Yapay Zekâ Desteğiyle Benzersiz Çizimler Hazırlayın!

Bu hafta sosyal medyayı en çok meşgul eden konulardan birini neden FORUM’a da taşımayalım dedim :krs:

Midjourney diye bir site var, şu anda beta aşamasında olan bir yapay zekâ destekli çizim uygulaması. Kısaca Discord hesabınızdan kayıt oluyorsunuz. Sizi bir kanala yönlendiriyor. Ardından verilen komutlarla birkaç kelime yazıyorsunuz ve bam! Daha önce hiçbir yerde görmediğiniz benzersiz çizimler karşınıza çıkıyor. :art:

Üstelik bunları dört farklı şekilde yapıyor, hangisini beğendiyseniz onun üzerinden gidebiliyor ya da beğendiğiniz çizimin yüksek çözünürlüklü halini talep ederek kendi hesabınıza kaydedebiliyorsunuz.

Size başta 20 tane görsel hazırlama hakkını ücretsiz veren site, ardından 200 görsel için ayda 10 dolarlık bir ücret talep ediyor. Yine de en azından yapay zekânın nasıl çalıştığını anlamak için denemeniz adına verilen sayı başta yeterli gibi duruyor. Zaman bulamadığım için çok basit Kayıp Rıhtım yazdım ve çıkan sonucu yukarıya ekledim. Hazırladığı diğer versiyonlar da şöyle:

Birinci Versiyon

İkinci Versiyon

Toplu Bakış

Sizler de deneyin, ortaya ne gibi çizimler çıkacak merak ediyorum :ok_hand:

Siteye ulaşmak için: midjourney.com

15 Beğeni

O zaman ilk paylaşım da benden gelsin. Aslında konuyu ben açmayı düşünüyordum ama böylesi daha iyi olmuş.

Yukardan aşağı;
Stargate
Malazan
Matrix ve Lotr karışımı
Elbette Asimov
Son olarak da Samurai Jack

20 Beğeni

Özellikle şarkı sözlerini kullanarak yapılan versiyonlarına bayılıyorum. Çok eğlenceli kullanması. Bir tane daha var böyle uygulama ama uzuuunca bir bekleme listesine sokuyor. Bulursam adını editlerim.

Edit: DALL·E now available in beta

Benimkiler aşırı garip kabuslarınızda görebileceğiniz tarzda şeyler oldu biraz

5 Beğeni

Ben de bir şeyler deneyeyim dedim. :sweat_smile:

12 Beğeni

Sol üstteki Tilki fotoğrafı çok güzel.

1 Beğeni

/imagine yazıp bir şey yazıp gönderdikten sonra 4 tane resim geliyor sonra birini seçip detaylandırabiliyorsunuz, mesela U2’ye tıklıyorsunuz 2. resim detaylı geliyor.

Discord kullanmayı bilmiyorum mesajlar film şeridi gibi akıyordu tarayıcının sayfada bul özelliğini kullanıp nickimi aratarak yaptırdığım resimleri buldum. Bunun pratik yolunu bilen paylaşırsa sevinirim.

10 Beğeni

Asiimov, space ve horror kelimelerini kullanarak oluşturdum. :laughing: Ortaya minimalist bir şeyler çıktı.

10 Beğeni

Lovecraft’ ı es geçmeyin. Cthulhu vb. :smiley:

2 Beğeni

12 Beğeni
                            F E N E R B A H Ç E 

7 Beğeni

Verdiğim komutlardan bunu çizdi.

8 Beğeni

Eğlenceliymiş ama deneme sürümüne takıldım :((

Özet

10 Beğeni

Midjourney kadar iyi değil ama ücretsiz olarak bu siteyi de kullabilirsiniz.

2 Beğeni

Çok sevdim resim yaptırmayı. 20 resim sınırı olmasa daha iyiymiş ya aslında. :sweat_smile:

11 Beğeni

www.midjourney.com adresine gidince kendi resimlerini görebiliyorsun. İstediğin resmin sağ altında yere tıklayınca açılan seçeneklerden discord içinde gösteri seçerseniz direkt discord’da o resmin olduğu yeri açar. Sonrasında upscale ya da variant tercihini yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Ben de 10 gündür arada uğraşıyorum. Bir girince kaptırıyorsun.
Finrod ile Sauron arasındaki düello :sweat_smile:
Tnuviel_Felagund_Finrod_Sauron_duel_ea4d2d49-c831-47ad-997d-6630bc92f2cf
Savaşkıran’dan Işıktını :sweat_smile:
Tnuviel_Lightsong_from_Warbreaker_48c88820-3af8-421b-815d-34967769e756
Melian ile Thingol
Tnuviel_Melian_and_Thingol_80cfa46d-cefe-4dbf-bd00-5feaf764b4ee
Luthien ile Huan Sauron’a karşı :sweat_smile:
Tnuviel_Tinuviel_Huan_Sauron_Sauron_begs_for_his_life_Tol-in-Ga_0bc996a7-b807-4b08-8ec5-cfeeebdadfba
Bu ilk denemelerimden sonra biraz araştırdım da iyi nasıl yapabilirim diye ve ayarlardan style seçeneğini yükselterek yapay zekayı daha serbest çalışması için ayarladım. Çoğunlukla yazdıklarımın çok dışına çıksa da güzel işler çıktı.
Finrod ile Sauron :slightly_smiling_face:

Luthien şarkı söyleyip dans ediyor.

Luthien ile Huan Sauran’a karşı.

Kaladin :rofl:

Işıktını :rofl:

Melian

Luthien

Matrim Cauthon :joy:

Rand Al’Thor

Elyas Machera

Moiraine

8 Beğeni

4 Beğeni

Dostlar herhangi bir ücret var mı yoksa ücretsiz de yapılabiliyor mu

Discord ile girince deneme sürümü olarak 20 civarında hak veriyor. Sonrasında devam etmek isteyenler için 10 dolara 200 hak ve 30 dolara sınırsız hak imkanı sağlanıyor.

1 Beğeni