Yazım Gereçleriniz

Platinum 3776 Century ailesinin tek istisna(o da 18K altın uç) hariç hepsi 14K altın uç ile piyasaya sürülüyor. Ancak ürün ailesinin bazı modellerinde rodyum kaplama 14K altın uç kullanılıyor. Belki bu nedenle sizi yanıltmış olabilir.

2 Beğeni

Yazarken yağ gibi kayan bir beyaz mürekkepli kalem arıyorum. Önerilerinizi beklerim efenim, iyi geceler.

4 Beğeni

Ben direkt ilanın kendisinde çelik uç diye tanıtıldı o yüzden sordum.Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim.

1 Beğeni

Oldukça güzel bir renk, kullandığınız 3776 century sanırım B uç. Bu uç kalınlığıda mürekkep rengini gayet güzel vurgulamış. Uç B değil aksine M ise sanırım ideal mürekkep/Kalem eşleşmesini yakalamışsınız. Her halükarda güzel gözüküyor.

1 Beğeni

Medium uç hocam. Pilot İro ve 3776 çoğu zaman çok uyuyor bana göre.

1 Beğeni

En zor renkler:)

Düzinelerce güzel mor mürekkep var ve hayat çok kısa…

3 Beğeni

Yeni kalemim Tropen 1000.Çok memnunum.Oblik uç ilk kez kullanıyorum.Neden daha çok tercih edildiğini anlamaya başladım sanırım.

3 Beğeni

Ben de görsel atayım canım çekti. Mor demeye bin şahit ister :slight_smile:

3 Beğeni

Tarafınızı seçmeden mor renk mürekkep seçilmiyor maalesef :slightly_smiling_face: Kırmızı tonlara doğru mu kayacaksınız yoksa mavi tonlara mı yakınsayacaksınız. “Düzinelerce güzel mor mürekkep var ve hayat çok kısa…” diye hayıflanmam hep bu yüzden. Ancak sizin kullandığınız moru hiç tahmin edemedim. Temmuz ayında kullandığınız mavide tahmin yürütebildim de bu sefer mor renkte olmadı:)

2 Beğeni

Yukarıda bahsettiğim Sailor Shigure. Miruai diye yanlış hatırladım o yeşildi.

1 Beğeni

7 Beğeni

Yuvarlak uç topundan oblik uca geçişte belirli bir alışma süresi oluyor mu? Bir de oblik uç ile yazarken yazınızda ne gibi farklar gözlemlediniz?

2 Beğeni

Hocam sorunuz çok güzeldi teşekkür ederim.Düşünmemi sağladı.Tutuş şeklimden dolayı bazen ince uçlarda sıkıntı yaşıyordum.Sayfanın sonlarına doğru oluşuyordu bu sıkıntılar.Solak olmamdan kaynaklı diye düşünüyordum ama ince uçtanda kaynaklanabiliyormuş.El yazımı daha rahat ve güzel yazıyorum.Ki ben ince uçlarda daha rahat yazımın üzerinde etki sahibi olurum diye düşünürken aslında oblik uçtada bunu başarabileceğimi anladım;ancak şunu belirtmem lazım ikinci el aldığım için içinde mürekkep ile geldi ve mürekkeple çok iyi anlaştığımı düşünmüyorum.Bitirdiğim taktirde kendim bir mürekkep daha koyup bu sorunuzu bir kere daha cevaplamak isterim.

2 Beğeni

İlla büyük paralar vermeye gerek yok. Parker Quink Washable Blue, sıradan bir ajanda kağıdında gayet konforlu.

3 Beğeni

Twsbi eco Rose gold M dolmakalem, Monteverde Tanzanite mürekkep.

Kağıt Fabio Ricci

8 Beğeni

Twsbi’nin parçalarının kırılma olayını yaşadınız mı? Ya da her Twsbi’de oluyor mu?

2 Beğeni

Bende henüz bir sıkıntı olmadı.

1 Beğeni

Tozlu bir mor renk, j.herbin poussière de lune ve kestane rengi j.herbin cafe des iles…

10 Beğeni

Tatilden enstantaneler :relaxed:

Üşüdük be.

8 Beğeni

Hoş bir her renk mürekkep :stuck_out_tongue:

Yeşil, mavi, pembe, eflatun, mor, gri.

4 Beğeni