Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Bilimkurgu Klasikleri dizisindeki seri kitapları düşününce serinin alacağı hala çok yol var diyebilir miyiz? Yüzü görür müyüz mesela, var mı öyle bir plan?
Bir de Harlan Ellison desem? Ne durumda?

4 Beğeni

Sorular birazcık benim seviyemi aştı :grinning_face_with_smiling_eyes: Editörlerimin aklında bir sayı var sanıyorum fakat bunu bilmem imkânsız ne yazık ki.

6 Beğeni

Çok güzel cevapladınız her şeyi bir öpücük de alabilir miyiz :smiley:

2 Beğeni

Bu arada elimdeki instagramdan sorarak edindiğim birikmiş bilgileri paylaşayım.

Diyojen Eşekarısı Fabrikası kitabını ekimde çıkarmayı planlıyor aksilik olmazsa.

Altın kitaplar tarih kesinleşince diyor başka bir şey demiyor.

Eksik parça “Merhabalar,Yeşim Şehri’nin devam kitabı 2022’de çıkacak. Ancak Kaybolan Şimşek Gibi’nin devamı için bir şey söyleyemiyoruz . İlginiz için teşekkür ederiz :innocent:” diyor.

Can kısa uzun vadede Babil kitaplığı yok dedi ama basılmayan diğer Vonnegut kitapları programlarında imiş.

Ek bilgi: Çınar ve Panamayı çok sıkıştırdım ama cevap vermediler.

7 Beğeni

Resmen saldırı yapılmış. Gelecek olan gelir arkadaşlar çok da şey yapmayın.

@mete_hun kendinizi anlatırken kullandığınız üslubun mükemmelliğine vurgu yaparken hem sizin hem de diğer üyelerin ifade özgürlüğüne dikkat çekerek iki tarafın da kendisini anlatmaya hakkı olduğunu vurguladığımız sözlü uyarımızı kınadığınız için teşekkür ederiz.

28 Beğeni

Yok, dalgınlığıma gelmiş. Düzeltiyorum, teşekkürler uyardığınız için.

Can yeniler

7 Beğeni

:unamused::unamused::unamused: Çok güzel oldu çokta güzel iyi olmadı :pleading_face::pleading_face::pleading_face:

https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/frankenstein-ya-da-modern-prometheus.aspx

https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/dosyalar/2021/09/frankesteinyadamodernprometheus.pdf

2 Beğeni

Sel Yayınları yenileri

9 Beğeni

Sonunda George R.R. Martin’in Fevre Dream’i geldi. Bu seneki en güzel edebiyat olayı benim için. Umarım çevirisi de iyidir. :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

Edit:Çevirmeni Kerem Sanatel’miş. Çok iyi olmasa da benim için yeterli.

15 Beğeni

Alınır bu kitap ama yayınevi düşündürücü.

2 Beğeni

Yayınevi sıkıntı ama çevirmen Kerem Sanatel. Yine aynı yazarın aynı yayınevinden çıkan Gece Kuşları kitabının da çevirmeni. O kitapta bir sıkıntı yaşamamıştım okurken. O yüzden bu kitaptan da umutluyum.

1 Beğeni
19 Beğeni

O kitabı beğendiniz mi ,sizce almaya değer mi .?

Kerem Sanatel hakkında çok fazla eleştiri var. Mesela alttaki ekşi entrysini hatırlayanlar çıkacaktır.

1 Beğeni

Gece Kuşları kitabına bayılmıştım. Martin’in dilini çok seviyorum zaten. Bilimkurgu hikayeleri de tam istediğim tarzdaydı. İlginç fikirleri olsun, kurgusu olsun çok sağlam hikayelerdi.

Evet, eleştirileri biliyorum. Orijinaliyle karşılaştırma şansım da yok maalesef. Çünkü İngilizcem yok. Ama şunu söyleyebilirim. Martin en sevdiğim yazarlardan biri ve elimde bir tek bu seçenek var. Ben de en azından okurken sıkıntı yaşamadığım için Kerem Sanatel’den yana bir şikayetim yok. Gönül isterdiki böyle büyük bir yazarı daha iyi bir yayınevinden ve daha yetkin,
özenli bir çevirmenin çevirisiyle okuyalım. Lakin eldeki bu ve bence bu da iş görür. :slight_smile:

1 Beğeni

İş Bankası biyografi serisinde Churchill 3. baskı için bandrol alınmış.

2 Beğeni
20 Beğeni