Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Doğan Hızlan çok ilgimi çekti.

boşa harcadıkları bu bütçeler ile ne eksik serileri çıkarırlardı. 3 yıldır mesela Anthony Ryan kitaplarını yeniden basmalarını bekliyorum. 1.baskı yaptılar seri tükendi sonrasında ilgilenmediler bile seri ile. Buna benzer onlarca kitap var.

1 Beğeni

2001 serisi gelmeyecek diye söylendi. BKK içerisine aldıklarında devam kitapları soruldu ve özellikle son iki kitap basılmayacak bilimkurgu bile değil, diye cevaplandı. Sırf bu sebepten ben gidip eski baskısını temin ettim. Bazı şeyleri de söylüyorlar fakat beklenti ve talepler ile arada kaynayıp gidiyor. Sizin aksinize ben iki senedir daha pozitif bir yolda ilerlediklerini düşünüyorum. Bir kurumun bazı tutumlarının bize mantıksız gelmesi bir şeyleri açıklamıyor. Sonuçta yapıp yapmamak onların inisiyatifinde. İthaki görece bilimkurgu ve fantastik alanında yoğun baskı yapan bir yayınevi olduğu için çok eleştiri yağmuruna tutuluyor. Bazen de tüketici olarak birbirimizin galeyanına geliyoruz. Ben negatiflerin ve pozitiflerin aynı masada olmasını tercih ederim.

10 Beğeni

30 Beğeni

İnşallah orjinal kapak ile basarlar.

29 Beğeni

Benim de. Bir an önce gelsin :heart_eyes:

1 Beğeni

İlk iki kitap aynı anda basma muhabbeti vardı sanki bir ara. Ötelenen ötelene 2022’ye kaldı sonunda Malazan. Bu sene sonu gelmedi sonuç itibariyle. Takvimin verilmesi de hiç yoktan iyidir ama bu şartlar altında bilemiyorum :confused:

1 Beğeni

Ocak’taki zamlarla birlikte Malazan’ın tanesine 300 isterler muhtemelen ve biz de ya alamayız ya da alıp batarız.

3 Beğeni

150-170 arası etiket fiyatı bekliyorum

3 Beğeni

Galiba bizim yerimize üç taksit yapmışlar. Hepsi tek seferde çok külfetli olacağı için neredeyse bir seneye yayılmış takvim.

8 Beğeni

Beklenen Malazan haberi göz yaşarmadı değil, hayırlısı olsun bakalım. Bir yıla yayılmış 3 kitap, ben okeyim :smiley: Bu şekil planlı paylaşımları hoşuma gidiyor. İthaki’nin en çok eleştirildiği yerlerden biri yapcaz diyip yapmadıkları ve plansız programsız iş yapmaları gibi durumlardı. Belli ki bir değişiklikler var, umarım böyle devam ederler.

7 Beğeni

N. K. Jemisin ve Martha Wells’i sene sonuna kadar basacaklarını söylemişlerdi aynı şekilde yayınlayıp. Doğru hatırlıyorsam yazarlar bunlardı en azından. Onları basacaklar mı, plan şaştı mı merak ediyorum. O planlar altüst olduysa şaşırmam sebepleri bellidir derim ama Malazan için de benzer sebepler baş gösterip seri ertelene ertelene yarım bırakılmaz umarım.

8 Beğeni

Takipteyiz nasıl olsa, bakalım duyurulan planlardan şaşacaklar mı :grinning_face_with_smiling_eyes: Benim tahminimce böyle duyurdukları kitaplarda tarih şaşmasını göze almazlar, farklı kitaplar varsa onları erteleyip bunları da tarihlerinde yayınlamaya çalışırlar.

3 Beğeni

70-80 TL’yi gözden çıkarmıştım ama 2022 de çıkacaksa bütçeyi biraz arttırmalıyım.Şaka bir yana programlı yayın takvimi olayını ben çok beğendim. Kalitesi nasıldır falan hiç bilmiyorum ama malazanı alıp ne olduğuna bakacağım.

4 Beğeni

Her ne kadar İthaki, Sullivan’ın Kılıçlar Çağı ve Destanlar Çağı kitaplarını basıp kalan 4 kitabı basmadığını için yeni serilere olumsuz yanaşsam da satın alacağım.
Biz satın almazsak adamların ciro yapıp yeni kitapları basma imkanı yok. Bu arada kitaplar tek başına bir sona ulaşıyor mı merak ediyorum.

4 Beğeni

Vay be. Şu Malazan’ın hangi yayınevinden çıkacağı sanki devlet sırrıymış gibi saklanıyordu. Buradan bir iki arkadaş da biliyordu da söylemiyordu. :rofl:
Bu İthaki harbi komedi ya.

1 Beğeni

Devlet sırrı değil ama ticari sır. İşi bozan olabilir, son anda taraflardan birisi vazgeçebilir… vs vs Ticari hayatta bir şeyler kesinleşmeden, tezgaha inmeden açıklamamak iyidir.

Ben yeni bir anlaşma yaptığımda işe başlamadan önce anneme bile söylemiyorum. Tüm imzaları atıyoruz, işe başlıyoruz “x firmasına” hizmet vereceğiz diyorum.

10 Beğeni

Abi her gün tüm başlıkların altında İthaki’nin basacağını konuşuyoruz forumda şaka mı yapıyorsunuz? :joy:

11 Beğeni

Malazan’ı da iki senedir doğru zamanı bekliyoruz deyip erteleyerek en kötü zamanlamayı tutturdular. :slight_smile: Zaten on kitaplık seri, yarım kalma ihtimali yüksek olduğu için kaç kişi kitapları almak isterdi ki şimdiki durumda kaç kişi ister. Fiyatlar Pegasus gibi olmazsa alırım ben, Türkçe toplarım seriyi, inanmasam da yarım kalmayacağını umarım.

6 Beğeni

İthaki bu seriyi artık basmazdan, İthaki bu seriyi yarım bırakıra terfi ettik.

@Bunn-Y hocam sosyal medya paylaşımınızı çok beğedim. Açıp açıp izliyorum :slight_smile: verilebilecek tüm etkileşimleri de verdim. Umarım bizim için keyifli, sizin için de kazançlı bir iş olur.

4 Beğeni