Video Oyun Dünyası

PS, exclusive oyun olayında inanılmaz başarılı. God of War, Gears of War, Ghost of Tsushima, Gundam Versus, Horizon Zero Dawn. Yani demem şu ki, exclusive olayı için Xbox almam ama PS hep bi içimi gıcıklıyor :sweat_smile:

Birde PS 5 Türkiye’de ne kadar olacak bilen var mı ?

Ama Gears of War Xboxa ait exclusive. :slight_smile: Ama dediklerinde haklısın o ayrı.

Karışmış araya, demek Xbox’ın da sağlam exclusiveleri varmış :sweat_smile:

1 Beğeni

Yakında Exclusive oyunları kalmayacak gibi görünüyor. Sony yavaş yavaş yokluyor piyasayı.

Tahminimce en az 4000 liraya görürüz. 500 dolar olarak sürülecekmiş piyasaya. Güncel kura göre tahmin ediyorum tabii ki, eğer Steam gibi lirayı 2.5 gibi bir şeyden hesaplıyorlarsa bilemem. Bunu geçtim, Store yeterince pahalı bana göre.

Horizon: Zero Dawn efsane oyundu, oynadım. Devam oyunu üzerinde çalışılıyormuş.

Yurtdışı fiyatı 500 dolar olacaksa, 4k kdv ve gümrük vergisi hariç kısmı tutar sadece. Steam’in oyunlarda yaptığı güzelliği, Sony’de oyunlarda yapabilir sadece. Yoksa paralel ithalattan zarar eder :sweat_smile:

1 Beğeni

Ufak bir düzeltme yapasım geldi:
PS, exclusive konusunda konsol çıktıktan 3 yıl sonra baya iyileşti…

Çıktığı zaman ps4, çıktıktan bir kaç ay sonra xb1 almış biri olarak önceki konsolum ps3 olmasına rağmen bozuk para gibi harcadıkları muhteşem seriler yüzünden soğumuştum ps4ten… Ne shadowfall’da eski killzoneların tadı, ne de second son’da Cole McGrath’ın müthiş hikayesi vardı… Varsa yoksa teknoloji demoları çıktı… Ha bir de ps3te bitirdiğim oyunların remasterları çıktı çokça…
Xbox tarafında pc ile ortak olsa da titanfall, deadrising vs derken bir şeyler vardı(ryse övecek değilim, baya kötüydü o)… en azından klasik serileri harcamadılar böyle…
Ayrıca yarış oyunlarını çok seven biri olarak gelmek bilmeyen gran turismo meselesine girmeyeceğim… Forza serisi bir motorsport, bir horizon olmak üzere bu sene hariç her sene oyun çıkarttı… Yani bu jenerasyon olduğu gibi olacaksa ps5, 3-4 yıl sonra alınır… Bu süreçte xbox alır mıyım onu da bilmiyorum(şuan zaten 2 xb1(destiny gibi multiplayer oyunlar için s ve x), bir de ps4pro var)

1 Beğeni

1 mayıstan itibaren
PS plus
12 aylık 239.99 tl
3 aylık 99.99 tl
1 aylık 39.99 tl
olacakmış
sağolsunlar ps5 10bin lira olsun
çıkacak oyunlar 700 tlden aşağı olmasın.

ah ben bu piyasanın diyorum başkada bir şey diyemiyorum.

Ben ps5 defterini kapattım şu an :slight_smile:. Ülkemize gelmese de olur, arada 10 kat fark edecek desek o parayi tek seferde çıkarıp verecek, üstüne oyunlara 1000 liraya çıkabilecek fiyatlar ödeyecek kişiler oldukça az. Delilik.

1 Beğeni

Baldur’s Gate 3 mü Divinity Original Sin 3 mü belli değil. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım.

Horizon Zero Dawn, bu yaz Steam’e geliyormuş.

https://store.steampowered.com/app/1151640/Horizon_Zero_Dawn_Complete_Edition/

1 Beğeni

Mevcut jenerasyonun en iyi oyunudur benim için. Her oyuncuya tavsiye ederim, özellikle hikayesi için…

1 Beğeni

COD MW 2 battle royal modunu indirmeye başladım, 80 küsür GB, 2 güne anca iner.

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Seriyi tekrar oynamak istediğim için BioShock serisini indirimden yararlanarak almıştım (Daha öncesinde başka hesaptan paylaşım yaparak oynamıştım). Oyunu indirdim, fakat oyun açılmıyor. Daha da detaylandırayım;

1. Oyna butonuna bastım.
  2. “Çalışıyor” geldi.

3- Oyun açılmadı, tekrardan “Oyna” butonu belirdi.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :slight_smile:
    (Umarım derdimi anlatabilmişimdir :smiley:)

Görev yöneticisinden ya da sağ alttan steam komple kapatıp tekrar açmayı dene, olmazsa oyunun kütüphaneden ayar menüsüne gidip dosya bütünlüğünü doğrula yaptırıp tekrar dene, daha da olmazsa netten araştırma yapman lazım pek çok sebebi olabilir.

1 Beğeni

Dosya bütünlüğünü doğruladım gene olmadı. Bir de dediğiniz gibi tamamen kapatıp deneyeyim. Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Yakında Heavy Rain başlayacağım. Çok övdüler ben de dayanamadım.

1 Beğeni

Eski olduğu için uyumlulukla ya da net framework gibi yan uygulamaların güncel olmamasından da olabilir.

1 Beğeni

Çoğu şeyi denedim, fakat olmadı. Galiba silip tekrar indireceğim :smiley:

1 Beğeni

Bir seferinde bana da olmuştu. Steam’i kapatıp bilgisayarı baştan başlatınca düzelmişti.

1 Beğeni