Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Ben daha çok birkaç kişinin üstüne yığılmış iş olarak düşünüyorum çevirmen editör özerlikle.

1 Beğeni

Bu d0ru.

16 Beğeni

Ferit Edgü Everest’e geçmiş, Alfa ile kardeş yayınevleri olduğundan çok büyük bir fiyat değişikliği olacağını sanmam…

Ayrıca Everest cilti olarak da basacak sanırım…

4 Beğeni

Poppy war gelecekmiş.

7 Beğeni

Herkes gider Mersin’e, biz gideriz tersine :slight_smile:

2 Beğeni

Hem de muhtemelen bu yaz. :blush:

16 Beğeni

Okuma listemdeydi. Madem gelecek, o halde bekleyeyim. :+1:

1 Beğeni
3 Beğeni

https://www.kitap365.com/kitap/yedi-krallik-sovalyesi/412344?insNltCmpId=1976&isInsNltCmp=1&utm_campaign=26062021_george_martin_yeni_kitap&utm_content=george_martin_yeni_26k&utm_medium=email&utm_source=konsept

19 Beğeni

300 sayfa kitaba 90 tl etiket fiyatı… İçim ferahladı.

14 Beğeni

Ciltli baskı yapılmış sanırım.

“3. Hamur” biraz şaşırttı :thinking:

3 Beğeni

Goodreads’te “The Tales of Dunk & Egg” olarak geçen serinin tek cilt hali sanırım bu. İçerisinde serinin tamamı (1-2-3) yer alıyor.

1 Beğeni

Martin’in yarattığı evren için çok değerli bir kitap.

2 Beğeni

öhhhh 300 sayfa 90 TL, sayfa başı 0,30TL’ye mi mâl oldu kitap ???
Bundan sonra böyle hesaplıyorum kitapları, sayfa başı 0.20 TL üzeri kitaplar benim için pahalı :smiley:

6 Beğeni

Sayfa başı 0.3 liraya mal olmadı. Muhtemelen %35 indirimli şekilde satıldığında dahi %100 oranda kar edilecek bir fiyat belirlendi. Bu da son derece normal Kapitaliz 101 veya ticaret 101. Bu kitabın tüm maliyetinin (telif vs dahil) kitap başı 20-25 liradan fazla olduğunu sanmıyorum, bu da son derece normal.

Anormal olan insanların sanki Küba’da veya komünist farklı bir ülkede 50 yıl yaşayıp ilk defa Türkiye’ye gelmiş gibi davranmaları.

Kitap fiyatları için sayfa sayısı/maliyet hesabı yapmak yanlış, fiyat böyle belirlenmez. Kimse size ucuz kitap satma sözü vermiyor. Yayınevleri size harçlık veren anne babanız değil. Yayınevleri veya ticari herhangi bir firma sizin dostunuz da değil. Yayınevlerinin sermayedarları siz kitap okuyun diye değil para kazanmak için bu işi yapıyorlar. Ellerinden gelse 80 lira değil 200 liraya da satarlar.

Aynı şey ekmek satan fırın, çikolata üreten eti, ülker, yoğurt üreten sütaş için de geçerli.

Çok garip gelecek ama ülkemizde 12 bin liraya satılan İphone’da kullanılan tüm elektronik parçaların toplam maliyeti (yanlış hatırlamıyorsam) 100-200 dolar civarındaydı.

Sadece kitap değil neredeyse tüm ticari ürünlerde maliyet/satış fiyatı karşılaştırması doğru değil. Hem ölçemediğiniz, hesaba katamadığınız farklı maliyetler var hem de kar oranı o şekilde hesaplanmıyor, şirketin genel bilançosuna bakılır.

Hayatın gerçekleriyle ve sistemin nasıl yürüdüğüyle yüzleşip anlamadığınız sürece sadece mutsuz olup, söylenmeye devam edersiniz, sistemin içerisinde yaşayacaksanız nasıl işlediğini öğrenmenizde fayda var çünkü siz beğenmiyorsunuz diye ekonomik sistemin değişeceği yok…(sadece kitap değil tüm ürünler.)

3 Beğeni

Kâr marjlarını vs… hesaplayamam bilmiyorum çünkü, benişm cebimden çıkacak net para 0,30 tl üzerinden hesaplanıyor. Çok kaba ve saçma bir hesap şekli ama yayınevileri ne zaman saçma olmayan bir etiket fiyatı koyarlarsa o zaman domates fiyatı gibi hesaplamayı bırakabilirim :smiley:

300 sayfalık kitap günümüz şartlarında dahi 90 TL edemez. Daha geçen gün yurtdışından $ fiyatlandırması ile 800 sayfa sert kapak, 30 cm uzunluğunda çizgi roman aldım. fiyatı 450 TL, gerisini siz hesaplayın. Normal satış fiyatını 9 ile çarpıp üzerine kargo eklendiği halde TR deki benzerlerinbden ucuz, aynı kitabı TR’de bi yayınevi bassa 1500 TL falan derdi eminim, benim dalga geçtiğim olay, TR’de pahalı bir şeyi normalleştirmemiz, şimdi Epsilon bu kitaptan 200-300 tane satıp matbaa maliyetini çıkardıktan sonra %50 indirimlerle satar her yerde ama bunun yerine düzgün bir etiket fiyatı koyup sürümden kazansa hem ulaşılması kolay bir kitap satar hem de çok satmış olur.

Aynı şeyi Pegasus’da yapıyor. Karton kapak kitaba 99.90 TL diyorlardı geçenlerde, sizce bu normal mi yani. Şişirilmiş etiket fiyatları üzerinden yüksek indirimler yaparak bakın size yüksek indirimli satıyoruz kitabı diyorlar, okuyucu yüksek indirime alışıyor, %30 gibi bir indirimde almıyoruz kitapları, yayınevi satamıyor, sonra seri kitabın 1. cildini basıyor ve satmadığı için kalanını basmıyor, olan gene bize oluyor. Sadece bir etiket fiyatı diyip geçmemek gerek, etiket fiyatından kitabın varlığına kadar hepsi birbirine bağlı.

Bu sırf George Martin diye satacak ve onlar da bunu bildiği için etiket fiyatını şişirmişler.

14 Beğeni

Bu ay geliyor galiba robot serisi.

17 Beğeni

Elbette çıksın çok ciddi merakla bekliyorum. Ama Asimov Asimov yeter yahu. Bir şeye odaklanıyorlar gerisi yok. Işıkgetiren serisi okuyalım diyoruz hala 3 kitap çıkacak. 5 yıla okuruz artık

2 Beğeni

Bu kitabı Youtube’da epeydir duyuyordum, bakalım nasıl bir şey?
Peki Bayan P’nin altıncı kitabı ve İlk İmparatorluğun Efsaneleri serisinin devamı için bir gelişme var mı?

1 Beğeni

Haddinden fazla uzadı…Bu gidişle 7.kitap çıktığında İthaki 6. kitabı çıkarır sanırım.

1 Beğeni