Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Umarım iş bankası buna sessiz kalmaz ve “madem ithaki bizim işlere giriyor, biz de fantastiklere gireriz” der. :slight_smile:

28 Beğeni

Buna hayır demem. Baskı kalitesi ve fiyat politikasından ötürü tabii… :slight_smile:

5 Beğeni

Bugün okuduğum en güzel iki ileti oldu :slight_smile: Hele ilki…

7 Beğeni

Yaaaa çok sevdiğim bir film, çizgi roman uyarlaması olduğunu biliyordum ama bir gün çevrileceği aklıma hiç gelmezdi. :heart_eyes:

1 Beğeni

Şu kitapları basmak için harcanan matbaa sırasına yazık diyorum ben. Sahaflarda 5Tl’ye satılan, en az on bin baskısı olan kitaplar bunlar. Kim neden İthaki’den bu kitapları almak için para versin anlamıyorum ben.

6 Beğeni

Kapak tasarımı. İthaki’nin en iyi becerdiği işlerden birisi kapak tasarımı. Bence klasiklere falan girerlerse onlarca sosyal medya fenomeniyle falan alır yürürler. Piyasayı domine etmeden bahsetmiyorum tabii ama hatrı sayılır şekilde kaynak oluştururlar bence düşündüğüm gibi bir planları varsa.

3 Beğeni

Dostlar epeydir forumu takip etmiyorum. İthaki’nin malazan serisi hakkında bir gelişme var mı?

Maalesef :neutral_face: (20karakter)

26 Beğeni

11 Beğeni

https://www.ilknokta.com/sehbenderzade-filibeli-ahmed-hilmi/a-mak-i-hayal-1.htm

https://www.ilknokta.com/halit-ziya-usakligil/ask-i-memnu-11.htm

https://www.ilknokta.com/samipasazade-sezai/serguzest-56.htm

6 Beğeni

İş Bankası ve İthaki arasında fiyat farkı çok yok. Neredeyse aynılar.

Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç’la A’mâk-ı Hayâl‘in kapakları fevkalade olmuş. İthaki’nin kapak işini iyi becerdiğini söyleyen arkadaş yanılmamış.

8 Beğeni

Kapakları ben de çok beğendim. Üstelik fiyatlarda öyle. İşbankasından toplamasam anında aklımı çelerdi. :roll_eyes:

4 Beğeni

Bende de Can ve İş Bankası baskıları var birçoğunun… İthaki’nin editörlüğü ve baskı kalitesi de kapakları ve fiyatları kadar makulse, iyi bir pay kapacak gibiler Türk edebiyatı klasikleri pastasından.

2 Beğeni

Doğrusu ben de İş Bankası’ndan almamış olsam İthaki’den alırdım. Kapaklar da gayet güzel olmuş. Kim bilir belki ileride İthaki’den de toplamaya başlarım.

Türk klasikleri demişken Koridor yayınları iyi günler diler. :slight_smile:

21 Beğeni

İthaki ve klasikler? Başımıza taş yağacak valla :grin:

Sizde kesin tüm yayınevlerinin vardır @alper bey :slight_smile: Size yetişmek mümkün mü… Siz İş Bankası ile Koridor’dan hangisi beğendiniz bu arada?

3 Beğeni

İş bankası 50. kitap sonrası almayı bıraktım, elimdekileri sahafa verdim. Koridor baskılarını alıyorum.

Türk klasiklerinden senede 3-4 kitaptan fazlasını okuyacağımı zannetmiyorum. Koridor yavaş ilerliyor ben de yavaş okuyorum Türk klasiklerini. :slight_smile:

İş bankası ve Koridor baskılarında dil içi çeviri ve sadeleştirme yapılmış. Koridor baskıların sunuş ve yayına hazırlayan notlarını beğendim. İş Kültür de nasıl yapmışlardı hatırlamıyorum şimdi ama Koridor baskıyı hazırlarken hangi baskıyı esas aldıklarını, hangi baskılar ile kontrol ettiklerini vs sunuş yazısında yazmışlar.

İş Kültür elbette tıpkı Dünya klasiklerinde olduğu gibi Türk klasiklerinin de lokomotifi olur. Seri takip etmek, toplamak için iş kültür daha mantıklı olur.

Baskı olarak iş kültür ciltlilerin kağıdı çok iyi ama cilt malzeme ve fiyat olarak iyi değil. Karton kapakları daha uygun fiyatlı. Koridor’un ise kağıt iyi değil ama cilt ve fiyat olarak iyi.

6 Beğeni