Uzaylılara karşı bizi kim temsil etmeli?

18000 alem ifadesi için çok sahih hadis yok, zaten kuranda da öyle bir ayet bulunmaz.

2 Beğeni

Yapay Zeka derken Nanoteknolojiyi unutturdular bize. Uzaylılarla iletişim kurabileceğimiz en yakın zaman Yapay Zekanın ve Nanoteknolojinin yükselerek ortaklık oluşturduğu bir zaman olacaktır.

Burda anlatmak istediğim sahih hadisin olması ya da olmaması değil kuran’da dünya dışı yaşama dair anlam çıkartılabilecek ayetlerde var benim demek istediğim dinlerin bir şekilde pek zarar görmeyeceği.

Kuran’ı Kerim’i okudunuz mu? Okuduysanız kimin mealinden?

Madem ki konuyu dinî yönden de tartışmaya başladık. Önerilen kişiler arasına Diyanet İşleri Başkanını da ekleyelim. Herhâlde ilk tanışmada kendilerini İslam’a davet eder.

2 Beğeni
2 Beğeni

Cübbelinin anlayışına kalırsak o zaten bizi uyarmıştı Mars’ta su olmadığını. Boşa gitti o paralar.

1-Nahl suresi 49.ayeti meali;“Göklerde ve yerde bulunan canlılar ve melekler büyüklük taslamadan Allah’a secde ederler” (boyun eğerler).örneğin bu ayette göklerde kelamını dünya dışı varlıklara yoranlar var.
2-Mealini arada sırada okumaya çalışıyorum

1 Beğeni

O an ki duruma göre yorum yapılırsa doğru ama ben kuşlar olarak düşünebilirim bu canlıları.

Şuan bende kuşlar olarak düşünebilirim ona sözüm yok ama gerçekte bir karşılaşma dinin haklı görülmsine yetecektir.

Kuran ve bilim arasında bağlantı kurulmaya çalışıldığını gördüğümde hep aklıma şu ayet geliyor.

Kehf suresi 86. ayet : Nihayet güneşin battığı yere vardığı zaman, güneşi, kara bir balçıkta batıyor buldu. Bir de bunun yanında bir kavim buldu. Biz ona dedik ki: “Ey Zülkarneyn! Onları ya cezalandırırsın veya onların hakkında iyi davranırsın.”

4 Beğeni

Kara deliğe çekilmekte olan bir güneşin yanında uzaylı bir ırka denk gelmişler olarak yorumlanabilir mesala :confused:

4 Beğeni

Ben başka şeye yorabilirdim, forumdaki arkadaşlar da başka şeylere yorabilir. Çok açık uçlu ve benim bildiğim Kuran ayetlere göre değil daha uzun haline ne denirdi? Bilmiyorum ama cüz olabilir artık her neyse onun içinde yorumlanır ve ayrıca en son geneline göre yorumlanırdı.

Bu arada okumanıza sevindim. Okumadan ahkam kesenler var bir de. Gerçi ülkede %90’ın okumadan inandığını düşünüyorum.

Sevindim olacaktı galiba.

Yanlış yazmışım Allah yazdırdı galiba :d

%90’lık kesimin okumadığını düşündüğünü söylüyosun benimde kastettiğim bu yorumlanabilirdi diyorsun yorumlanır diyemiyosun kesin bir şey sòylenemiyor okumayan kesim zaten tamamen söylenenlere göre hareket ediyolar bu kesimi yönlendirmek için zaten yeterli

Bende tam neden böyle dedi acaba diye soracaktım :grinning::grinning:

Dünya’da “Mutlak Doğru” mu var ki, kesinlik belirten bir ifade sunayım size. Bir şeyin kesinlikle olduğunu savunan insanları fazla sevmem ve okumam hatta nefret ederim. Beni dinden soğutan en büyük etken de buydu.

Kesilikten kastım 15-20 mesaj önce bahsttiğimiz çıkarımda bulunulup bulunulamaması.

Haklısınız, hiç bu açıdan bakmamıştım. Küçük bir gaflete düşmüşüm belli ki. Hatalı ayet yoktur, yeterince iyi yorumlanmamış ayet vardır ne de olsa :smiley:

2 Beğeni