Üstteki Üyenin Profil/Kapak Fotoğrafının Düşündürdükleri

Az önce @midousuji’nin bir konuda yazdığı şu mesajı gördüm:

Sonra aklıma geldi, eski forumda da bu tarz oyunları çok oynardık. Üstteki üyenin profil fotoğrafı ve hatta yeni forumumuz için kapak görseli de dahil olmak üzere düşündüklerini kaleme alır, böylece aramıza yeni katılmış ama profil ve kapak resmi bulunmayan arkadaşlar da bu kısımları görüp güncellemek ister diye düşündüm.

“Kapak Fotoğrafı ne ola ki?” diyenler için şöyle göstereyim, belki hala keşfedilmemiş olabilir:

Bir profil resminin üzerine tıkladığınızda çıkan görsel: // tık tık

Profile girdiğiniz zaman karşılaşacağınız görsel: // tık tık

Haydi bakalım, başlayalım :krs:

8 Beğeni

Tabii ki şu zamana kadar yazılmış en iyi kitaplardan, en iyi filmlerden ve saçma gelebilir ama en iyi dublaj işinden bildiğimiz, sevdiğimiz Legolas karakteri geliyor aklıma. Tekrar tekrar okunması, izlenmesi, araştırılması insana yepyeni şeyler katan dünyalar geliyor. Ama baktığım anda spesifik olarak ilk şu replik zihnimde yankılandı: “Kızıl bir güneş doğuyor, dün gece kan dökülmüş.”

Profil arka planınız ise Kayıp Rıhtım’a ilk girdiğim sıralar Aylık Öykü Seçkisi’nde okuduğum bir öyküyü hatırlattı. Kızılderili konusunda Toğrul Sultanzade’nin öyküsü.

Sevdiğim bir yazardı, acaba artık niye buraya yazmıyor diye düşündürdü şimdi. :sweat_smile:

2 Beğeni

Dijital etiketlere yapıştırıldık. İnternet personamız kendi benliğimizden önce geliyor artık. Kasvetli bir geleceğe doğru emin adımlarla marş marş…

2 Beğeni

Foruma üye olduğum son üç gündür gözümü kapattığımda bu fotoğraf beliriyor. Çok farklı şeyler çağrıştırıyor ama daha çok çocukken gece uyumadan önce düşündüğüm şeyleri anımsatıyor.

2 Beğeni

Küçültülmüş haliyle Louis Wain’in resimlerini andırıyor epey, tamam soluk renkler hakim ama psikedelik bir çağrışım yapıyor.

1 Beğeni

“Her şey başladığı yere döner,” sözü tam bu profil fotoğrafı için.

2 Beğeni

Elf gözlerin neler görüyor Legolas? Nereye bakıyorsun böyle?

1 Beğeni

Kratos sakin misin ? Öfken bitti mi? :grinning:

3 Beğeni

Profil fotoğrafı aklıma bunu getiriyor. :smiley:

10 Beğeni

8bit, cyberpunk bir şehir kesiti, fütüristik gözlükleri ile bir şeylerden çokça etkilenen tanıdık bir adam.
Hmmmmm…
İzlediğim, okuduğum, yazdığım onlarca bilimkurgu hikâyesi, synthwave ve ucuz sitcomlar geliyor aklıma. :sweat_smile:

3 Beğeni

Buna baktığımda ilk aklıma gelen bu:

(Uzaktan yani bunu çağrıştırdı… :sweat_smile: )

6 Beğeni

Benim aklıma bjd dolls geliyor. Avatardaki onlardan olsa gerek. :smile:

4 Beğeni

Blyhte Dolls imiş. Ben de sen dedikten sonra baktım. :joy:

Unutma düzenlemesi: Senin resminin bana çağrıştırdığı şey nedense masallar…

Neredeyse birebir şapkasından saçına kadar şöyle bir resmim var. :ghost:

6 Beğeni

Abla, evet abla. Foruma dahil olduğum ilk günlerde sadece yorumları okudum ve birkaç profil analizi yaptım. Cevap veren- yardımcı olmaya çalışan bir izlenim bıraktı bende (evet diğer arkadaşlarda yardımcı oluyor ama Agape Abla yumuşak cümleleriyle vurguluyor) Çoğu kişi profil fotoğrafını sık değiştirirken o hiç değiştirmedi bunun da etkisi var muhakkak :blush: Mesela @AeroKnight-sama forumun asi çocuğu, @Husey eli uzun, değişik değişik kitaplara ulaşabilen pazarlama müdürü (sürekli verdiği linkler ile gündem yaratıyor), @mit arada gelip uyarı yapıp bilgi veren, ülke için umudunu yitirmeyen, karamsar düşünenlere yeter beh diyen biri (abim benim :kissing_heart:) @magicalbronze forumdan önce ekşisözlük’ten tanıdığım biri, @Ufuk ve @alper genel olarak girdiğim çoğu başlıkta birbirleriyle konuşan abilerimiz, @Firtinakiran forum dışında en fazla etkileşim kurduğum kişi tabiki farkında değil :joy: en son instagram’da verdiği gaz sebebiyle “hayatımdandan şekeri çıkarıyorum uleyn” deyip 3 gün boyunca Frank Gallagher gibi ayyaş ayyaş dolaştım (bi’ kaç kere şeker tükettim abla affet :sweat_smile:) @Kandra arada bir foruma gelip, gövde gösterisi yapıp gidiyor kütüphanesi efsane olan abimiz. Veee @Bay_Karamsar abi diğer arkadaşları uyar bence, defter benim olacak. Umutlanmasınlar

Uykum bölününce böyle bir işsizlik örneği gösterdim işte :joy: Heh ne diyordum? Agape evet Abladır, profilini gördüğüm zaman “you can do it” mottosunu gözümde canlandıran biri…

16 Beğeni

Bu fotoğraf beni çocukluğuma götürüyor. Tek derdimizin çizgi filmlere yetişmek olduğu zamanlara. Güzel zamanları hatırlatıyor yani. Sabah sabah depresif bir yorum oldu ama idare edin. :joy:

6 Beğeni

Kurabiye canavarından dolayı Susam Sokağı, Prizmadan dolayı da Dark Side of the Moon albümü. Kaliteli müzik ve susam sokağını da birleştirince:

5 Beğeni

En çok hoşuma giden profil resimlerinden birisi oldu. Bakınca yüzümde bir tebessüm beliriyor. Sırttaki o yastık, uzanan ayaklar ve tabi ki hınzır bardak. Okuduğu kitabın da bilimkurgu ile alakasız bir kitap olduğunu hayal ettim. Mesela Yaşar Kemal’den Ağrıdağı Efsanesi :blush:

3 Beğeni

Profil fotoğrafı bana ilk bakışta örümcek gibi geldi, kapak fotoğrafına bakınca ise örümceğin ağları. Belki böyle değil ama ilk bakışta hissettirdiği bu oldu.

3 Beğeni

İlk başlarda profil resmine bakınca fantastik eserlerdeki bilge büyücüler aklıma geliyordu. Lakin küçük bir araştırma yapınca resmin, Georg von Rosen’in çizdiği Odin olduğunu öğrendim.

Not: Sanırım sana da benim gibi zorla Trivia Üyesi rozeti taşıttırıyorlar. Biz de Tayfa rozetini taşımak istiyoruz.

3 Beğeni

Direk Edgar Allan Poe abimiz geldi aklıma. :grin:

2 Beğeni