Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Diğer basımlar eksikli mi?

Hahaha şahane ya dün ilk kitabı sipariş etmiştim, gerçekten çok bahtsızım bu konuda, 2ve 3ün siparişini geçmemiştim. Neyse iptal eder misiniz diye sordum, bari almışken ciltli alayım.

Eksiksiz ibaresi benim de kafamı karıştırdı.
Türkçe ilk Gece Kitaplığı basmıştı orijinal diliyle beraber. Bunlarda İngilizce 320 sayfa, Türkçe 236 sayfaymış.
Ben de Pegasus basımı var, o da 240 sayfa.
Penguin Classics sayfa sayısı da 453.
Türkçe ve İngilizce farkı ilginç. İthaki’nin sayfa sayısını çok merak ediyorum şu an. :expressionless: :thinking:

3 Beğeni

Pegasus çevirisinin berbat olduğunu duymuştum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bazı edisyonlarda Paradise Lost ve Paradise Regained beraber oluyor. Onların sayfa sayısı biraz daha fazla oluyor.

Üstteki Pegasus, alttaki Gece

2 Beğeni

Şahsen ben de bundan dolayı çok çekiniyorum, alsam mı almasam mı çok kararsızım.

2021 gelecek program listesine bir artı daha.

Zadie Smith - Yazarlar İçin Dans Dersleri

MonoKl yenileri:

Üçleme - Jon Fosse

Katlanır Pekin - Hao Jingfang

Cem Yayınları yenisi:

Kafkaesk Anorexia - Ahmet Sarı

2 Beğeni

Aylardır bekliyorum ciltli kutulu seti. Duyurulalı aylar oldu aylar. Dayanamadık gittik 80 liraya kutusuz normal kapak aldık. Şimdi bu fiyata ciltli set çıkartıyorlar. Buna artık insanları aptal yerine koyma mı denir ne denir bilemiyorum. Kolay kolay alfa dan kitap alacağımı düşünmüyorum artık

Benim de yayınevlerinin bu tutumları hoşlanmadığım bir durum. Çıkacağını biliyorsam bekliyorum ama sonradan sürpriz gibi ciltli baskı çıkınca can sıkıcı oluyor.

Alfa en başından ciltli çıkaracağını söylemedi mi, ben mi yanlış biliyorum? Bandrol sonrası gecikme de kutuyla alakalıydı hatta.

1 Beğeni

Zaten ciltli baskı yapılacağından haberimiz vardı. İthaki gibi habersiz basmadılar. Her zaman haberdar ettiler bizi. Ciltlileri da başka yayınevlerinin karton kapak satacağı fiyata satıyorlar. Üstüne üstlük üç kitabı da aynı ayna bastılar. Farseer benim uzun süredir gördüğüm en iyi seri kitap basma işiyken siz de diyorsunuz ki insanları aptal yerine koyuyorlar, daha bizim için ne yapsın adamlar.

Ciltli kitapların fiyatının ucuz olduğu için mi isyan ettiniz acaba :))

24 Beğeni

Daha okumamıştım ben.

1 Beğeni

Alınacak başka seri mi yoktu? Dune ciltli gibi konularda katılırım çünkü hiç haber verilmedi ama bunun haberini vermişlerdi. Haber verdikleri için de bekleyip çıkana kadarki alışverişlerimde başka kitaplar aldım. Kabul ediyorum geç çıktı ama bu fiyatla çıktığı için şikayet etmeyeceğim.

Galiba siz bu fiyatla çıkmasından da şikayet etmişsiniz. Ucuza kitap çıkartmak insanları aptal yerine koymak değildir ciltli çıkmayacak dediğin seriyi ciltli kutulu çıkarıp üstüne 600 lira etiket fiyatı koymak insanları aptal yerine koymaktır.

32 Beğeni

Bence de siz almayın Alfa’dan kitap. Bu kadar ucuz satılır mı terbiyesizler :smiley:

23 Beğeni

İyi de ben habersiz, sürpriz yaptılar demedim ki. Yazdığımı okudunuz mu? Dedim ki ciltli duyuralı aylar oldu dayanamadık normal aldık. Ben ciltli fiyatına laf etmiyorum, tam tersi önceden karton kitapları bu şekilde satarak fırsatçılık yaptıklarını düşünüyorum. Fikrinize saygı duymakla birlikte bir kitabı aynı zamanda çıkaracağını söyleyip aylar sonra anca ciltli çıkarmalarını siz müşteri olarak normal buluyorsanız söyleyecek bir şeyim yok

Ciltlilerin hazır olduğunu ama kutu problemi yaşadıklarını defalarca söylediler. Fırsatçılık değil şanssızlık var (Zaten karton satarak nasıl bir fırsatçılık oluyor onu da anlamadım). Tabi siz de istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz ama başından sonuna şeffaf davrandılar.

7 Beğeni

Geç çıkmasının sebebi kutu ile ilgili bir matbaa sorunuydu bildiğim kadarıyla. Bunu çoğu kez paylaştı yayınevi. Basılacağını bildiğim için karton kapak almayı tercih etmedim benim tercihim beklemek oldu. Ciltli setlerdeki emsallerini gördükten sonra bence Alfa’ya bu konuda yüklenmek haksızlık olur diye düşünüyorum. Eğer dayanamayıp ben de almış olsaydım yine benim kararım olacaktı ve şikayet etmeyi düşünmeyecektim bu konuda.

4 Beğeni

Ben bu fiyata çıkmasından neden rahatsız olayım ki? Benim rahatsız olduğum karton kitaplarla aradaki farkın bu kadar düşük olması ve çok uzun süre beklememdi.
Başka seri mi yoktu ne demek allah aşkına? Evet yoktu. Çok uzun süredir baskı beklediğim bir seri idi. Ciltli almak çok istiyordum ve inanılmaz beklettiler mesele bu.
Yani bir insan ucuz kitap almaktan neden rahatsız olsun ki muhtemelen ben kendimi anlatamadım. Birçok yayınevini zaten fiyat politikasından dolayı boykot ediyorum. İthaki de bunların başında geliyor.

Almasaydınız? :smiley: Kendi seçiminiz. İlla kızacak biri arıyorsanız o kendinizsiniz. Ayrıca dolandırıcılık yok ortada. İçi boş mu verdiler kitapları? Okumak için almadıysanız onu bilemem.

11 Beğeni

Yani bir kutu basamadılar diye aylarca bekledik öyle mi? Pekala. Gereksiz tartışma haline getirmeyeceğim konuyu, sizler haklısınız. Beklemeliydim