Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Sonuncusunu bastığımızda da “Olmamış bu Malazan, çiğ” diye eleştirileceğiz herhalde. :grin:

Kusura bakmayın bir anda bütün dünyanın en hızlı ve en kötü ekonomik çöküşünü hesap edemedik. :grin:

20 Beğeni

Bence seri tamamlanır, fiyatının da makul olacağını düşünüyorum. Bence serinin akıbeti hakkında ayağı yere basan kararlar almışlar. Yayınlama politikaları bana nedense güven verdi. Bence okurun da kendilerinin de mağdur olmayacağı serinin geleceğine yönelik hamlelerinde bile şimdiden netler. Henüz bizle paylaşılmamış olan duruma göre açıklanacak devam kararları da hazırdır diye düşünüyorum. İthakiye niye bu kadar sahip çıktım bilmiyorum ama hislerim olumlu.

6 Beğeni

Olur da basmayı başarırsanız, onu diyenleri Kayıp Rıhtım olarak çiğ çiğ yeriz merak etmeyin.

1 Beğeni

Aynen, ama ben sizi suçlayarak yazmadım ki. Sadece olanı yazdım.

Efsane geliyor sonunda. :partying_face:

Malazan için şu ana kadar ilk 2 kitap birlikte çıkar diye konuşulmuştu hep. Öyle olsa daha iyi olurdu ama yayın takvimine uyulursa ve sonraki kitaplar da aynı şekilde dörder ay arayla çıkarsa 3 senede tüm seri yayımlanmış oluyor. 10 kitaplık bir seri için bence gayet makul bir süre. Tabii seri ilerledikçe kitapların hacimleri de arttığı için bu süreye uymak epey zor ama umarım bu şekilde olur.

4 Beğeni

Ekonomi nasıl kötüyse şimdiye kadar kimse Malazan ciltli çıkacak mı diye sormamış.

15 Beğeni

Malazan serisinin kitapları ortalama kaç sayfa?

1 Beğeni

Aslında ben de Instagram’daki yorumların çoğunda ciltli isteği görünce şaşırmıştım. :slight_smile: Rıhtım’da yok ama evet.

2 Beğeni

Ciltli çıkmayacak mı Malazan kitapları? Böyle bir seri ciltli çıkar diye sormuyordum bile. :slight_smile:

Soralım en iyisi, çıkmayacaksa beklentimiz olmasın. @Bunn-Y Sert kapak konusunda bilgin var mı?

6 Beğeni

Dune gibi “ciltli” olacaksa hiç ciltli olmasın daha iyi… :no_mouth:

11 Beğeni

Dune ciltleri konusunda benim şikayetlerim ciltle ilgili değildi.

Künyede olan BKK serisi adlandırması ve şömizler keşke BKK tasarımı olmasaydı.

3 Beğeni

Baskı kalitesi fiyatına oranla kapağından, sırt kalitesine kadar benim için çok kalitesiz geldi.Şuan etiket fiyatı 850 tl olan bir setin en azından daha özenli bir baskıya sahip olmasını isterdim.Hani ucuz değil ki neyse diyeyim. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ben yukarıda yazdığım iki olumsuz durum dışında baskıyı beğenmiştim.

Galiba en son 4 . baskı için bandrol aldılar ama fiyatı çok artmış.

İlk baskıyı alırken yüzde 50 indirimli fiyat ile yanlış hatırlamıyorsam her cilt 55 TL civarına geliyordu. Yeni fiyatla yüzde 50 indirimle alınınca 71 TL gibi oluyor her cilt.

2 Beğeni

Aslına bakılırsa önceden planların açıklanması daha iyidir. Okur ne tarz bir tepki veriyor görülür. Kapaktı, görseldi, şuydu buydu derken mızmızlanan(bkz; bir sonraki paragraf) okur da ölçülmüş olur. Ben mantıklı buluyorum. Fareli kapak olayı vardı. Çat diye basılsa çok sorun olurdu.

Malazan bazında konuşacak olursam kapaklar doğru tercih bana kalırsa. Bütün kapaklara bakmıştım zamanında hepsi kötüydü bence. O yüzden içlerindeki en iyi tercih olmuş. Ciltli filan geçtim ama şu içe kıvrılan kapaklar vardı bir ara, bilirsiniz. Sadece Malazan için o şekilde gelse sevinirdim. Muhtemelen imkansız. Bir sene içinde üç kitap çok iyi. Üçüncü dünya savaşı filan çıkmazsa basılır diye düşünüyorum. Eh, savaş çıktıysa zaten toz zerresine dönüşeceğimizden haberimiz olmaz. :slight_smile:

21 Beğeni

Yeni öğrendiğim için değil sadece şimdi aklıma geldi bu olaylar. Onun için yazdım. Komik geldi bana :slight_smile:

1 Beğeni

Böyle bir dönem vardı (2019 olabilir), ondan söz ediyor arkadaş. Alfa mı basacak, İthaki mi veya başka bir yayınevi mi herkes tahmin yapıyordu.

3 Beğeni

Dediklerinizin hepsine katılıyorum özellikle de içe kıvrılan kapak konusunda, keşke olsa.

1 Beğeni

Ekonomi çok iyi yeğen… Çıkarın cep… Malazanları. :smiley:

1 Beğeni

Sonunda güzel haber gelmiş. 2 gün önce olsa doğum günü hediyem olurmuş ama buna da itirazım yok. :slight_smile:

Kapaklar sanırım Bantam baskısının aynısı olacak. Bendekiler de bu kapaklardan.

@alper Birkaç kez ciltli sorulmuştu, @Bunn-Y hocam ciltli olmayacak dedi. Belki ondan sorulmamıştır.

Neyse, o kadar yaygarasını yaptık, bari sözümüzün arkasında duralım. Ocakta kitap çıkınca bir tane (belki iki tane) kendime aldığım gibi, bir tane de (belki üç) forumdan bir(kaç) arkadaşa hediye edeceğim.

19 Beğeni

Sütten ağzı yana yoğurdu üfleyerek yer.
Ben pozitif olmaya çalışmama rağmen pozitif olamıyorum İthaki’nin bastığı seriler özelinde.