smile:

Benden önceki bütün yorumları okudum, izlemediğim bir kaç dizi hariç sizinle aynı fikirdeyim ama hak ettiği değeri göremeyen dizi listemin ilk sırasında kanayan yaram Deli Saraylı var. Sadece oyuncu kadrosu bile diziyi izlenilir kılmaya yeterken, Gani Müjde’nin yazdığı dizi 11. bölümüyle iptal edildi. Sebebi de acun ve on senedir değişmeyen kaos savaşlarıydı. Çıldırmamak elde değil.

3 Beğeni

Korku-Gerilim olarak Penny Dreadful ve Bates Motel diyeceğim kesinlikle, izlediğim en iyi oyunculuklara sahip diziler diyebilirim.
Tarihi kurgu olarak The Last Kingdom diyeceğim ama dizi devam ediyor ve yavaştan tanınmaya başladığı için biraz umutluyum bu anlamda.
Komedi olarak da kesinlikle Mom ve Hot in Cleveland.

2 Beğeni

Konularını ve nedenlerini özetleyemedim; halim yok. Farklı türlerde, farklı tonlarda aklıma ilk gelen yetişkin dizileri.

Being Human (UK)

Unbelievable

Millennium

The Guardian

Glow

Years and Years

Feel Good

Sharp Objects

Fleabag

Kidding

The Dark Crystal: Age of Resistance

Wilfred

Undone

The Leftovers

Misfits

Grimm

6 Beğeni

İlk sırada Mr. Robot gelmesi lazım aklıma.

Underrated tanımına pek uymuyor gibi. Ruhen Dövüş Kulübü gibi, diye yorumlayan, o doğrultuda yapılan muhabbetler bolca döndü. Başrol oyuncusu o diziyle kariyer sıçramasını yaptı. Gibi gibi.

4 Beğeni

Türkiye’de çok bilinmiyor ama forumda da çok konuşulduğunu görmedim. O yüzden “underrated” dedim.

Bu arada başlıktaki kelimeyi Türkçesiyle değiştirsek daha iyi olmaz mı?

1 Beğeni

Yoğ, Mr. Robot Türkiye’de bilinen bir dizi. Yayınlandığı dönem boyunca muhakkak videosuyla, bölüm muhabbetiyle karşıma çıkıyordu.

Forumda muhabbetini yapmak isteyenler diziye özel başlık açabilir. Hem o sayede izlemeyenlerin de ilgisi uyanır belki. Diziye özel forum içi grup oluşur.

4 Beğeni

Harlan Coben’in romanından uyarlama The Stranger da bayağı iyi bir polisiye-gizem dizisiydi. Hak ettiği değeri gördü mü bilmiyorum fakat Netflix’te tesadüfen izleyecek bir şeyler ararken denk geldim. :sweat_smile:

3 Beğeni

The oa var, belki duymuş veya izlemiş olabilirsiniz de.

1 Beğeni

Konuyu hortlatmış olacağım ama birkaç çizgi dizi önerisi yapayım benim gibi çizgi film delileri için:

Scooby Doo: Mystery Incorparated:
Daha iyisi gelene kadar en iyisi budur dedikleri bu olsa gerek. Hoş ortaokulda izlememe rağmen daha iyisi de gelmedi ya. Normal Scooby Doo serilerinin aksine bu seride çetenin en başından nasıl tanıştığını, kasabalarını ve ailelerini görüyoruz. Kendi kasabalarında dönen çetenin geçmişi ile ilgili 2-3 sezon boyunca sürecek bir gizem silsilesi içine giriyoruz. Dediğim gibi normal scooby doo serilerinin aksine bir bölümde bir şey oldu ve bitti değil ardı ardına ilerleyen bölümleri, birbiri ile bağlantılı bir çizgi dizi.

images (65)
Kimlere öneririm?

• Gizem kategorisini sevenlere ve
  • İzlemek için bölümleri birbiri ile bağlantılı bir dizi arayanlara
  • Lost, Esrarengiz Kasaba tadında bir dizi arayanlara

Over the Garden Wall (Bahçe duvarının ötesinde):
Güzel çizimleri ve sakin atmosferi ile içine çeken, kendini benimseten bir mini çizgi dizi. Konusu eve dönmeye çalışırken ormanda kaybolan abi-kardeşin ormanda yaşadıkları ve eve dönme çabası. Toplam 10 bölüm ve her bölüm 10 dk civarı hızlıca izlenilebilecek bir dizi.

Kimlere öneririm?

• Çerezlik ve güzel bir dizi arayanlara
  • Gizem türü severlere
  • Sakin bir dizi arayanlara

Gravity Falls (Esrarengiz Kasaba):
Bunu bilmeyen yoktur zaten ama yine de es geçmeyeyim bilmeyen varsa yazayım dedim. Scooby-Doo’dan sonra 2. favorimdir kendisi. Mabel Ve Dipper adlı ikiz kardeşlerin yaz için üçkağıtçı Stan amcalarının yanına gitmeleri ve akabinde kasabada yaşanan fantastik - gizemli olayları konu alır.

Kimlere öneririm?

• Gizem severlere
  • Fantastik türünü severlere
  • Eğlenceli bir dizi isteyenlere

Close Enough:
Regular Show’un insanlı halini düşünün. İşte bu dizi tam olarak o. Zaten çizimlerinden de anlayacağınız üzere yaratıcıları da aynı. İlk sezon daha yeni yayınlandı ancak çerezlik eğlenceli bir dizi. Çocuklarının büyümesi okul çağına gelmesi ile birikim yapması gerektiklerini fark eden bir ebeveynin bunun için evlerinin birer odasını boşanmış bir çifte kiraya vermesi ve onlarla birlikte yaşadıkları maceralar.

Kimlere öneririm?

• Regular Show sevenlere
  • Yemek yerken izlemelik bir şey arayanlara
  • Kafa dağıtmalık bir dizi isteyenlere

Harley Quinn:
Neden bizde izlenilmediğini bir türlü anlamadığım aşırı eğlenceli animasyon dizisi. Harley Quinn’in Joker’den ayrılışı ve kendine bir ekip tutarak diğer bütün kötülere kafa tutmaya çalışmasını işler dizi. Rick and Morty tadında bir dizi.
images (51)
Kimlere öneririm?

• Parodi tarzında her şey ile dalga geçebilen yapımları sevenlere
  • Dc sevenlere
  • Rick and Morty sevenlere
  • Süperkahraman yapımlarından bıkmış olup bunlarla dalga geçebilen bir yapım isteyenlere

Uyarı: +18 espriler ve oldukça kanlı dövüş sahneleri vardır ancak hepsi tadındadır abartı değildir. Yine de toz pembe bir dizi beklemeden izlemeye başlayınız.

Carmen Sandiego:
Carmen Sandiego adlı bir hırsızın dünyayı gezip başka hırsızlardan çalmasını izlerken bir yandan da geçmişini öğrenmeye çalışıyoruz. Her gittikleri yerde orası hakkında öğretici bilgiler verdikleri için diğerlerine kıyasla biraz daha çocuk dizisi olarak kaçsa da oldukça eğlenceli bir çırpıda kendini izlettiren bir dizi.

Kimlere öneririm?

• Coğrafyaya ilgisi olanlara
  • Çerezlik dizi arayanlara
  • Macera severlere
15 Beğeni

Broadchurch çok başarılı bulduğum İngiliz polisiye gizem dizisi. İngiltere kırsallarına gitmek isteyeceksiniz bu diziyi izledikten sonra. Happy Valley dizisi de var buna ek olarak söyleyebilirim aynı tür ve yine İngiliz dizisi.

3 Beğeni

Cuckoo, aşırı eğlenceli bir aile komedi dizisi. Netflix’te rastgele içerikleri incelerken görmesem varlığından haberim bile olmayacaktı. O derece hiçbir yerde görmedim yani. :sweat_smile: Aynı zamanda ikinci sezonunda Twilight serisinden tanıdığımız Taylor Lautner da kadroya dahil oluyor. :upside_down_face:

5 Beğeni

Bunu önermek hiç aklıma gelmemişti ama kesinlikle katılıyorum. Sanırım DC’nin kendi platformunda yayınlandığı için duyulmadı.
Çok keyifli bir dizi, kafa dağıtmak için birebir. Buradaki Harley Quinn’in de karakterine uygun olduğunu düşünüyorum ki bunun bu kadar hoşuma gitmesinde büyük bir etkisi var.

5 Beğeni

1.sezonunu izleyip 2.sezonuna ısınamayıp bırakmıştım diziyi. Kaç sezon oldu 1e göre daha mı iyi gitti dersiniz?

Yanlış hatırlamıyorsam beş sezon var, ben de henüz ikinci sezonu bitirmiş biri olarak ilk sezonun daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Sanki ilk sezon yapıldıktan sonra senaryo baştan sona değişmiş de bazı şeyler aslında planlandığı gibi gitmediği için değişiklikler yapılmış gibi geldi ama buna rağmen dizinin havasını ve enerjisini çok beğendim. :upside_down_face:

1 Beğeni

Blue Mountain State :joy:
Diziden sonra çekilmiş olan film’i ise çöp.

6 Beğeni

Stargate
Babylon 5
Bron/broen
In treatment

En sevdiğim dizilerin underrated olması garip geliyor bana

1 Beğeni

Dizi efsane. Thad Castle favorimdir. Filme de onun sayesinde katlandım. Çok efsane değil ama bir veda oldu işte.

2 Beğeni