Yayıneviniz Olsaydı Basacağınız Kitaplar Ne Olurdu?

Bana hitap etmiyor diyeceğim ama ilk kitabı da birkaç kere okuyacak kadar sevmiştim. En salt haliyle sunduğu kısmına katılıyorum, okuduğum diğer yazarlar bir şekilde dünyayı kendi hikayelerine göre büküyorlar. Drizzt okuyucuları kısmını anlayamadım ama açıkçası. :slight_smile:
Belki de yeniden şans vermek lazımdır.

Güzel düşünce ama olmuyor işte. :smiley:

1 Beğeni

Asimov’a yetmez ama başka yazarlara yapalım.
Tosunun çiftlik gibi yayınevi sitesi kursam acaba yatırım yapacak kimse bulabilir miyim ne dersiniz?
Para yatıranı hissedar yapacağım desem :grin:
Ya da okumak istediğiniz kitaba yatırım yapın :joy:

2 Beğeni

Dükkanın ismi Kanıt Yayınları olurdu ve sadece polisiye basardım. Cinairoman adresindeki bütün eski yayın evlerinden çıkmış bütün kitapları gözden geçirilmiş baskıları ve yeni kapakları ile yeniden basardım. Neredeyse bütün yazarların telifi bittiği için o konuda bir sıkıntım olmazdı ama bir tek Agatha’yı basamazdım. Onun haklarını alabileceğimi sanmıyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Şu an için 1951 yılına kadar ölenlerde geçerli bu dediğiniz.

Aranan ruh! yayınevleri duyun old school seviyoruz.

Sadece yerli yazarların yazdığı fantastik edebiyat türündeki kitapları basmak isterdim. Türe önemli yerli eserler katarak hem kendim mutlu olurdum hem yayınevinin prestiji artardı.

Ama yok tek amacım para kazanmak ise Wattpad yazarlarının kitaplarını basardım. Büyük ihtimalle belirli süre sonra kitap değil para basmaya devam ederdim.:grin:

1 Beğeni

Niye ikisini de yapıp hem para kazanıp hem mutlu etmeyesiniz ki.

Hayal kurmak bedava. İşe ciddi ciddi yapmaya başladığımızı düşünürsek diğer yayın evlerinin batırma riskini ortadan kaldırmak için ilk olarak kağıt fabrikası kurardım. Bunun içi yurt dışından ham madde getirmek yerine geniş bir arazi alır, orada ağaç yetiştirir ve oradan gelen ağaç ile kağıt üretirdim. Haliyle kağıt diğer yayın evlerine de lazım olacağı için batırmayı düşünmezlerdi herhalde. Kağıtı üretince de batmadan yan iş olarak kitap da yayınlayabilirdim herhalde diye düşünüyorum.

Wattpad kitaplarını basarsam yayınevinin prestiji olmaz. O yüzden ikisini birden basmam.

1 Beğeni

1951’den önce ölenlerin çoğunluk olduğu bir liste ile gidip daha sonra telifi olabilecek yazarlar ile devam ederiz artık. Hayal kurarken o detayı atlamışım. :slight_smile:

Yazarların bazılarına baktım. 1951’den sonra ölen çok yazar var. Telifleri olsa bile bu polisiye yayın evini param olsa kurardım bu arada. :slight_smile: @Fahrettin

1 Beğeni

Daha okunabilir wattyler ve iyi yerliler bir arada bulunmalı bence. Böylece onları da safımıza çekip o kısır döngüden kurtarabiliriz.
Hayal kurmak bedava nasıl olsa.

1 Beğeni

Merak edip baktım Ravenloft wizard of the coast’ınmış, dolayısıyla Hasbro’nun.
Bunun için hayali bile imkansız :unamused:

Magic the gathering, drizzt ve dragonlance wotc bünyesi yerine farklı yayıncılardan çıkabiliyor artık yeni bir gelişme. Bu işi kolaylaştırır mı?

Yayınevim olsa burda anket açıp oy alan kitapları da basardım.

1 Beğeni

Dresden Dosyaları. İlk beş cildin hazır çevirisi var, son okuma ve düzelti yapıp aynı anda orijinal kapakla basıp, son hız devam kitaplarının çevirisine devam ettirir, arka arkaya bastırırdım. Bu başlığa daha sonra tekrar uğrayacağım ama Dresden kanayan yaram olduğundan paylaşmadan geçemedim.

4 Beğeni

Dediğiniz mantıklı ama istemem. Wattpad Türkiye’deki popüler kitapların konularını okudum, Wattpad’e karşı büyük bir ön yargım oluştu. Bu yüzden en iyilerini bile istemem.

1 Beğeni

:two_hearts::heart::heart_eyes: Ben Amazon’a bakmıştım o zaman neden olmasın.

Orjinal kapaklarla basıldı zaten sanırım.

İlk 3 kitap öyle basıldı da, yarım bırakıldı sonuçta seri…

Yayınevine çok sorduk devamı için ama seriden bayağı zarar ettikleri için devam edemediklerini söylemişlerdi. Reklamı mı tam yapılamadı yoksa bizim okuyucu kitlesi mi beğenmedi bilmiyorum. Yazık olan serilerden biri oldu bu da sonuçta.

Unutulmuş Diyarlar kitaplarını kronolojik sırayla yayınlamak isterdim.

2 Beğeni