Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Geçen bununla ilgili bir tweet görmüştüm, kurye takibinde kuryenin VPN’i açıksa ona göre yer alakasız görünebiliyormuş. Belki size de öyle bir kargocu denk gelmiştir. :slight_smile:

3 Beğeni

100 sayfa üstü bağımsız çizgi romanlarda fiyatlar 100 TL üstüne çıktı maalesef. Ben KitapSepeti’nden 45’er TL’den, 10 TL de indirim kuponuyla 40’ar TL’ye aldım. Baobab, KaraKarga’dan çıksa bu fiyata da olmazdı muhtemelen. Çİzgi roman her zaman pahalıydı ama şimdi çok daha pahalı maalesef. Düşünün ülkede birkaç yıldır DC basılamıyor, basılsa muhtemelen 2 yıl öncenin 3 katına çıkacak fiyatlar. Neredeyse orjinal kitaplarla yarışıyor yerli yayınevlerinin fiyatları. Bunun nedeni de telifinden kağıdına, mürekkebine kadar her şeyin euro ile belirlenmesi. Çizgi romanda beğendiğinizi aldınız aldınız, birkaç ay sonra bulamayacaksınız bile, baskı adetleri binin altına düştü birçok yayında, bu da var.

2 Beğeni

Neyse ki çizgi romana çok ilgim yok, kitaplara yetişmeye çalışmak yeterince zarar veriyor cebe. :joy:

2 Beğeni

Ben 2010’da çizgi romana geri döndüm, o an devam eden serileri topladım, o tarihten itibaren çıkan fumetti ve frankofon hemen her yayını aldım, Batman ve yan serileri, bağımsız çr çıkanları da aldım. Şöyle dönüp baktığımda 5 sene önce ortalama ayda 25-30 çizgi roman alıyormuşum. Kulağa acayip geliyor. Bugün zaten ilgi alanıma giren o kadar kitap basılmıyor, yayınevleri de fumetti ve frankofonu terk etti, DC’de ana seriler basılamıyor, onu bunu bozan, yok eden acayip gençliğe yönelik çok satan seriler basılıyor, manga basılıyor. Mangada 3-4 seri takip ediyorum. Bunlar da genelde kısa seriler zaten. Özel limited baskılar, HC ciltlerden falan uzak duruyorum. Kitaplığımın maddi değerini ölmüyorum. Çizgi roman büyük bir keyif benim için. Alabildiğimi alıyorum, alamadığıma yanmıyorum bugün gelinen noktada. Şu bunu basıyor, bunu basmıyor tartışmalarına da kafa yormuyorum, ne aldım kar diyorum, ki o kadar farklı kitap alıyorum ve okumaya çalışıyorum ki aldıklarımın yarısını okuma şansım bile yok. Pek çoğumuz bu durumdayız aslında. Kitap bir keyif benim için. Hiçbir beklentim olmadan, keyif alarak okuyorum. Çizgi romanı tavsiye ederim. İnsanı her an şaşırtan ve geliştiren bir şey.

7 Beğeni

Bende sanırım sadece Vaiz’in ilk 5 kitabı ve Watchmen var çizgi roman olarak. Onun dışında yakın olarak geçenlerde Yıldız Tozu’nun resimli edisyonunu aldım ama o da çizgi roman sayılmaz. :sweat_smile:

1 Beğeni

Kısa Klasikler Serisi (Can Yayınları) yenileri

10 Beğeni

Yeni dizi mi?

İthaki Gölge

YENİ PANGEA

39 Beğeni

İthaki’nin polisiye basmasına çok sevindim. En sevdiğim tür. Ancak daha önce biz David Hunter devam kitapları basılacak mı diyince polisiye düşünmüyoruz demişlerdi. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :slight_smile:

5 Beğeni

Aha yeni seri. Toplayacak mısın? (Benim seri toplamamdaki tek kriter @alper’in de toplamaya başlaması :slightly_smiling_face:)

9 Beğeni

Fotoğrafları büyük büyük paylaşmış. Bu bir ipucu bence :joy: :joy: :joy: :joy: Kesin toplayacak demedi deme.

7 Beğeni

Desene daha da fakirleştik. :slight_smile:

4 Beğeni

Hiç sorma. :blush: :blush: :blush: :blush: :sob: :sob:

4 Beğeni

“İçimdeki Katil” i dün gözüme kestirmiştim zaten. :slight_smile: Muhtemelen bu seriyi takip eder ve toplarım. :slight_smile:

11 Beğeni

Polisiyeye bayılırım :slight_smile: En sevdiğim tür. Bu seriyi toplayacağım.

Not: İçimdeki Katil’in kapağındaki polisin bakış yönü ile şapkasının duruşu (şapkanın ön kısmındaki kıvrım) uyumlu olmamış :slight_smile:

2 Beğeni

Yeni çıkan İthaki Gölge serisinin ilk iki kitabını biraz araştırınca İçimdeki Katil’in Modern seriye, Kabus Sokağı’nın ise Karanlık Kitaplığa çok yakışacağını düşündüm. Yeni bir seri çıkarmalarını biraz gereksiz buldum açıkcası. Eskiden sadece 3 büyük serileri varken (Bkk, Karanlık Kitaplık, Modern) seçilen kitaplar daha kaliteli ve çok daha serilere yakışan kitaplar oluyordu. Sizde de böyle mi bilmiyorum ama seri sayısı arttıkça tüm serilerin yeni kitaplarından eskileri kadar zevk almamaya başladım. Bu durum kitaplığımda da belli ediyor kendini, örneğin bende Karanlık Kitaplık serisinin sırt numaraları ilk kitaplarda ardışık sırayla giderken sonlara doğru sayı numaraları arasındaki fark gitgide açılıyor. Tabi bu bana özgü bir durum da olabilir. Gönül ister ki fazla seri olsun ve tüm kitaplar ince elenip sık dokunsun ama bu da gerçekten çok zor. Şu durumda İthakinin ayda bir yeni seri çıkarmak yerine mevcut serilere daha fazla önem göstermesini isterdim.

15 Beğeni

BKK dahil bu üç seriden benim de beklentilerim bir süredir iyice düştü. BKK 'yi toplamaya devam ediyorum ama Modern ve Karanlık’ta ben de tüm seri yerine "seçme " almaya başladım.

3 Beğeni

İthaki serilerin satıldığını görünce sanırım her şeyi seri yapmaya başladı. Normal şekilde çıkacak kitap bile seri oluyor ve insanlar eksik kalmasın diye alıyor. İthaki de koleksiyoncuları görmüş anlaşılan. Güzel satış taktiği.

12 Beğeni

Son 4-5 yıldır, belki daha uzun zamandır başka ülkelerde de böyle. Okur külliyat ve dizilere yöneldi. Yayınevleri de buna uygun şekillendiler.

Alfa YY 2-3 yıl önceki bir söyleşisinde bunun dünyadaki yansımalarını anlatmıştı. Diziler ve külliyat öne çıkmaya başladı. Bir yazarı vitrine koyduğunuz zaman okur diğer kitaplarını da vitrinde görmek istiyor ve sonrasında benzer yazar ve kitapları da onun yanına istiyor demişti.

5 Beğeni

Kendi adıma, hiçbir zaman falanca serinin tamamını almalıyım diyerek hareket etmedim. Böyle bir kaygım yok yani. Seri içerisinden beğeneceğimi tahmin ettiğim kitapları alıyorum.

13 Beğeni

Evet doğru. Artık birçok yayınevi de seri yapmaya başladı. Böyle de gidecek muhtemelen.

3 Beğeni