Video Oyun Dünyası


(Cem) #1

AAA, bağımsız, yeni çıkan/çıkacak oyunlar, güncellemeler, dlc’ler, konsol/pc her türlü oyun platformları, firmalar, geliştiriciler, kısacası oyun dünyasını ilgilendiren her türlü haberi burada paylaşalım ve tartışalım.


(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #2

Bu başlığa en çok sevinenlerin başında geliyorum :kalp:


(Barışcan Bozkurt) #4

Bu oyundan hiç beklentim yok. Çok düşük bütçeli gibi duruyor. 1 ve 2’yi zamanında keyifle oynamıştım, yer yer sıkıldığım kısımlar olsada. Ama bunda grafiklerde bir tutarsızlık, animasyonlarda sıkıntılar ve hikâyeye dair bir şey görmediğimizden oyun patlayacak gibi geliyor.


(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #5

PoE hakkında düşünceleriniz neler? Aramızda oynayan var mı, merak ettim.:smiley: 2. nin tanıtımı bile heyecanlandırdı beni :smiley:


(Ronin47) #7

Bence an itibariyle piyasaya düşmüş en iyi oyun Kingdom Come : Deliverance. Şaka maka 2 senedir bekliyorum oyunu. Ama bazı optimizasyon sorunları varmış, o yüzden azıcık patchlesinler diye bekliyorum. Tabi bu ay kredi kartından yeterince oyun harcaması yaptığım gerçeği de var…


(Cem) #8

http://oyungezer.com.tr/haber/52459-steam-e-kdv-geldi

Mesela Cuphead daha önce 31 liraydı, hâlâ öyle. Ki bu da daha önce yapılan “Vergiyi tüketici ödemeyecek” açıklamasıyla uyumlu bir durum.

Şimdilik durum böyle, ancak ileride belli olmaz etkileri.

Ekleme:


(Cem) #9

Shadow of the Tomb Raider’dan kısa bir trailer geldi.


(Metal Storm) #10

Uzun zamandır bekliyordum bu oyunu gerçi bir türlü alıp 1 -2 yi oynaya adım çok pahalı.


(Ahmet Hakan) #11

İndirimde yakalarsan ikisi de gayet uygun. En azından birinci oyunun 10 lira civarına kadar düştüğünü hatırlıyorum.


(Metal Storm) #12

Yapma be ve tüh kaçırdım


(Ahmet Hakan) #13

İki üç aya yaz indirimlerinde tekrar düşer o fiyatlara.


(görkem) #14

1 senedir bilgisayarımda Rise of the Tomb Raider yüklü . Bir ara oynarım bir ara oynarım diye diye yenisi ile karşılaştım şimdi.


(Metal Storm) #15

Hayırlı uğurlu olsun.


(Metal Storm) #16

Fallout 76 çıkıyormuş .Oyunun mobil oyun’mu yoksa video oyun’mu olacağı bilinmiyor.


(Ekşili Pilav) #17

Online & multiplayer & hayatta kalma olacağı dedikodusu dönüyor, içerden insanların dedikodusuymuş. Ben demedim IGN diyor, onlar da Kotaku’dan görmüş.

Trailer’da “Kavga sona erip, nükleer atıklar(fallout) geçtiğinde yeniden inşa edeceksiniz.” demesinden “Reclamation Day” kutlaması göeünümünden ve yine “Vault 76 geleceğimizdir.” demesinden yola çıkarak şahsi fikrim online çok oyunculu & hayatta kalma & inşa olacağı yönünde. :smile:


(Yakışıklı) #18

Oyun piyasasının gittiği yöne ve bir önceki oyuna bakarsak çok mantıklı. Epey tepki almıştı Fallout 4, içindeki crafting ve inşa işlevlerinden ötürü. Bir yanda BR türünün kısır dominasyonu, öbür yanda mantar gibi türeyen survival oyunlar; ikisini birleştirip özgün bir şey çıkartabilirler belki ortaya.


(M. Ihsan Tatari) #19

Bethesda koskoca Fallout ismini nerelere düşürdü, mahvetti güzelim RYO efsanesini. Sadece adı kaldı, yastayım… :frowning:


(Ekşili Pilav) #20

Battletroyale tarzı bir şey olmaz umarım ya. Moba, shooter ve battleroyale tarzı online oyunlara hiç bulaşamayan bir insan olarak üzülürüm. Rust gibi, DayZ gibi olacak demişler aaıl dedikoduyu çıkaranlar.

Bu arada Assassin’s Creed sızmış derken resmen açıklamışlar, işe giderken serviste hypelandım ehere


(Metal Storm) #21

Evet o dedikoduyu ben de gördüm .Bilgiyi veren kişi daha önce fallout un senaryosunu sızdıran kişiymiş.


(Metal Storm) #22