Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Yuh 171 lira mı? Ama sanırım bu ciltli olarak çıkmış. Görselden anladığım bu.

1 Beğeni

Ciltli yine fark 4 kat olursa 80’in altı kurtarmaz :grinning:

2 Beğeni

Çok teşekkürler. Yine de daraltılmış bir içerik olması üzdü. %50 indirim yakaladığımda ki yakayalabilirsem bu iki cildi almak istiyorum.

1 Beğeni

Fiyatlar ciltsiz 18 ciltli 65

4 Beğeni

Rica ederim hocam, şu an kitapsepeti adlı yerde ilk cilt 75 lira, o fiyata kaçmaz. Çok da az kaldı stoğu diye biliyorum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim hemen kontrol ediyorum.

https://www.nadirkitap.com/50-li-60-li-70-li-80-li-yillarda-turkiye-sazli-cazli-sozluk-simdiki-zaman-beledir-dunya-durmadan-donuyor-vd-cilt-1-4-tam-takim-ciltli-derya-bengi-kitap22482690.html

Bu link vasıtası ile de buradan YKY ye selamlarımı gönderiyorum.

2 Beğeni

Hocam 800 liraya da var. :slight_smile: Ama dolap gibi satış uygulamalarında arada düşüyor 100 liraya falan bilginiz olsun. Görüyorum çünkü arada.

2 Beğeni

Çok haklısınız. Gerçekten ciddi bir bilgi birikimi (ve bence özen) gerektiren bir iş. Ancak en az 3 dili tam olarak bilmek gerektirir derseniz Türkiye’de editör bulamayabilirsiniz. Yayınevleri kapılarını kilitler kapatır. En bilinen, tanınan, saygı duyulan editörlerde bile 3 dil tam olarak olmayabiliyor. Kimilerinde tam olarak 1 yabancı dil bile yok.

4 Beğeni

Bu arada Aynanın İçinden’de kapaktaki kız niye bana çok itici geldi ya :roll_eyes: Neyse Alice Harikalar Diyarında’nın devamıymış alacağız.

1 Beğeni

İşte bu yüzden bir çok yayınevi aynı klasikleri basıyor. O editörlerin yapabileceği şeyler de kısıtlı oluyor haliyle. Daha önce de demiştim, Zweig - Kafka - Doyle üçlüsü kendi memleketlerinde bu kadar basılmadı.

3 Beğeni

Yayinevini aradım. 10 gün içerisinde ciltli kutulu olanı çıkacakmış. Bunu belki ama onu ise hiç alamam.

2 Beğeni

171 lira olan yani ciltsiz miymiş? Haha müthiş.

2 Beğeni

Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan meselesi gibi bu biraz ama burada okurun rolü de var. Zweig, Kafka, Doyle basılıyor çünkü okunuyor. Sabahattin Ali basılıyor çünkü okunuyor. Hem popülerlik hem de kısa metinler olması yüzünden. Ayrıca herkesin klasik basmasının en büyük sebebi ekonomik. 80 sayfa klasik kitaba 15 tl etiket fiyatı koyduğunuz zaman çok ucuz oluyor ama 850 sayfa kitaba 150 tl etiket fiyatı koyarsanız yemediğiniz laf kalmıyor. İnsanlar da haklı. 5-10 liraya para değil gözüyle bakıyorlar ama bir seferde kitaba 80-100 lira vermek zor.

8 Beğeni

20 civarı falan bir şeydi etiketi geçen sene.

2 Beğeni

İş Bankasının çevirisini Celal Üster yapmış ya, sırf bunun için bile İş Bankası alınır :sweat_smile:

3 Beğeni

Daha önceleri 6.45 basmış, Maya yeni bir çeviriyle basmış kitabı.

Big

Mitolojiler tamamen hayal ürünü müydü, yoksa başka dünyaların hikâyeleri miydi? Birçok farklı kültürün ve coğrafyanın mitolojisini tek tek ele alacak dizimizin dokuzuncu kitabı, Ejderhanın Evrimi…

Ejderhalar, dünyanın en büyük edebiyat eserlerinin çoğuna ilham kaynağı olmuş ve çağlar boyunca zengin bir sembolizmin çekirdeğini oluşturmuştur. Ejderhanın Evrimi, başlangıçta doğanın gücünün ve gizeminin simgesi olarak ortaya çıkan ejderhanın, zaman içinde geçirdiği değişimi sembolizm, folklor ve biyoloji temelinde ele alıyor. Dünya mitolojisinde ejderha kavramının gelişimi üzerine kapsamlı bir bakış sunuyor.

https://www.eganba.com/ejderhanin-evrimi-kitabi-g-elliot-smith-maya-kitap

3 Beğeni

Ben onaylamayanlardan biri olarak kısa bir hikaye anlatayım size. Adamın biri sosyalleşmesi için ne zaman bakkala gitse oğlunu da yanında götürürmüş. Her daim bakkala girerken selam verip hayırlı işler diler, çıkarken de kolay gelsin deyip, tekrar hayırlı işler dileyip bakkaldan ayrılırmış. Tüm bu selamlaşmalara, iyi dileklere bakkal hiçbir zaman karşılık vermiyormuş. Bir gün çocuk sormuş babasına, " baba, sen o kadar selam veriyorsun iyi dileklerde bulunuyorsun ama cevap alamıyorsun niye hala devam ediyorsun?" babası "sen sen ol bu hayatta senin hareketlerini, karakterini değiştirmelerine izin verme. Ben iyiliği, güzel huyluluğu ve duamı karşılık bekleyerek yapmıyorum demiş.
Bu hayatta her çeşit insan var. Eğitimlisi, eğitimsizi, iyisi, kötüsü. Biz her verilen cevaba veya yanıta karşı kabuk değiştirir karşımızdakine uyarsak bizi yetiştirenlere ve karakterimize ihanet etmiş oluruz. Mevki sahiplerinin takınması gereken hal ve tavır o arkadaşın tavrı olmamalı. Hizmet sektöründesin herkesimden insanı kucaklayacak anlayışa ve psikolojiye sahip olmalısın. (Biraz uzun oldu kusurabakmayın. :slight_smile: )

8 Beğeni

Verilen cevap az bile. Çeviri Türkçe de, tercüme değil mi? Kökeninden bahsetmiyorum. Yazdığı son cümlenin mantıksızlığının da farkında değil arkadaş, İhsan Oktay okumayalım o zaman.

4 Beğeni

Vaktiyle John Tenniel tarafından yapılan orijinal Alice illüstrasyonunun bir yorumu kendisi. :slight_smile:

5 Beğeni

Bu seriyi tek tek almak mı yoksa bütün kitaplar çıktıktan sonra almak mı arasında gidip geliyorum. Vakıf serisinde de böyle bir dilemma yaşamış sonrasında üzüntüye gark olmuştum. Bütün kitaplar çıktıktan sonra iyi bir kampanya ile almak daha sağlıklı olur gibime geliyor!! Siz ne derseniz??

1 Beğeni