Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Ben iki türlü de alamayacağım için bişey diyemiyorum. :slight_smile:
Şaka bir yana düşündüğüm zaman şöyle bir durum var. Mâlum set 3-4 kutu değil. Eğer basımlar arasını uzun tutarlarsa 10. kitap çıkana kadar ilk ciltlerin baskısı tükenebilir, stok sorunu olabilir. Ayrıca belirsiz ekonomi sebebi ile bugün 170 olan o günün şartlarında 220 lere çıkabilir. Benim görüşüm ilerideki belirsizlikleri ortadan kaldırmak için hem kafanızın rahat etmesi açısından hem de çıktıkça aldığınız takdirde daha ekonomik olacağını varsayarsak toplamaya başlamanız yönünde. Şayet şu an ben niyetli olsaydım tek tek çıktıkça toplamaya başlardım.

2 Beğeni

Kitapsepeti’nden tavsiyeniz üzerine 82,5 TL fiyat ile aldım. Bu sefer işi ağırdan almayacağım. Malum bir seriyi kaçırmış oldum. Serinin ikinci kitabı maalesef daha sitelere düşmemiş. Ben de takipteyim ama eğer sitelerde %50 gibi uygun bir indirim ile gözünüze çarparsa haber verebilirseniz çok sevinirim.

1 Beğeni

Tek tek iyi kampanya yakalayıp almak en mantıklısı olur diye düşünüyorum. Malum ekonomik şartlar sebebi ile son cilt belki ilk cildin 2 katı fiyatta olabilir. Ve ilk ciltler tükenebilir ve yeniden basılınca bu fiyatın 2 katı olabilir. Tek tek almak daha risksiz ve kolay bence.

3 Beğeni

Ben de normalde almayacaktım, Derya Bey içerik olarak mailime döndükten sonra ben de aldım. Arada farklar da bulunuyor. Evet ben de özellikle şu ara Kitapsepeti %45 indirim çekerken onu bekliyorum. Hem bunun ikinci cildini hem de Bizans Dönemi’nde Anadolu’yu alacağım. Bir haftaya T. Fikret Delta’da gelecek. Elbette size de haber veririm. Ben 77.5 liraya almışım pardon 75 diye hatırlıyordum. O zaman %50 indirim vardı. Şimdi 45’e çekince biraz artmış fiyatı.

İyi okumalar dilerim. Harika bir almanak aldınız.

2 Beğeni

Evet öyle de bir durum var ne olacağını kestiremiyoruz. YKY zamanda baskısını devam ettirse idi belki de yayınevi de değişmezdi fiyatları da bu kadar yüksek seviyelere çıkmazdı. O kadar önemli bir seri ve bu işi devam ettirmek yerine akamete uğratıp insanları üzüyorlar. Öyle lüzumsuz kitapları basana kadar yüzyıllardır önemini kaybetmemiş bir esere değer verilmiyor. Yakınlarda bir sahafçıda iki cildi eksik 2500 TL’ye satılıyordu Yky’nin bastığı seri…Artık dediğiniz gibi yaparım belki de tek tek almak uyguna gelebilir…

3 Beğeni

İş Bankasının kapaklarını çok çok nadiren beğenmem ama alırım, kapak benim için 3.-4.sıralarda yer alır. Aslında bunda kapak yine güzel sadece kızı itici buldum :sweat_smile: Hem kaliteli hem fiyat olarak okur dostu, bir kitap alacağım zaman ilk baktığım yer :smiley: Bu arada editör sizmişsiniz, bazı İş Bankası kitaplarında sizi görüyorum, başarılı da buluyorum ama söylemeyi unutuyorum. Hazır hatırlamışken ve sizi görmüşken bunu da söylemiş olayım :relaxed:

3 Beğeni

Yapı Kredi’lik aslında bir durum yoktu hocam. Seyit Ali Kahraman anlaşmak istemedi. Yoksa YKY çok istedi. Kürdistan ifadesi sansüre uğradı bu sebeple Kahraman hoca da kızmış.

Ayrıca, yıllarca raflarda bekledi özellikle 4-5-6-7-8-9. Mesela 1. cilt 9 baskı yaparken 10. cilt tek baskı yaptı. Biz de şey var ya, bitince değerli olur. İnsanlar daha çok 1. cilt İstanbul ile ilgilendi. Diğerleri satmadı, yıllar içinde tükendi.

4 Beğeni

İdefix, BKM gibi sitelerden alırken iyi indirim oranı+ indirim kodu+ ekstra kampanya yakalanırsa tek tek aldığınızda seri tamamlandığı zaman alacağınız fiyata göre kârda olacağınızı düşünüyorum.

3 Beğeni

@epiryanu Çok teşekkür ederim tekrardan. Umarım bir an önce ulaştırırlar.
@mete_hun Evet bir yandan da @epiryanu ile benzer konuyu konuşuyoruz. YKY’nin aymazlığı, umursamazlığı, “bi kere bastım kardeşim alsaydın o zaman” mantığı cidden çıldırtıyor. Hele baskısı biten kitaplarına sahafların koymuş oldukları etiket daha da çıldırtıyor.
Dediğiniz gibi Seyahatname bu ülkenin kültürel hazinesidir. Ve bu esere gerekirse devlet destekli herkesin ulaşabileceği şekilde bir düzenleme getirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

3 Beğeni

Denetmenlerin işi ne? Uygun konuya taşır mısınız mesajları? @Agape @Arqonquin

3 Beğeni

Komutan Logar buralar pırıl pırıl olacak dedi. SJack20

7 Beğeni

Kesinlikle hocam, burada daha önce de yazmıştım. Bu ülkede bu işi kotaracak başka hocalar yok mu? Çok değerli bir hocamız Seyit Ali Kahraman, edebiyat dünyasına kazandırdıkları tartışılmaz. TTK, MEB, Cumhurbaşkanlığı Kültür Ofisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı… liste uzar gider, ne yapıyor? 4 ay önce haberi gelmişti Evliya Çelebi’nin o zaman konuşuyorduk 90-100 den aşağı olmaz diye, şimdiki zamlar krizlerle bu fiyatlara gelmiş. Çok zor gerçekten bu fiyatlara almak. Ciltlilerin tanesini 27-35 lira aralığında almıştım. Şimdi toplasan 1500-2000 lira.

3 Beğeni

Taşıyamam…

3 Beğeni

Arkadaşlar ben söylüyorum siz anladınız.

3 Beğeni

Hatalı yazım EEEEYYYY @SJack :laughing:

Aldın mı cevabını :rofl:

Bu arada @Arqonquin ara ara ses, soluk ver :expressionless:

4 Beğeni

Çok güzel anlatmışsınız fakat bulunduğumuz çağda bu tarz sabra, psikolojiye sahip birisinin kutsanması gerektiğini düşünüyorum. Maalesef toplumumuzda iyi niyetli olmak, sabırlı olmak, insancıl yaklaşmak gibi kibarlık, efendilik içeren bütün eylemler “Zayıf bu, ezelim!” düşüncesi doğurmaktadır. Bunları bana anlatmanızı da kendi açımdan çok ironik buluyorum. Teşekkürler.

4 Beğeni

Hocam böyle bir olayda 2.kez girip de alışveriş yapmam ben. Hala aynı bakkala giden kişide de var kabahat :sweat_smile:

@Agape çoğu lafına katılıyorum özellikle ‘‘kibarsan ezik görüyorlar’’ cümlen aşırı doğru ama bir eleştiri olduğunda ilk önce elinden geldiğince kibarca açıklama yaparsın. Ama anlatıyorsundur karşındakine açıklıyorsundur ama bir türlü anlamıyordur o zaman ister istemez kabalaşırsın. Zamanında ekşi sözlükte 6.45’e gelen yoruma verilen cevaba hak vermek anlamına gelir bu. Bana kalırsa her iki olayda da iki tarafta suçlu. Kimse kimseyle düzgün diyalog kuramıyor. Zaten kavgalar hep bu yüzden çıkıyor, en ufak tahammülü yok kimsenin kimseye. Her iki tarafta agresif.

5 Beğeni

Kalabalığı görünce büyük bir şeyler oldu sandım. Malazan yine yok! Ocak ayı böyle böyle biter.

7 Beğeni

Ben de kapak geldi kesin dedim.

2 Beğeni

Ben yapılan davranış doğru demiyorum. Böyle anlaşılmasın. Kendimden örnek vereyim. Forumda yetkili biri olarak anneme bile sövüldüğü oldu. Yediğim hakaretlerle yol yapsam Amerika’ya giderdim. :smiley: Saygı duymayı tercih ederim. O böyle layık görmüş demek ki. Ben hak edilen yanıtın bu olduğunu söylüyorum. Bazen öyle anlar geliyor ki insanın sabır taşı çatlıyor. Kullanıcılar da kantarın topuzunu kaçırıyor. Bana kalsa yayınevinden kimse yanıtlamamalıydı. Cehalet akıyor buram buram. Hiç laf dalaşına bile gerek yok. Böyle insanlara bir şey anlatılmayacağını, anlatılmaya çalışılırken değerli vaktin ziyan olduğunu gördüm. Birileri bana geri kafalı dediğinde ben geri kafalı olmam ve umurumda da olmaz açıkçası birisinin bana hakaret etmesi veya laf sokması. Onun görüşü o şekildeyse aksine ikna etmekle çaba harcamam. Çok sinirlenirsem veririm avukatlarıma uğraşır durur. Bu yüzden de insanlardan uzak bir yaşam sürüyorum zaten. Toplumun çoğuyla münakaşa edilemez. Herkes her şeyi en iyi biliyor.

Bu bana biraz şey gibi geliyor. Polisin suç işlemeye hakkı yok ama normal insan işleyince, cahil insan işleyince “E, o cahil!” deniliyor. Yahu, hepimiz insanız. Hepimizin sabrı var. Bu yüzden okuyucunun da aynı münasebetsizlikle eleştiri hakkı yoktur. Düzgünce eleştiri yapabilir diye düşünüyorum. Bu yaklaşımla eleştiren kişi haklıymış gibi oluyor ve sosyal medya platformlarında bu tarz ukalaca yapılan yorumlara alkış tutulursa veya bu şekilde onun yaptığı normalleştirilirse herkes bu şekilde devam eder. Toplum neyi kabul ederse onu yapanlar çoğalır. Keza şöyle bir bakarsanız bunun çoğunlukta olduğunu da görebiliriz. Eleştirinin de cevabın da bir üslubu var. Biri size sopayla koşuyorsa “Dur güzel kardeşim.” demek gibi bir şey oluyor.

7 Beğeni