Video Oyun Dünyası

Orijinal Fallout ekibi de bir Online oyun yapmak istiyordu. O proje öyle ya da böyle hayat buldu olarak göreceğim bu oyunu. Battle Royale olmaz umarım.

1 Beğeni

AC, BF, COD gibi oyunlara heyecanlanmayı pek anlayamıyorum. Her şekilde çıkacaklar zaten. Ama bu E3 öncesi de en çok konuşulan onlar. Nerede Devil May Cry 5? Yeni Splinter Cell oyunu? From Software o kadar aradan sonra yeni bir Tenshu mu duyuracak? Yoksa Blodboorne 2 mi? Death Stranding’in oynanışı nasıl? Shenmue 3’e ne oldu?

Bu bilinmezler bence E3’ü asıl heyecanlı kılan şeyler.

Yapmazlar bence.

1 Beğeni

Bu forumun oyun işleri bakanı olduğunu düşündüğüm @DigitalMilitia ve forum daki tüm oyun severlere

Sizi en cok teaser etkiledi ?en çok hangi oyunu bekliyorsunuz ?

Cyberpunk 2077 - Official World Premiere Trailer | E3 2018 - YouTube

1 Beğeni

En heyecanla beklediğim oyun çıkmamış

Ayrîca buda var. EA beni şaşırt lütfennnnn

1 Beğeni

Büyük bir hayal kırıklığı. Ben yıllardır bunu beklemedim.

1 Beğeni

Cyberpunk 2077’nin videosunu beğendim. Eskisine nazaran daha renkli olduğu için eleştirenler olmuş ama ben buna katılmadım. Cyberpunk demek ilk bakışta cıvıl cıvıl neon ışıkları ve teknolojik oyuncaklar görmek ama kazdıkça şehrin karanlık yüzüyle karşılaşmak demek zaten :slight_smile: Bunda da öyle olacağına eminim.

Devil May Cry 5 benim için de hayal kırıklığı oldu. Nero’nun DmC’den fırlamış, ergen tipli yeni modellemesini hiç sevmedim :expressionless: İblis elinin yerini biyonik bir kol alması itici geldi bana. Yanında durmadan konuşup duran ablaya da acayip uyuz oldum. Lady’nin karizmasının yanına bile yaklaşamıyor. Dante’nin yaşlı ve sakallı hâli de çok çirkin olmuş. Gaza getiren metal müziklerden de eser yok. DmC’nin atmosferini eski oyunlarla harmanlamaya çalışmışlar gibi bir izlenime kapıldım. Hideki Kamiya buna nasıl razı oldu anlamış değilim :confused:

Fallout 76 ise serinin hayranlarına bir hakaret gibi. Bildiğin Rust, Ark vs formülünü alıp Fallout’a uyarlamışlar. Seri her yeni oyununda içi boş bir shooter’a dönüşmeye ve RYO öğelerini kaybetmeye devam ediyor.

Bethesda konferansında beni mutlu eden tek şey yeni DOOM oldu. TES VI duyurusu zaten 3 sene önce de yapılmıştı.

4 Beğeni

Metro Exodus oynanış videosu
Not: Yapımcıları Exodus’un ilk iki oyunun toplam oynanış süresinden daha uzun süreceğini söylüyormuş.

RE2 oynanış videosu

2 Beğeni

Nintendo Switch’in resmi çıkış fiyatının 2400TL, oyunların ise 330-380TL olarak belirlendiği söyleniyor. Nintendo marketinde oyunların neredeyse indirime girmediğinin de altını çizerim. 300$ veya bazı yerlerde 320€ gibi fiyattan satılan bu cihazın nasıl bu kadar yüksek fiyatla çıkış yapacağını anlamış değilim.

2 Beğeni

Cyberpunk 2077 oynanış videosu geldi.

3 Beğeni

Bu sene içinde çıkacak oyunlar arasında en heyecanla beklediğiniz oyunlar nelerdir?

2 Beğeni

PlayStation kısmı çok daha heyecan verici duruyor. PC tarafında AAA oyunlar için konuşursak, yakın zamanda çıkacak Assassin’s Creed: Odyssey ve Shadow of the Tomb Raider.

2 Beğeni

Konsolum olmadığı için PS tarafına cama ekmek banan Kemal Sunal gibi bakıyorum. PC tarafındaysa daha çok RYO ve macera türünde oyunlar var beklediğim. Bazıları 2019.

• Darksiders 3
  • Resident Evil 2 Remake
  • Desperados 3
  • Call Of Cthulhu
  • The Sinking City
  • Bard’s Tale IV
  • Pathfinder: Kingmaker
  • Tsioque
4 Beğeni

Darksider 3 hayal kırıklığı yaratacığına nerdeyse eminim. Fiyat olarakta steam de 209 TL olması ayrı güzel!

2 Beğeni

Fiyatlar konusuna hiç girmeyelim :frowning: Bölgesel fiyatlandırma yapıyoruz deyip oyunu bu fiyattan satmaları gerçekten de anlaşılmaz bir tutum. Oysa diğer yerlerde 30-40 dolar aralığında değişiyor. Gerçi dövizin şu içler acısı durumu söz konusuyken 400 liraya satmadıklarına dua etmek gerek…

2 Beğeni

Yapımcı Mimimi’ye güveniyorum; Shadow Tactics: Blades of the Shogun’da harika iş çıkarmışlardı. O oyunda, tek “Keşke!” diyip, “Amaan! Oyun ne diye zorlaşsın?!” diye boş verdiğim şey; bölüm, hararetli çatışmaların yaşandığı cephede bile geçse, dikkat çekmesi için rakunu kullanabilmemizdi; o biraz bölümün atmosferini baltalıyordu, ama kullanmadan edemedim. Ne yapalım, askerler de kanmayaydı. Hoş Desperados 1’de de eşkiya kampındaki eşkiyalar sorgusuz sualsiz Kate ablamızca kandırılabiliyordu; sizden başka yok ki o dağ başında, insan kuşkulanır biraz!

4 Beğeni

Shadow Tactics oyunu benim için tam bir şaheserdi. Oyunu yavaş yavaş bitirmek için kendimi zorladım, her gün bir bölüm bitirdikten sonra engel oldum. Oyundaki disguise taktikleri, karakterlerin japonca seslendirmeleri, karakter gelişimleri, diyaloglar, her şeyiyle muazzamdı.

Desperados’da da ağır Amerikan aksanı daha şimdiden gönlümü kazandı. Oyunu dört gözle bekliyorum.

6 Beğeni

Flood için kusura bakmayın. Hani olmaz ya belki aranızda Undertale oyununu oynamayan vardır. 9 liraya düşmüş. Bu güzelliği kaçırmayın.

6 Beğeni

Muazzam bir oyun ya Undertale. Düşündükçe ürperiyorum resmen. Sanat eseri böyle bir şey olsa gerek.

5 Beğeni

Oyunda o kadar fazla ‘‘Acaba şöyle yapsam bana ne der?’’, ‘‘böyle söylesem ne tepki verir?’’, ‘‘Ya diğer diyaloğu seçseydim nolcaktı?’’ diye oyunu geri alıp baştan oynadım ki bir ara ben bu oyunu hiç bir zaman bitiremeyeceğim sandım. Hikaye, müzik, karakterler, oynanış, diyaloglar, hikaye… Her şey ya. Olması gereken her şey.

4 Beğeni

Ubisoft, EA, Activison gibi firmaların fiyatları her zaman yüksekti. Ancak bu firmalar berbat oyunlar çıkardığı için hiç bir zaman bir eksiklik hissetmiyordum. Ama şimdi indie ve bazı AA firmaların oyun fiyatları steam de yükseldiğinde baya hissedecem sanırım. Buna göre planlama yapmak gerekiyor.

Artık oyunları çıktıktan bir iki yıl sonra oynamak, kesinlikle oyunları indirim dışında (min %40-50) almamak ve artık nefsimize hakim olup sadece oynayacağımız oyunları almak :slight_smile:

4 Beğeni